Skocz do zawartości

MSI GTX 480 Lighting


Recommended Posts

OCZ nie produkuje dobrych zasilaczy ;) są one jedynie opłacalne

Co takiego? W moim pierwszym kompie zasilacz OCZ 300W trzymał prawie 5 lat, a non stop grałem (w Need for Speedy, seria GTA, Call of Duty 1,2) i praktycznie we wszystko w wysokich detalach (1280x1024 to 9-4 lat temu było dużo). Ja do tej firmy mam zaufanie, no ale tak wyszło, że śmigam teraz na Corsairu i też nie narzekam :D

 

PS: Może miałeś kiedyś jakiś problem z tymi zasilaczami, no ale weź pod uwagę to, że nic nie jest idealne.

Link to post
Share on other sites

Gratuluje, sam mam dwa, a teraz weź jakiegoś OCZ i idź z nim do kogoś kto w pełni wykorzystuje PC, np. do overclockerów i każ im wyciągać max z kompa na tej firmie :D Nie twierdzę, ze są złe, ale zaliczanie ich do jednych z najlepszych to lekka przesada ;)

Link to post
Share on other sites

Arved nie sprzeczaj się z ekspertem bo to walka z wiatrakami, on już przeczytał na innym forum, że OCZ rules i basta. W końcu sam grał na zasilaczu tej marki w takie tytuły jak NFS czy GTA i to w rozdzielczości 1280x1024, na wysokich detalach, toż to prawdziwy wyznacznik klasy PSU!

Do autora wątku: zasilacz spokojnie wystarczy, cała platforma z mocno podkręconym MSI GTX 480 Lighting bierze ok. 600 W w stresie (zob. artykuł o tej serii kart MSI na naszym portalu).

Link to post
Share on other sites

Jedne z najlepszych są Enermax i be-guiet a reszta zasilaczy to cena w stosunku do wydajność, i Arved ma racje Lightning.

Do autora: A po co ci do tej konfiguracji aż 850W czy nie lepiej kupić lepszej marki zasilacz i trochę mniejszej mocy,chyba że zamierzasz robić sli:)

Do tego konfigu wystarczy ci z powodzeniem 600W i zostaje zapas 85W.

Proponuje 600-650max firmy jak wyżej wymieniłem,do tego przeczytaj mój konfig niżej:) pozdro.

Link to post
Share on other sites

@gtxxor Moim zdaniem kolejność jest taka Enermax, Seasonic, bequiet/Corsair. Corsair ostatnio wypuszczając serię AX(topową) bebechy wsadził właśnie od Seasonic(X-Series), co wyszło mu na dobre ;) Ale każdy może uważać inaczej, wyróżniają się na pewno Enermaxy, reszta (z w/w) to raczej podobna półka :D

Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę, ze są złe, ale zaliczanie ich do jednych z najlepszych to lekka przesada ;)

Jak chcesz coś oceniać, to czytaj do końca i bierz pod uwagę całą wypowiedź. ;)
Link to post
Share on other sites

A ja nie twierdze ze są najlepsze,po prostu z własnego doświadczenia wiem ze są naprawdę na wysokim poziomie,oczywiście ze są lepsze marki ale po co to komu?mam proca x 3 710 na 3x 36 wstawał nawet 3.8 gtx 470 tez wykręconego i jakoś nie widzę bym miał jakiekolwiek problemy.A pieprz. głupot o tym ze nie są do ekstremalnego oc to co to kogo obchodzi?wykręciłeś kiedyś procka pod 5.0 bądź wyżej?ze się wypowiadasz o ekstremalnym?Podałem tylko 5.0ghz a uwierz ze to nie jest ekstremalne podkręcenie,polowa użytkowników co ma 4.0 ghz ma ocz i co jakoś nie spalił się komp.proszę bardzo chcesz wysoka półkę to masz test co prawda na słabszej konfiguracji

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/N ... -3205.html

 

jak ktoś się uprze to znajdzie coś mocniejszego ,który będzie lepiej trzymał napięcia,ale po co to komu ja mam ocz modxstream 600wat i nikt mi nie powie ze to kiepska zasika,nienadająca sie by pocisnąć proca na 4.5 bez problemu sobie z tym poradzi jak tylko będzie taki zdolny proc

Link to post
Share on other sites

Szukać lepszej marki od Corsair to już na prawdę ciężko. Jedynie Enermaxy chyba? Bo BeQuiet czy Seasonic to podobna półka.

Seasonic jest lepszy od Corsaira.

 

Moim zdaniem w zasilaczach jest tak:

1. Seasonic

2. Enermax

3. Antec

4. Corsair (Sesonic robi dla nich)

 

Potem jest kilka średniaków, a jeszcze niżej padaka.

Link to post
Share on other sites

Do tych zasilaczy to dodałbym jeszcze Thermaltake i Tagana (choć Tagan ostatnio trochę zawodzi), co do OCZ - ostatnie serie są już ok, wcześniejsze sprzedawałem to piszczały kondensatory w wersjach OCZ StealthXStream 500/600W - nie dało się pracować. Co do grafiki, MSI 480 Lightin, bardzo dobry wybór, fabrycznie podkręcone zegary ale dostępność w Polsce jeszcze słaba. A nie lepiej kupić standardowego MSI GTX480 i podkręcić MSI Afterburnerem ? Myślę, że te 750 MHz GPU i 4 GHz MEM są spokojnie do osiągnięcia.

Karta w niezłej cenie na komputronik.pl http://www.komputronik.pl/index.php/sea ... ategory/1/

Link to post
Share on other sites

OCZ nie produkuje dobrych zasilaczy :zamykamy: są one jedynie opłacalne, a co do ich pracy- można by wiele poprawić. Co do mocy zasilacza to tak, starczy.

Jedno przeczy drugiemu - bo zrozumiałem zasilacze OCZ są niedobre ale opłacalne. Dwie wykluczające się sprawy - jeżeli sa niedobre to dlaczego miałbym je kupować w tej cenie.

Poprostu nie są idealne prównując do droższych a w swojej cenie ze swoją jakością nie mają konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Poprostu nie są idealne prównując do droższych a w swojej cenie ze swoją jakością nie mają konkurencji.

no niezupełnie nie mają konkurencji, ale dobrze na jej tle wypadają, do zestawu z jedną kartą graficzną są w sam raz, z OC też sobie radzą, ale to nadal produkt klasy bardziej budżetowej, oczywiście mowa o serii SXS2 i MXS, jak chcesz dobry zasilacz od OCZ to kup Z Series, ale w tej kategorii cenowej ma on już bardzo konkretną konkurencję

Link to post
Share on other sites

@MaximusMR Gdybyś przeczytał wszystko wiedziałbyś, że moim zdaniem SXS nie należą do najwyższej klasy zasilaczy, co stwierdził Lightning.

w swojej cenie ze swoją jakością nie mają konkurencji

Be quiet! Pure Power, Corsair CX, Seasonic S12II :zamykamy:
Link to post
Share on other sites

No cóż róznica w cenie cały czas na korzyśc OCZ Modextream z wymienionymi zasilaczmi ( źródło ceneo) tym bardzie że Modexterm jest modularny. Te 30 - 50 zł przemawiać będzie na korzyśc (OCZ) kiedy bedę składać cały zestaw lub będę miały mniej kasy a nic lepszego w zamian nie dostanę w tej cenie

Link to post
Share on other sites

trudno się nie zgodzić z powyższy, seasonic to nie konkurencja dla OCZ MSX/SXS2 tylko wyższa półka, tak cenowa, jak i jakościowa i nie ma co porównywać

http://nvision.pl/45-zasilaczy-w-prakty ... ls-54.html

 

Test i wykres stabilności i sprawności razem - różnica 2 % na korzyść Seasonic 380 W vs. OCZ StealthXStream 600 W . Także nie jest o róznica za którą warto dać 50 zł więcej.

 

Tu wykres sprawność, stabilność i moc do ceny i OCZ nie ma w tym zestawieniu ( podkreślam:nie sąto zasilacze z górnej półki) sobie równych:

 

http://nvision.pl/45-zasilaczy-w-prakty ... ls-55.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...