Skocz do zawartości

STEREO - 2x monitor + wzmacniacz / amplituner + ???


Recommended Posts

Witam. 

Chciałbym zwrócić się z prośbę o doradzenia w sprawie zakupu sprzętu grającego do PCta.

 

Obecnie "działam" na integrze + głośniki Creative Gigaworks T20 i muszę powiedzieć że nie mam co narzekać jeżeli chodzi o jakość, ale .... Jednak jest kilka "ale" :

- braki w wysokich tonach

- mała moc 

W związku w powyższym zdecydowałem się na zakup zestawu stereo w formie dwóch średniej klasy monitorów + zasilacz/amplituner.

Całość  planuje podłączyć optykiem z komputerem.

Budżet to około 2000zł - celuje w 1000zł za głośniki i około 1000zł za zasilacz, lub amplituner z odpowiednią mocą. W grę wchodzą używki - zresztą wzmachol na 99% będzie używany, bo ciężko o coś nowego z rozsądnymi parametrami. 

Muzyka jakiej słucham to głównie elektronika, czyli dosyć wymagające dla sprzętu, szczególnie jeżeli chodzi o wysokie tony, z którymi mój obecny konfig sobie nie radzi. Nie chodzi tu o jebni#cie bassu, tylko o dźwięk - tam jest  jakaś melodyjka która chciałbym usłyszeć, ale nie chcę jej czuć całym żołądkiem ... nie wiem czy jestem wstanie to sensownie wytłumaczyć tak żeby zostać dobrze zrozumianym  :/

Tak chyba będzie szybciej ...np. Emika - The Long Goodbye ... i tego typu wynalazki.

 

Reasumując szukam dwóch monitorów i wzmacniacza do nich w cenie w okolicach +/- 2000zł.

Za wszelkie rady, porady serdecznie dziękuje i pozdrawiam

Stelek

Link to post
Share on other sites

Wszystko wchodzi w grę - dla mnie liczy się efekt końcowy ...  ;) To ma grać, jak da radę to mogło by też jakoś wyglądać ... ale głównie to ma grać i na tym się skoncentrujmy. 

Dodam że pomieszczenie to mniej więcej 5m x 4m, ok.3,2m wysokości. Meble ... minimal .. stolik, narożnik, komputer+biurko ... względnie spory pokoik, niemal pusty więc ma się gdzie to nieść.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie zależy Ci na basie to może KRK VXT 4.

Jednak zawsze dobrze posłuchać sprzętu na żywo przed zakupem, bo nie mówimy to o tanim zestawie do kompa.

Z VXT 4 nie miałem do czynienia ale z VXT 6 już tak i  dają rade.

Cena po 1350 za sztukę.


Wrażenia odsłuchowe też zależą niestety w bardzo dużej mierze od akustyki pomieszczenia jak i samego ustawienia zestawów.

Ogólnie zawsze polecam stosowanie zestawów z bass reflexem skierowanym do przodu. Mniej z nimi problemu jeśli mamy mały pokój i monitory stawiamy blisko ściany.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłbym nieco proporcje - więcej na głośniki, mniej na wzmak. Z głośników popatrz co się zmieści w budżecie z Paradigmów z serii Monitor Studio lub może jakieś Dynaudio. Pójdzie na to ze 1400 nawet. I 600 zostanie na wzmacniacz, broń boże amplituner.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/denon-pma-710ae-komplet-gratis-i-film-na-yt-i5516107343.html

http://allegro.pl/kolumny-dynaudio-audience-42-i5491418080.html

 

Oczywiście odsłuch przed zakupem w mediamarkt itd. dostaniesz PMA 720 + Dynaudio DM 2/7 czy podłogowe 3/7. O ile charakterystyka brzmienia prawie najtańszego denka nie uległa zmianie o tyle nowe dynki grają stricte gorzej niż seria Audience. Co do samego połączenia jest to naprawdę zgrany duet. Samo brzmienir szczegółowe, ale nie nadto detaliczne niezbyt natarczywa góra, wyrównany i poukładany środek pasma, a także dynamiczny bas i nie ma tutaj mowy o żadnym podbiciu. O ile akustyka pomieszczenia nie będzie płatać żadnych figlów o tyle małe dynaudio powinny sobie poradzić w twoim metrażu.

Mam nadzieję, że nie jesteś zwolennikiem efektów sejsmicznych itp.  ;).

Link to post
Share on other sites

Dynaudio troszkę zajechane - porysowane i czepki pogniecione ... nie jestem przekonany co do ich stanu :/

Co do zasilacza - dobry ten Denon ? to jedyne "coś" w zasięgu budżetu (mogę nówkę kupić w okolicach 1050zł), tylko myślałem czy czasem harman-kardon nie kupić (amplitunera) używanego. Deon mało okazyjny jak dla mnie - 850zł za używkę, gdzie nówkę mam za 200zł więcej ... posrało ludzi z tymi cenami tak BTW. Towar używany w moim mniemaniu to 50% wartości, anie 75-85% jak to na alledrogo często spotykam. Dzięki Sadek za info - jak masz jeszcze jakieś propozycje to wal śmiało ...

Póki co znalazłem pioneer dj50x white - nie duże, aktywne monitorki  (znacznie poniżej budżetu, ale to nie jest aż tak ważne żeby cały budżet rozpierniczyć) i w sumie takie coś by mi odpowiadało z racji braku wzmacniacza (na który nie mam miejsca zbytnio przy komputerze) ... ogólnie koncept z tymi aktywnymi monitorami przypadł mi do gustu.

Link to post
Share on other sites

Nie prościej kupić monitory aktywne właśnie? 2x JBL LSR305 + Fostex PC-1 i powinieneś się zmieścić w 1300 zł.

 

Jeśli chcesz wyjść optykiem z komputera koniecznie, masz Behringery MS40, ale lepiej będzie kupić jakiś DAC do opcji powyżej.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Pokój pod PC to ponad 30mpustej przestrzeni - mam 4 meble w tym pokoju (narożnik, stół i biurko komputerem + szafka pod skrzynkę, ale mogę all wyrzucić (komp zostaje).

Jestem w trakcie remontu i mogę zrobić z tym pokojem co tylko zechcę - jest to pomieszczenie do pracy, mój taki warsztat projektowy gdzie spędzam jakieś 50% czasu. Szczerze budżet tutaj nie jest problemem i tak naprawdę to go niema, ale jest w to miejsce zdrowy rozsądek stąd 2000zł  ;)

Wracając do tematu - sprzęt może być stojący, wiszący, odsunięty od ścian itd....zmierzyłem pomieszczenie 7m x 5m i 3,4m wysokość. 

Link to post
Share on other sites

 

 

pomieszczenie to mniej więcej 5m x 4m, ok.3,2m wysokości.

 

 

Pokój pod PC to ponad 30m2

 

 

zmierzyłem pomieszczenie 7m x 5m

Coraz więcej tych metrów się robi :).

35m2 to już jest salon i obawiam się, że te małe dynaudio zgubiłyby się w takim metrażu. Tutaj już stawiaj na duże monitory, a nawet podłogówki.

Słuchałeś chociaż jakiegoś Harmana ? bardzo ciemno grające wzmacniacze, mało czytelne granie i trzeba go łączyć z jasno grającymi kolumnami i żadne kable tego nie zmienią. Modele 970 / 980 wzmacniacze, ampli 3480 / 3490.

Jakość wykonania biorąc wykonanie ze strony wyglądu, kupa kiepskiego plastiku, potencjometr głośności pracuje na poziomie "marketowej wieży".

 

Skoro budżet nie jest większym problemem to może warto pomyśleć nad sprzętem sporo wyższej klasy i mieć go nie tylko do słuchania muzyki z PC, ale by nacieszyć nim oko, ucho oraz zarazić audio znajomych gdy przyjdą w gości :).

 

 

 

A jaki sprzęt 2.0 na biurko (bo zakładam, że skoro do PC-ta, to nie podłogówki) jest w stanie zejść do 43 Hz +/-3 dB i

Z tym to mają problem podłogówki za niemałe pieniądze.

 

XN270 na Revelatorach pięknie grające monitory, które potrafią naprawdę nisko zejść ale to już są 5 cyfrowe kwoty  :/.

Link to post
Share on other sites

Też w tym metrażu poszedłbym w podłogówki. Z jednym ale - no proszę tylko nie puste pomieszczenie bo będzie masakra! Zaadaptować akustycznie albo zaśmiecić przeszkadzajkami.

 

Co do zejścia do 43Hz - na co to zejście skoro z małych głośników do uzyskania tylko poprzez podbicie i  zniekształcenie przez DSP co w efekcie daje jednostajny łomot i buczenie.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Zaczyna się robić interesująco  ;)

 

 

35m2 to już jest salon

Poprzedni "mój" pokój miał ponad 50m2  :D

 

 

Słuchałeś chociaż jakiegoś Harmana ?

Tak, ale nawet nie pytałem właściciela o model czy cenę ... że tak to ujmę - nie ten budżet.

 

 

Tutaj już stawiaj na duże monitory, a nawet podłogówki.

Skłaniam się coraz bardziej w stronę podłogówek - trochę układ  w pokoju będę musiał zmienić.

 

 

Skoro budżet nie jest większym problemem to może warto pomyśleć nad sprzętem sporo wyższej klasy i mieć go nie tylko do słuchania muzyki z PC, ale by nacieszyć nim oko, ucho oraz zarazić audio znajomych gdy przyjdą w gości

Nie mam takiej potrzeby - mam już dwie studnie bez dna (PC, Foto) - wystarczy  ;)

 

http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-evo-3-cena-za-pare-okazja-i5475220807.html<< "ACOUSTIC ENERGY AEGIS EVO 3" warte to uwagi ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...