Skocz do zawartości

Karta do 800 zł


Recommended Posts

Witam.

Umiera mi właśnie moja GTX 560 (takie oto mam artefakty na ekranie klik, a w dodatku Windows jej nie wykrywa) więc muszę kupić nową kartę. Najlepiej do 800 zł. Troszkę droższa może być. 

 

Mój zestaw:

MSI P67A-GD55 B3

CORSAIR CMPSU-600CXV2EU- 600W v2

INTEL CORE I5-2500K 3,30GHz BOX

GEFORCE GTX 560 GIGABYTE (PCI-E) - umiera

CORSAIR COOLING HYDRO SERIES H60

CORSAIR DDR3 2X 4GB 1600MHz 

Naczytałem się sporo o GTX 960, Radeonach i już zgłupiałem do końca. W dodatku nie znam się kompletnie na tym i boję się, że zasilacz nie będzie wystarczający albo po prostu karty nie będzie się dało podpiąć bo jakieś inne wejście będzię (???).

Link to post
Share on other sites

no właśnie teraz zauważyłem... Czyli jeden pies czy weżmie tą 280x czy np 7950 i podkręci... z tym że dwie stówki w kieszeni 


no właśnie teraz zauważyłem... Czyli jeden pies czy weźmie tą 280x czy np 7950 i podkręci... z tym że dwie stówki w kieszeni 

Link to post
Share on other sites

co wy za pierdoły piszecie?!

7950 to odpowiednik r9 280 a nie r9 280x.

r9 280x to następca i odpowiednik 7970.


Co z tego że ta karta bez kompletu jak ma gwarancję 36 miesięcy.

Nic lepszego w tej cenie nie znajdziecie.

Brać r9 280x i tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

taak tylko widziałes jak 7950 się podkręca?!


martinolxxl

 

co wy za pierdoły piszecie?!

7950 to odpowiednik r9 280 a nie r9 280x.

r9 280x to następca i odpowiednik 7970.


Co z tego że ta karta bez kompletu jak ma gwarancję 36 miesięcy.

Nic lepszego w tej cenie nie znajdziecie.

Brać r9 280x i tyle.

Polecam poczytać lekture..

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_hd_7950_overclock_guide,11.html

 

 

ps: sam mam tą karte i bez problemu idzie na 1100/1500! więc po co przepłacać za 7970 czy 280x? ale jak kto woli. 

Link to post
Share on other sites

@up, r9-280x też się podkręca i nie zapominaj tylko, że OC to dość duża loteria, to że czy tobie ta karta podkręcała się wyśmienicie, nie znaczy, że innym też się tak podkręci.

Owszem, mocno podkręcony HD7950/r9-280 będzie mocniejszy od niejednego r9-280x czy gtxa 770, ale jeszcze raz przypominam, to jest loteria. Osobiście potwierdzam, że przy 1200MHz rdzeń i 1600MHz pamięci będzie mocniejsza, od "większości" 280x czy 770tek bo taką sztukę miałem i wiem jak było, a w zasadzie jeszcze mam ale wśród tamtych modeli mogą i na pewno trafią się także jeszcze lepsze sztuki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Piasek998 7970/r9 280x też się podkręca.

7970/r9 280x jest średnio 20% wydajniejsza od 7950/r9 280

Podajesz test z kartą podkręconą do granic możliwości, z taktowaniami nieosiągalnymi dla 95% kart 7950.

 

Poza tym większość kart 7950 nie ma, lub ma krótką gwarancję.

r9 280x z 36 miesięczną gwarancją jest najlepszym wyborem w cenie do 800 a nawet 900-950zł (nic wydajniejszego w tej cenie nie znajdziesz) 

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Dobra, po namyśle zwiekszyłem budżet do 1000 złociszy. W tym przedziale również Radeon r9 280x wygrywa, jak mniemam? Lepiej wziąć MSI Radeon r9 280x czy może od Gigabyte? Ta od Gigabyte ma trzy wiatraki i trochę większe taktowanie.

 

Jeśli trzeba to poproszę o zmianę nazwy tematu, sam na Tapatalku nie jestem w stanie.

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites

Za 1000zł bez większego problemu znajdziesz na allegro niereferencyjnego r9-290 i w tej kwocie jest to jedyna słuszna opcja.

Przykładowo ja tydzień temu kupiłem Sapphire Tri-X OC R9-290 na 22miesięcznej gwarancji za 1000zł i widziałem wersję MSI za 990 na półtorarocznej gwarancji.

Do twojego zestawu będzie to bardzo dobra karta, tylko sprawdź ile masz miejsca w obudowie bo te modele są bardzo długie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 290 odpada bo nie wejdzie. Niby mam miejsce na 29cm, ale nie wiem czy wejdzie bo coś tam jest podłączonego. Gigabyte R9 280x ma 28,5cm, a ta od MSI 26,9cm (z czego MSI ma tylko dwa wiatraczki,a ta druga trzy). Tutaj jest niby ta Sapphire za 1065 złociszy. 

 

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G opłaca się czy nie? Niby ma te 4GB pamięci, ale znowu szyna 128bitowa.

 

Nie gram w FullHD. 

Link to post
Share on other sites

Ten sapphire, którego zalinkowałeś jest niedostępny.

 

Taki msi powinien Ci wleźć do tej obudowy.

http://www.msi.com/product/vga/R9-290-GAMING-4G.html#hero-specification

Card Dimension(mm) 276x127x39mm

 

http://allegro.pl/msi-radeon-r9-290-4gb-i5514311615.html

Tutaj akurat w znośnej cenie, tylko jakiś świeży sprzedający. Spróbować zaryzykować lub trochę zaczekać na jakąś inną aukcję.

 

Co do 960ki, szyną bym się tutaj nie martwił ale 280x lepszy do grania.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Z Allegro wolę nie ryzykować. 

 

MSI Radeon R9 280x Gaming czy NVIDIA GTX 960 czy może ta MSI GeForce CUDA GTX 960 (która ma te 4GB ale szyna 128bitowa)? Czy może ten GTX 960 z 4GB pamięci? Duży wpływ ma szyna na wydajność karty? 

 

Z ciekawości zapytam bo zobaczyłem to: System power supply requirement: 600W na stronie Gigabyte odnośnie ich R9 280x. Łącznie z procesorem itd. by to wszystko wytrzymało na moim Corsairze 600W? 

Edytowane przez kuternoga
Link to post
Share on other sites

Będzie, chociarz producenci kart zazwyczaj dodają do kart takie przejściówki do starszych zasilaczy:

http://www.computeralliance.com.au/teamforce-eps-12v-adapter-4-pin-molex-to-8-pin-p4-mainboard-plug-20cm

O zasilacz nie musisz się martwić, mój ciągnie sprzęt z sygnatury i spokojnie daje radę nawet w najnowszych grach.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...