Skocz do zawartości

Recommended Posts

  Cześć, kupuję nowy komputer i potrzebuję pomocy w dobraniu odpowiednich części.

 Będzie on służył głównie do grania i w całości składany w sklepie Komputronik (niestety ale nie mam innego wyboru a wiem że ceny są tam mocno zawyżone :( ). Myślę nad GTX 980 Ti od MSI + i7 4790k. Jako że dysk przełożę 500gb ze starego komputera to tutaj wezmę dodatkowo 1 dysk SSD (najlepiej 250gb). Fajnie jakby całość dało się upchać w 6500zł ale wiem że może być to ciężkie do zrealizowania. W niedalekiej przyszłości kupuję monitor QHD (2560x1440) i za dłuższy okres kartę graficzną pod sli. Głównie zależy mi aby komputer wystarczył mi na minimum 4 lata i był ultra wydajny. 

 

  

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 6700
  • Których części potrzebuję : buda 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Samsung full hd 60hz
  • Specjalne wymagania 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dysk twardy 500gb i napęd
  • Własna propozycja zestawu :  
     
  •  Procesor: Intel Core i7 4790k 

           Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 980 Ti Gaming 6GB

 

           Płyta Główna: MSI Z97 Ganing 5

 

           RAM: G.SKILL TridentX DDR3 2x4GB 2400Mhz CL10

 

           SSD: Crucial MX200 250GB

 

           Obudowa: Tutaj nie wiem jaką wybrać więc zdam się na was :) 

            

           Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Rev. B

            

           Zasilacz: Zastanawiam się nad Thermaltake Smart SE 730W Modular

Edytowane przez FerreroRocherre345
Link to post
Share on other sites

A wrzuć sobie do tego Pahnteks Enthoo Pro w wersji z oknem bądź bez. Duża, pojemna obudowa o dobrej jakości wykonania i sporej funkcjonalność.  Z PSU zerknij chociażby na CS 750W. Taniej możesz też brać MSI Z97 Krait Edition. 

Link to post
Share on other sites

Ceny w Komputroniku są zawyżone względem sklepów internetowych, ale w porównaniu do sklepów stacjonarnych to podzespoły mają dosyć tanie. A co do zestawu zasilacz powinien starczyć na SLI, a obudowa może być Phanteks Enthoo Pro, lecz dobre opinie ma też NZXT H440, jeśli chcesz coś czarno-czerwonego.

Link to post
Share on other sites
 
Razem 6783zł  +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Pamięć z niższym radiatorem, topowa płyta główna na chipsecie Z87 z mocną sekcją zasilania i bogatym wyposażeniem lepszy elektrycznie zasilacz z certyfikatem Gold, a także dobrze wykonana i pojemna obudowa Phanteksa.

W tej samej cenie masz wyciszoną obudowę w postaci Fractal Design Define R4 USB 3.0 Titanium

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...