Skocz do zawartości

Mruganie monitora nie do wytrzymania


Recommended Posts

Kupiłem nowego kompa z GTX 970 od MSI. Grafa nie ma złącza vga, więc dali przełączke. Gdy podpinam monitor w włączam grę to zaczyna cały monitor dziwnie mrugać, jest tak cały czas ale na pulpicie mniej jest to zauważalne.

 

Co może być tego przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Nie jest to wina monitora, BENQ GL2460

 

Jednak na pulpicie tego czegoś nie ma a tylko w grach.

Prawdopodobnie jest to wina v-sync, tylko problem mam inny, gdy włączam ten v-sync te paski poziome hopsające po monitorze znikają, ale myszka działa tak jakby z opóźnieniem co w CS czy tam w LOLu jest nie do przyjęcia.

Link to post
Share on other sites

Miałem dokładnie to samo.Jak masz wpięte tak jak na rysunku to odwróć żeby L wchodziło w P. http://scr.hu/2tk8/2li8d(mi pomogło z miganiem)(Kabel od zasilacza)

(TAK WIEM MISZCZ PAINTA!, ale nie wiedziałem jak mam to wytłumaczyć)

Edit.

A co do spowolnionej myszki nie mam pomysłu.

Edytowane przez Buber2000
Link to post
Share on other sites

Podłącz przez DVI. Twój monitor ma wejście DVI. Po co podpinasz pod VGA?

Na GTX970 Cię stać, ale na kabelek DVI za 10zł to już nie wystarczyło?


Skoro podpinasz pod wyjście analogowe, to zawsze będą takie zakłócenia. Współczesne karty nie mają filtru. Do tego jeszcze ta przejściówka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@setros123

Mam podłączony monitor z D-Sub przez przejściówkę DVI do GTX 970 i też występuje to miganie w grach, na pulpicie to miganie nie jest aż tak zauważalne, miganie męczy wzrok. Podłącz kabel DVI do monitora i do karty, to tego efektu migania mieć nie będziesz.

 

Link to post
Share on other sites

Zawsze się zastanawiam co tak naprawdę kieruje ludźmi którzy podłączają monitory LCD przez VGA. Przecież te monitory pracują i tak tylko na sygnale cyfrowym. Po co dwa razy konwertować i zbierać szumy z otoczenia. Jak kabel kosztuje tyle co przejściówka. I to nie jakiś syfny kabel, bo co może być gorszego w kablu (no chyba że ktoś musi mieć złoty :D ). Tak więc pieniądze te same, a jakość obrazu o wiele lepsza.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...