Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Potrzebuję porady odnoścnie tego, jak wzmocnić sygnał Wifi. Ostatnio u babci mojej dziewczyny założyli internet. Nie znam dokaldnie szczegółów co w ofercie, czy telewizja itp, ale mają Funboxa. Zależy nam na tym, aby internet byl w domu dziewczyny. Jej dom oraz Jej babci leżą na jednej działce, oddalone od Siebie w odległości maksymalnie 15 metrów w lini prostej. Na Parterze w domu dziewczyny czesto jest internet ale zrywa zasięg, natomiast na pietrze bardzo rzadko sie pojawia. Jak Go wzmocnić? Kupic wzmacniacz sygnału jak np. ten z linku, odpowiednio skonfigurować i będzie w porządku? I gdzie go umieścić? Chyba że są jakieś inne rozwiązania to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

Przykładowy wzmacniacz:

http://www.euro.com.pl/wzmacniacze-sygnalu-ac/tp-link-tl-wa750re.bhtml?from=pla&gclid=CPrZ3azmxMYCFSkYwwod1DQMLA&gclsrc=aw.ds#opis

Link to post
Share on other sites

Nie ma jak tego kabla pociągnąć bez rozwalania kostki, dziur w scianach w obu domach i nie mówię tu tylko o zewnętrznych. Nie znam sie dokaldnie na tym, dlatego proszę o pomoc. Juz wiem że tam jest komplet - Telewizja+internet+telefon. Jak wzmocnic ten zasieg?

Link to post
Share on other sites

Można zakupić router z opcją repeater np. http://www.agito.pl/asus-wielofunkcyjny-router-wifi-n150-usb-serwer-druku-4-sieci-wifi-dla-gosci-repeater-rt-n10u/pd/ES23TBBBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=shopping-appostawić w domu dziewczyny takim miejscu gdzie będzie najlepszy sygnał liveboxa i tyle :P

edit:

http://x-kom.pl/p/224524-router-edimax-br-6228ns-v3-802-11b-g-n-150mb-s-5dbi.htmltańsza opcja, na routerach się za bardzo nie znam ale myślę że będzie wystarczający

Edytowane przez DarkX
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to sie teraz nazywa funbox czy livebox:D Podłącza się tam gdzie wifi jest stałe, w opcjach wybiera się tryb pracy repeater albo expander, wybiera sieć i wpisuje hasło, chyba nic więcej nie trzeba robić :) Wzmacniacz który Ty podałeś zadziała tak samo

Link to post
Share on other sites

Router powinien mieć lepszy zasięg, wszystko zależy od grubości ścian, miejsca w którym leży router, samego routera (nie wiem jaki podany przeze mnie ma zasięg) itp. więc nie jestem w stanie powiedzieć czy zasięg będzie w całym domu, zawsze można oddać 14 dni od zakupu i wziąć mocniejszy a co do połączenia to jest to tak samo jakbyś łączył się telefonem, router odnajdzie sieć, wpisuje się hasło i powinno działać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...