Skocz do zawartości

Jaką masz kartę graficzną w swoim komputerze?


Jaką kartę graficzną masz w swoim komputerze?  

1274 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką kartę graficzną masz w swoim komputerze?

    • AMD Radeon Fury/Fury X
      5
    • AMD Radeon R9/R7 3xx
      48
    • AMD Radeon R9/R7 2xx
      125
    • AMD Radeon 7xxx
      89
    • AMD Radeon 6xxx
      34
    • Nvidia Geforce Titan/Tinax X/Z
      11
    • Nvidia GeForce 9xx
      303
    • Nvidia GeForce 7xx
      105
    • Nvidia GeForce 6xx
      63
    • Nvidia GeForce 5xx
      28
    • Inny/starszy model AMD
      28
    • Inny/starszy model NVIDIA
      58
    • Nvidia GeForce 10xx
      233
    • AMD Radeon RX
      87
    • Nvidia GeForce 20xx
      57


Recommended Posts

Własnoręcznie przywróconą do życia ze zmarłych (padnięta sekcja zasilania) Gigabyte GTX 1060 3GB, ale z chłodzeniem od Asus STRIX (ten plastykowy backplate od GB oczywiście został wymieniony na normalny i ogarnięty rozmiarowo :) ).

 

http://images.bit-tech.net/content_images/2016/11/gigabyte-gtx-1060-windforce-oc-3gb/1060wfoc-8w.jpg

 

 

Daje radę. Cichusieńka - pod obciążeniem ~1000rpm, bez obciążenia pasywna. Po wymianie sekcji zasilania na trochę silniejszą (nie mogłem dostać identycznych gratów z dawców) pięknie się boostuje (jak na obrazku).

Szkoda, że nie trafiła mi się wersja 6GB (ale jak się dostaje sprzęt za friko - jako złom, to nie można narzekać :)), teksturowanie z pamięci operacyjnej jakoś na moim mobo daje radę i nawet tytuły gier wymagające sporo ponad 3GB są grywalne i nie sprawiają problemu.

Na razie może być :) jestem zadowolony.

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Własnoręcznie przywróconą do życia ze zmarłych (padnięta sekcja zasilania) Gigabyte GTX 1060 3GB, ale z chłodzeniem od Asus STRIX (ten plastykowy backplate od GB oczywiście został wymieniony na normalny i ogarnięty rozmiarowo :) )..........

Daje radę. Cichusieńka - pod obciążeniem ~1000rpm, bez obciążenia pasywna. Po wymianie sekcji zasilania na trochę silniejszą (nie mogłem dostać identycznych gratów z dawców) pięknie się boostuje (jak na obrazku).

 

Zawsze jestem pod wrażeniem jak ktoś dysponuje takimi umiejętnościami. Ja tam najwyżej w pocieczoła jakiś smd mogę spróbować wymienić. 

Link to post
Share on other sites

THX, ja jestem samoukiem. Na studiach miałem trochę, ale raczej teoretycznego podejścia do zagadnienia.

Po prostu się udało zrobić - TUTAJ się trochę chwaliłem kiedyś (bo to już sporo czasu temu było, i TUTAJ i TUTAJ coś jeszcze pisałem i może i dalej w temacie już nie pamiętam; TUTAJ pokazywałem jak działa w W3 - takie tam głupoty).


Generalnie mam takie podejście - jeśli jeszcze coś się da niskim kosztem naprawić (nie tylko elektronikę), to dlaczego nie dać jakiemuś urządzeniu drugiego życia :) (ja jestem jeszcze trochę na Adamie Słodowym wychowany :) )

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

U mnie zawitał gtx 1080 ti sc2 hybrid od Evga. Upadłem na głowę (nie pierwszy raz :wariat:) bo przesiadłem się z 1080 ale za 1400zł od znajomego nie mogłem nie przytulić tego gpu. Genialna karta, dużo lepiej wykonana od msi - jednak Evga to Evga... aż przypomniały mi się moje stare dwa świetne gtx-y 780 ;). Wstępnie zmieniłem bios na ten z ftw hybrid, power limit urósł i oc poszło na 2050 i + 550 dla pamięci. Chyba jest jeszcze rezerwa ale już nie miałem czasu siedzieć nad tym. Całkiem spora wydajność jednak względem zwykłej 1080. Sprawdzałem Wieśka w 1080p, rysowanie traw - odległość ustawione na 3.5 to nie robi żadnego wrażenia na Ti. 1080 już dawno by pokazywał 35-40 klatek tutaj jest stałe 60 :evil:. Zakup mi się udał.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

A u mnie z rx 5700 xfx boost up na  powrót Palit 1080 Palit GeForce GTX1080 JetStream z biosem od EVGA w wersji 11.

5%wydajność z problemami Navi niewarte wymiany...

 

 

http://gpuz.techpowerup.com/20/02/22/j99.png

Edytowane przez janek20
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Szarik - jak jesteś zadowolony, to gratulacje. Choć przesiadać się z 1080 na Ti teraz - trochę dziwnie wyszło.

U mnie też zawsze królowały karty nV, a teraz wpadł radziu.

 

Nie powiem, miałem obawy co do karty czerwonych, bo wystarczy poczytać choćby temat na forum - a tam same jakieś problemu, obniżanie napięć i tym podobne głupoty. Karty nV zawsze były u mnie totalnie bezobsługowe, okazuje się jednak, że RX580 też taką kartą jest. Nie trzeba nic kombinować, przestawiać, ustawiać - działa, gra i buczy. Dwa dni mi zeszło, aby sobie wszystko w OS zestroić pod AMD. Do tego stopnia, że nawet zrezygnowałem z instalacji tego ich softu (control panel - ccc czy jak oni to nazywają). Okazuje się, że gpu jest tak samo bezproblemowa jak gpu od nV.

 

Więc jestem zadowolony. Na załączonym skrinie macie mój OS zaraz po uruchomieniu - czysto, nic nie zabiera zbędnie pamięci, nic nie przeszkadza, nic nie kombinuje coś za plecami, jak coś potrzeba to się uruchomi i zamknie odpowiednio do potrzeb - po prostu bajka - KLIK

 

 

 

xI2KgQ5.jpg

 

 

 

 

 

5%wydajność z problemami Navi niewarte wymiany...

 

Oho - kolejny, a u Ciebie co się działo? A widzisz, ja zaczynam obalać te mity z "problemami kart AMD" (jeszcze dorwę jakieś navi to i tam ogarnę ;) ).

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Okazuje się, że gpu jest tak samo bezproblemowa jak gpu od nV.

Te forum przez długi czas, albo w dalszym ciągu jest przystanią dla fanboyów Nv. Ja tam się nie dziwię, że psioczą na konkurencję swojej ukochanej marki. 

Sam mam na razie złoma w postaci 1080tki. Czasem pojawiają się smaczki ze sterownikami, jakieś crashe czy errory i inne takie rzeczy.

O tyle dobrze, że ludzie mają rozwiązania na występujące problemy i jak się je ogarnie to można w miarę funkcjonować.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Choć przesiadać się z 1080 na Ti teraz - trochę dziwnie wyszło.

No wyszło tak jakoś :D a dziwniej i śmieszniej bo sprzedałem moją byłą 1080 za kwotę kupna Ti. Interes życia, złego słowa nie powiem 8-).

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

U mnie zawitał gtx 1080 ti sc2 hybrid od Evga. Upadłem na głowę (nie pierwszy raz :wariat:) bo przesiadłem się z 1080 ale za 1400zł od znajomego nie mogłem nie przytulić tego gpu. Genialna karta, dużo lepiej wykonana od msi - jednak Evga to Evga

Gratki, ważne że jesteś zadowolony 8-)  Za taką cenę żal byłoby nie wziąć, pamiętam jak swego czasu szukałem właśnie 1080Ti Hybrid od Evga to ceny startowały od 2,2k za używane z kończącą się gwarancją a tutaj masz wersję Ti w cenie zwykłej 1080. Imo świetny deal.

Też uważam, że jeśli chodzi o wykonanie to Evga stoi znacznie wyżej od MSI, miałem bezpośrednie porównanie w przypadku RTX'a 2080 i różnice były spore właśnie na korzyść Evga. Choć nadal gdzieś tam z tyłu głowy wisi moje niespełnione marzenie czyli wersja Hybrid od Evga ale może kiedyś się spełni ;) Wtedy różnica cenowa w stosunku do FTW3 była znaczna i cena jak za gpu robiła się trochę kosmiczna... :>

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Oho - kolejny, a u Ciebie co się działo? A widzisz, ja zaczynam obalać te mity z "problemami kart AMD" (jeszcze dorwę jakieś navi to i tam ogarnę ;) ).

w porównaniu z innymi mało co ale do geforca brakuje ;)

 

np wyzszy narzut sterownika ,błędy z odczytu czujników typu 700 stopni ,600 wat ,65000 obrotów wentylatora,słabe vsr na vulkanie, gorsze nagrywanie od Shadowplay, niepełna częstotliwość vram np w wiedzminie 3 ale to wszystko drobnica.

Przekreśliło ja dropy FPS gdzie TDP spadało do zera ;) 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

@MiK nie wątpie, że wygląda obłędnie ale czy działa też płynnie? mam wrażenie, że ta technologia nie jest jeszcze dopieszczona. Gram długo bez hdr to przeżyje i granie bez rt a przynajmniej przez kolejne dwa lata bo wtedy planuje wymienić większość gratów w pc na nowe.

Link to post
Share on other sites

@MiK nie wątpie, że wygląda obłędnie ale czy działa też płynnie? mam wrażenie, że ta technologia nie jest jeszcze dopieszczona. Gram długo bez hdr to przeżyje i granie bez rt a przynajmniej przez kolejne dwa lata bo wtedy planuje wymienić większość gratów w pc na nowe.

 

 

@MiK nie wątpie, że wygląda obłędnie ale czy działa też płynnie? mam wrażenie, że ta technologia nie jest jeszcze dopieszczona. Gram długo bez hdr to przeżyje i granie bez rt a przynajmniej przez kolejne dwa lata bo wtedy planuje wymienić większość gratów w pc na nowe.

 

Zerknij :) Wtedy jeszcze "Controla" oraz "Wolfa" nie było. A, te gry z DXR + DLSS to coś pięknego w aspektach wydajności oraz smaczków wizualnych.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

To i ja się pochwalę - świeży zakup Palit Jetstream 2060 Super. Dzięki dobrej sekcji zasilania uzyskałem wynik 2055-2080 MHz dla GPU w grach i + 807 MHz na pamięciach. Wydajność na poziomie podkręconych 1080 Ti, blisko 2070 Super. Do tego jest cicha i ma dobre temperatury. Niestety jak na 2060 Super jest droga.

Link to post
Share on other sites

@Up no to Ci tak powiem - bez obrazy! - ale średni deal... Ten 2060S JS kosztuje ~2000 pln. Po tyle to chodził na rynku wtórnym gtx 1080 Ti, tyle że ~dwa lata temu (przy premierze Turingów) więc wydajność podobna, cena podobna...

 

Gdzie ten postęp? A, wiem! RT i DLSS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...