Skocz do zawartości

OCZ SealthXStream2 600W


Recommended Posts

Heloł.

 

Chciałem kupić ten zasilacz. W internecie, nawet na tej stronie, do komputerów pakują tylko takie teraz. Podobno jest bardzo dobry.

 

 

Otóż wybrałem sie dziś do sklepu,a jak sie później okazało do sklepów.

Nigdzie na terenie mojego miasta, gdzie przemierzyłem 6 sklepów, nie maja takich zasilaczy o.O Ponadto każdy sprzedawca twierdził, że to jest syfne i przestali to ściagać, bo paliło płyty.

 

Ktoś mi nawet powiedział, że nawet w Krakowie tego zasilacza sie kupic nie da.

 

Oprócz tego zadzwoniłem do niezależnego informatyka, który również stwierdził, że to jest syfne, że kiedyś też mu spaliło płytę główną...

 

O co chodzi? Przecież te zasilacze są niedługo na rynku, a słyszałem o nich tylko dobre opinie.

 

Proszę o parę komentarzy, bo jestem zdezorientowany...

Link to post
Share on other sites

Tak, OCZ są beee a Tracery i Modecomy (oraz inne syfiaste firmy) są bardzo mocnymi i tanimi zasilaczami które nigdy nic nie niszczą...

 

nigdy nie wierz pseudo-informatykom ze sklepów. SXS2 to bardzo dobry, cichy, mocny zasilacz. Spalić to on może mózg tych sprzedawców...

Link to post
Share on other sites

A opinia niezależnego informatyka? Zajmuje się on naprawami sprzętu i ogólnie sprawami informatycznymi. Mówił, że kiedyś ten zasilacz spalił mu płytę. Chociaż może to tylko pojedynczy przypadek?

 

Sam też zawsze polecałem ten zasilacz, bo w necie aż roi się od pozytywów na jego temat. Co prawda najlepszy nie jest, ale zwykle przypisuje mu się miano bardzo dobry, a jeśli brać pod uwagę cenę to i najlepszy.

 

Proszę jeszcze o parę opinii ;)

Link to post
Share on other sites

A opinia niezależnego informatyka? Zajmuje się on naprawami sprzętu i ogólnie sprawami informatycznymi. Mówił, że kiedyś ten zasilacz spalił mu płytę. Chociaż może to tylko pojedynczy przypadek?

Oni przeważnie gadają głupoty.

 

Lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

No tylko tam jest brak towaru...

 

Ty mówisz o tym chieftec??? Bo ja nawet modelu nie pamietam ;)

 

Właśnie przyda mi ise jak najwiecej na v12, bo mój zasilacz chyba ogranicza mój sprzęt... Jak se policzyłem to pod obciążeniem wychodzi ponad 500W. A nie mam jakiegoś super sprzętu. Niestety Modecom Feel, chociaż niby nie jest to najgorszy z najgorszych, no ale jest zły...

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie zbyt wymagający, ale coś go ogranicza... Wszystko, absolutnie wszystko było wymienione na próbę i nic. Ale zasilacz był wymieniony na praktycznie taki sam, tylko modecom feel 3, i teraz go wymieniam, bo i tak by się zdało.

 

Procek q8200

Karta gtx460 1gb

ram ddr2 800Hz kingston

dysk samsung 750gb (nie wiem jaki xd)

gigabyte ga-ep35-ds4

monitor też chyba bierze prąd z zasilacza, lg 17"lcd, pewnie ok. 30W

do tego dodatkowy panel na karty sd itp

do tego duzy wentylator z przodu, mniejszy z tyłu i duzy z radiatorem na procku (arctic cooling freezer 7 pro)

 

 

Teoretycznie zwykle starczaja do takiego kompa 500W, ale jak policzyłem przy obciażeniu to daj Boże litości. A mam problem z tym, że grafika jeśli chodzi o fps na każdym teście wypada okej, a jak przychodzi jakaś bardziej skomplikowana operacja grafiki to siada... Shift mi chodzi na 35-40 fps (czasami skacze do ok. 65, a czasami spada do 20). No sory ale taka gra przy takim komputerze, szczególnie na rozdziałce 1280x1024 powinna chodzić na średnio 80fps ze spadkie może do 60....

 

 

Zastanowie sie jeszcze nad tym Z-series, skoro lepszy, ale nad 650W ;)

Link to post
Share on other sites

No to jedyne co mi zostało do wymiany....

 

Ale dziwi mnie, że zasilacze 400W sobie radzą, jak sama karta przy obciążeniu pobiera ok. 350W. A gdzie reszta, biorąc pod uwagę, że zwykle nie jest to pełne 400W???

 

No chyba, że linia v12 ma osobną moc dla kart....

Ew. żę to 400W jest dla samej karty, a reszta ma osobną moc ;)

Link to post
Share on other sites

a) monitor nie obciąża zasilacza

b) twoja karta bierze max ~150W a nie 350 jak napsiałeś

c) twoje spadki FPSów nie zależą od zasilacza

d) cały zestaw bierze ci 250-300W, korsarz 400W będzie się tu nudził, więc nie popadaj w watomanie

e) ten "niezależny informatyk" ma zerowe pojęcie o zasialczach, a w sklepach jak nie mają jakiegoś towaru, to zawsze wymyślają takie bajeczki (np. "kiedyś to mieliśmy, ale na 100 sztuk wróciło do nas 95 popsutych. Ale za to mamy lepszy towar XXX w dobrej cenie" ;) ), żebyś u nich kupił a nie chodził dalej szukać po sklepach.

Link to post
Share on other sites

1.ten niezależny informatyk trochę w tym siedzi i tutaj mam do niego pełne zaufanie

2.karta przy obciażeniu (moja) bierze 355W z tego co pamietam, około 170W to pobór energii w spoczynku... ;)

3. To skoro spadki fps nie zależą od zasilacza, to powiedz mi k*rwa od czego??? Bo zrobiłem już wszyyyystko i dalej nic :D

4. Na sklepowych sztuczkach sie znam, zdziwiło mnie tylko, czemu w żadnym sklepie tego zasilacza nie mają o.O

Poza tym czy takiego czy siakiego i tak musiałby ściągnąć.... Przynajmniej w kilku sklepach, bo zwykle nie maja nic na stanie... Ewentualnie feele :P

Link to post
Share on other sites

1. to zapytaj się go kiedy to było a jak odpowie, to go łaskawie poinformuj, że ten zasilacz jest na rynku od ok. 4misięcy. Z ciekawości możesz popytać jakie inne poleca a jakich nie - chętnie się pośmieje w ten piękny wtorek.

2. Powtarzam: karta bierze realnie do 150W. Jeżeli ktoś ci powiedział, że więcej, to umyślnie/nieumyślnie wprowadził cię w błąd.

3. Zacznij od podkręcenia proca na ~4ghz, bo teraz jesteś nim ograniczany. Chociaż na feelu3 może byc z tym różnie...

Link to post
Share on other sites

1.ten niezależny informatyk trochę w tym siedzi i tutaj mam do niego pełne zaufanie

2.karta przy obciażeniu (moja) bierze 355W z tego co pamietam, około 170W to pobór energii w spoczynku... ;)

3. To skoro spadki fps nie zależą od zasilacza, to powiedz mi k*rwa od czego??? Bo zrobiłem już wszyyyystko i dalej nic :D

4. Na sklepowych sztuczkach sie znam, zdziwiło mnie tylko, czemu w żadnym sklepie tego zasilacza nie mają o.O

Poza tym czy takiego czy siakiego i tak musiałby ściągnąć.... Przynajmniej w kilku sklepach, bo zwykle nie maja nic na stanie... Ewentualnie feele :P

procka w gore daj (oc) jak juz ktos wspomniał.
Link to post
Share on other sites

Mam feel'a 1. I ta karta nie potrzebuje 4GHz. Ok. 2,9 juz jej styknie. On miał ten zasilacz u siebie, ten informatyk, i powiedział, że spalił mu płytę główną. To była jego subiektywna opinia.

A no tak, cały zestaw, zwracam honor ;)

Trudno jest wykręcić q8200 do 4 GHz. Na moim udało sie tylko do 2,8. Bo przy 3 się wyłączał...

Ale z powrotem przeszedłem na razie na oryginalne taktowanie, bo komputer normalnie chodził, ale jak weszło się w biosa to waliło errorami, aż czerwono tam było... Tak powinno być, czy to po prostu mi koleś (inny) nieudolnie podkręcił???

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...