Skocz do zawartości

Karta graficzna do 240-260 zł do e8400


Recommended Posts

Witam,

mój aktualny zestaw to:

CPU: Intel Core2Duo e8400 + chłodzenie Macho

MOBO: Gigabyte EG31MF-S2

RAM: 2x2GB Corsair

GPU: HD3650 512MB DDR2

PSU: SilentiumPC Deus M1 550W

CASE: Fractal Design Core3000

 

Chciałbym zakupić używaną kartę do tego komputera do 240-260 zł (jeżeli będzie cholernie warto to do 300 zł).

Moje wymagania to:

1. Nie za duże wymogi na prąd ( myślę że do 150W max. -ale najlepiej aby były jak najmniejsze)

2. Obsługa DX11 (ostatnio używałem karty kolegi GTX285 i nie dość że to głośne, prądożerne to jeszcze nie obsługiwało DX11 :/)

3. Wydajność - chciałbym pograć nawet na najniższych w Wiedźmina 3, GTA V i Watch Dogs (dobrze jakby była wydajniejsza od tego GTX'a 285)

 

Na oku mam: HD6850, HD6870, HD7770.

Z tego co widziałem na testach to pobór całej platformy (w idle jak i w stressie) z HD6870 był ok 30W-35W większy niż HD7770, więc zastanawiam się co bardziej warto wziąć.

Proszę o propozycję jakichś kart, których nie wymieniłem a warto na nie polować.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bierz hd7770, nowsza, lepiej wspierana, ma mantle i będzie obsługiwała dx12.

Teoretycznie HD6870 jest szybsza i w starych grach tak też było, niestety w nowych często nawet HD6950 potrafi przegrywać z HD7770.

Link to post
Share on other sites

@Downator,

a jak z wydajnością i prądożernością? 

HD6870 jest wydajniejszy? Jeżeli tak to o ile?

HD7770 bierze 25-35W mniej? Czy to są jakieś większe wartości?

Warto dopłacić mimo wszystko do HD7770 czy lepiej zakupić HD6870?

 

A i jeszcze jedno - HD6870 już ma chyba 5 lat, czy po takim czasie te karty nie będą padać?

Link to post
Share on other sites

Więc tak. HD 6870 pobiera 130W, a HD7770 95W. Co do wydajności to w układach AMD liczba tysięcy to generecja, liczba setek to półka cenowa ( czy coś w tym stylu ) a liczba dziesiątek to wydajność . Ogólnie to większe liczby=większa wydajność. Tak więc HD6870 jest wydajniejszy od HD7770 ale jest starszy i pobiera więcej prądu. Co do sprawności to niepodkręcana karta powinna wytrzymać kilka lat.

Edytowane przez Downator
Link to post
Share on other sites

HD 6870 jest wydajniejszy, ale HD7770 wykorzystuje Mantle, więc zależy w jakie gry będziesz grać. Mimo to polecam obie te karty. O konkurencji ze strony nVidii nie ma co mówić- dobre karty tej firmy zaczynają się od 700 zł. Na tańszej półce królują Radeony.

 

@Bastazar Bierz najlepszą kartę na jaką cię stać. Procesor możesz wymienić na np. Quada Q9300 albo Q6600 i będziesz mieć gamingową maszyne.

Edytowane przez Downator
Link to post
Share on other sites

Jeżeli myślisz że na core2duo i 6870/7770 pograsz w wiedźmina 3 to zacznij od sprawdzenia wymagań minimalnych tej gry. Myślę że do tego procka nie warto wkładać nic droższego jak 150zł celował bym w gtx460 lub radeona 5770.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Mój kolega w rozdziałce 1280x720 i najniższymi detalami itd. z prockiem Core2Duo e8500 i HD6670 jakoś gra (nie wiem, nie sprawdzałem jak mu to chodzi) ale mówił że jako tako da się grać. 

 

A co jest wydajniejsze? HD7790 czy HD6870? Łatwo podkręcić HD7790 i HD7770? Dobrze się kręcą?
Prawdopodobnie po zakupie karty jakoś pod koniec miesiąca zakupię jeszcze Xeona na 771 E5430 i myślę że że starczy do przejścia tych gier, które mam. Jak będzie dało się zagrać w Wiedźmina 3, GTA V i Watch Dogs to fajnie, jak nie to jak będę miał więcej kasy to kupię całkiem nowego kompa i tyle.
Link to post
Share on other sites

To Twoje przewidywania nie mają żadnego pokrycia ;)

Procka dzisiaj podkręciłem po zamontowaniu karty i jakoś 4h już przegrałem w Wieśka 3 na niskich przy rozdziałce 1680x1050, więc zamiast pisać durne posty mógłbyś choć raz się powstrzymać... ;)

A pod koniec miesiąca i tak zmieniam procka na e5440 - tymczasowo taki zabieg mi starczy... :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...