Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
mam zamiar wymienić płytę główną w komputerze.
Procesor: AMD FX 8350
Karta Graficzna: Radeon HD 7870

Obudowa: Zalman Z3 plus
Zasliacz: CollerMaster G550 M

 

Nie mam zamiaru nic podkręcać, po prostu żeby dobrze współpracowała z komponentami i żeby była dobra do przyszłych upgreadów :)

Jaką płytę byście polecali? Ile tak wydać na coś sonsownego? Chciałbym się zmieścić do 200 zł, ale jeśli w tej cenie nie ma nic sensownego, to może być droższa.
 

Link to post
Share on other sites

Absolutne minimum http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-970a-ud3p-970-dualddr3-1866-sata3-raid-atx-ga-970a-ud3p-610514/

+ chłodzenie jeśli go nie masz. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/


Jeśli nie masz zamiaru podkręcać FX'a to sprzedaj go bo bez OC to słabiak. Kup sobie wtedy i5 2500K  tanią płytę na P67 i będziesz miał większą wydajność, ciszę i mniszy pobór prądu i faje OC. 

Edytowane przez Mirinda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie mam zamiaru nic podkręcać

 

 

Jeśli nie masz zamiaru podkręcać FX'a to sprzedaj go bo bez OC to słabiak. Kup sobie wtedy i5 2500K  tanią płytę na P67

 

Trochę to zagmatwane.

 

No ale dobrze radzisz. Jak nie chcesz bawić się w OC 8350, to lepiej będzie sprzedać tego 8350 i kupić i5 4460 na budżetowej płycie H81. 

Link to post
Share on other sites

@up
Nie chodzi mi o to, że nie chcę się bawić w podkręcanie, bo dla mnie to nie ma problemu. Gdybym używał tego komputera do grafik itp. i dosyć często to pewnie bym to zrobił. Póki co zestaw z tym prockiem spełnia wymagania gier a jak pisałem głównie do tego używam komputera. A po podkręceniu w grach za bardzo tej różnicy nie odczuję, tak mi się wydaję. Jak korzystam z internetu to przeważnie biorę laptopa, komputer naprawę rzadko jest używany, a jak już to przeważnie przez dłuższy czas. A po podkręceniu temperatury mogą być wyższe, a tego nie chce :)
Mógłbym wymienić na tą I5 ale nie wiem czy teraz jest sens. Mój prcesor jest bez gwarancji, pójdzie za jakieś 500-600 zł. A na i5 będę musiał wydać około 900 zł, a wydajność będzie podobna, a ja i tak tej różnicy zapewne za bardzo nie odczuje. :)
przynajmniej tak mi się wydaje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...