Skocz do zawartości

Komputer do Gier + Photoshop ( ~7 000 zł )


Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczow. :)

 

Skladam sprzet komputerowy po raz pierwszy dlatego mam nadzieje na wasze wsparcie.

Szukam zestawu w granicach 7 tysiecy złotych. Bedzie to sprzet przeznaczony do gier komputerowych oraz pracy na duzych formatach w adobe photoshop z naciskiem na concept art i ilustracje 2d.

 

Zdecydowalem sie na mocniejszy procesor i troszke wiecej ramu niz w typowych buildach gamingowych z przyczyn zawodowych i checi sporadycznego wykorzystania komputera przy projektowaniu.

 

Mam male watpliwosci co do plyty glownej, wydaje mi sie ze na moje potrzeby przeplacam na tym elemencie sprzetu wiec bede wdzieczny za zasugerowanie alternatyw.

( Slyszalem ze Gigabyte jest marka warta uwagi. )

 

Nie jestem rowniez pewnien co do chlodzenia. I chcialbym zeby tym samym komputer nie 'buczał' jak traktor. Jakies ciche rozwiazania.

 

Kazda sugestia co do poprawienia zestawu w podanych granicach cenowych bardzo mile widziane.

Z gory dziekuje za pomoc! ^^

 

-----------------------------------------------------------------

Procesor:

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

 

Chłodzenie:

Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

Płyta główna:

Asus Z97-Pro Gamer /intel Z97, LGA 1150/

 

RAM:

Kingston 8GB 1600MHz CL10 HyperX Fury White

Kingston 8GB 1600MHz CL10 HyperX Fury White

 

SSD:

Plextor M6S 256GB SATA3 (520/420MB/s)

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti 6GB DDR5 384bit (1075/7010) + Batman

 

Buda:

Phanteks Enthoo Pro (black)

 

Zasilacz:

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

System operacyjny:

Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL

 

Łączna cena zestawu esc.pl : 7 221 zł brutto

-----------------------------------------------------------------

Link to post
Share on other sites

To tak:

Pamięci wymień na takie, które mają CL równy 9. Faktycznie, płytę główną możesz wymienić na niegamingową. Marki płyt głównych warte uwagi to Asus, MSI, Gigabyte. TO najczęstsze wybory. Kartę grafiki wybrałbym marki Asus z ich chłodzeniem DirectCU III.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za podpowiedzi mw1975.

Mam kilka pytan co do twoich sugestii.

 

1)

 

Faktycznie, płytę główną możesz wymienić na niegamingową.

Czy moglbys zasugerowac konkretne modele. Nie orientuje sie w plytach glownych. Nie chce dobrac czegos co bedzie niekompatybilne z reszta czesci.

 

2)

 

Kartę grafiki wybrałbym marki Asus z ich chłodzeniem DirectCU III.

Czy chłodzenie karty ktora podalem w swojej propozycji nie wystarczy? Czym wersja asusa jest lepsza od tej gigabyte'a.

 

3)

 

Pamięci wymień na takie, które mają CL równy 9

Czy mozesz podac konkretny powod takiej zmiany? Pytam z czystej ciekawosci oczywiscie.


Mały update, w sklepie esc.pl po konsultacji zasugerowano mi wymiane plyty glownej na model  w bardzo okazyjnej cenie Gigabite GA-Z87X-OC a za zaoszczedzone pieniadze troszke lepszy zasilacz mianowicie Corsair CS750M 750W 80+ Gold 120mm modular.

Ponizej podaje linki do tych produktow. W tym momencie zestaw wygladac bedzie tak:

-----------------------------------------------------------------

Procesor:

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

 

Chłodzenie:

Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

Płyta główna:

Gigabyte GA-Z87X-OC

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=54051

zamiast

Asus Z97-Pro Gamer /intel Z97, LGA 1150/

 

RAM:

Kingston 8GB 1600MHz CL10 HyperX Fury White

Kingston 8GB 1600MHz CL10 HyperX Fury White

 

SSD:

Plextor M6S 256GB SATA3 (520/420MB/s)

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti 6GB DDR5 384bit (1075/7010) + Batman

 

Buda:

Phanteks Enthoo Pro (black)

 

Zasilacz:

Corsair CS750M 750W 80+ Gold 120mm modular

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=1669

zamiast

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

System operacyjny:

Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL

-----------------------------------------------------------------

 

Co myslicie? :)

Edytowane przez Zerotrap
Link to post
Share on other sites

Co z monitorem ?

Zamierzasz podkręcać procesor ?

 

 

chcialbym zeby tym samym komputer nie 'buczał' jak traktor.

Celuj więc w kartę graficzną od MSI / Asusa.Karta którą wybrałeś to referent, więc będzie głośniej i cieplej. 

Szybsza pamięć Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

Macho Rev.B ma dobrą kulturę pracy dzięki poprawionemu zakresowi pracy wentylatora.

Tańszy i szybszy SSD Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

Jeśli ma być cicho to celuj w wyciszoną obudowę Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

W Twoim przypadku zasilacz 550W będzie miał jeszcze duży zaps i nie ma potrzeby brać 750W o ile nie planujesz multiGPU, ale do tego za chwile dojdziemy.

Link to post
Share on other sites

Co z monitorem ?

Zamierzasz podkręcać procesor ?

 

 

Celuj więc w kartę graficzną od MSI / Asusa.Karta którą wybrałeś to referent, więc będzie głośniej i cieplej. 

Szybsza pamięć Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

Macho Rev.B ma dobrą kulturę pracy dzięki poprawionemu zakresowi pracy wentylatora.

Tańszy i szybszy SSD Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

Jeśli ma być cicho to celuj w wyciszoną obudowę Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

W Twoim przypadku zasilacz 550W będzie miał jeszcze duży zaps i nie ma potrzeby brać 750W o ile nie planujesz multiGPU, ale do tego za chwile dojdziemy.

 

Monitor od Della 1920x1080. Planuje zmienic za jakis rok na cos o wiekszej rozdzielczosci. Narazie ten w zupelnosci wystarczy.

Procesor chcialbym podkrecać ale tylko wtedy kiedy bedzie to konieczne.

 

Co do SSD to widzialem gdzies na forum debate na temat tych dwoch produktow (Crucial i Plextor) i wynikalo z niej ze Plextor jest bardziej bespiecznym wyborem jesli nie chce samsunga.

 

Obudowa ktora proponujesz nie tylko spowoduje ze komputer bedzie pracowal ciszej ale tez wyglada bardzo atrakcyjnie. Napewno wezme ten model pod uwage. Musze jednak przyznac ze korci mnie aby ten sprzet budowac na obudowie z szybka zeby widac bylo pracujaca zawartos sprzetu.

 

Przy zasiloaczu 550W zostane. Czy jakas lepsza alternatywa z tego zakresu od Cooler Master G550M?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy jakas lepsza alternatywa z tego zakresu od Cooler Master G550M?

 

Antec True Power Classic 550W 

 

 

 

Musze jednak przyznac ze korci mnie aby ten sprzet budowac na obudowie z szybka zeby widac bylo pracujaca zawartos sprzetu.

 

Phanteks Enthoo Pro window (titanium)

 

I wszystko ładnie się zgra. True Power Classic nie posiada modularnego okablowania, a Enthoo Pro posiada maskownicę na PSU.

 

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti Gaming G1 6GB DDR5 384bit (1291/7010) + Batman

 

Dodatkowo przy obudowie z oknem oraz z płytą Z87 od GIgabyta, wrzuć sobie pod kolor Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX SavageCałość wykończyłbym bardziej zgrabnym coolerem w postaci bequiet! Dark Rock 3

 

Inna ciekawa opcja pod względem wizualnym to MSI Z97S SLI Krait Edition /intel Z97, LGA1150/ + Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Beast


Tutaj też masz kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

 

Kazda sugestia co do poprawienia zestawu w podanych granicach cenowych bardzo mile widziane.

 

Oczywiście jesteś świadom nieopłacalności GTX 980Ti ?  


Jaki masz do tego monitor ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki masz do tego monitor ?

Monitor tak jak napisalem we wczesniejszym poscie. DELL rozdzialka 1920 x 1080 za to mam w planach wymieniac go na monitor 4k ale to za jakies pol roku, moze rok. Nie spieszy mi sie z tym.

 

 

 

Oczywiście jesteś świadom nieopłacalności GTX 980Ti ?

Tak jestem tego swiadom ale przy komputerze z budrzetem nie mniej niz 7 000 zl unzalem to za wybor ktory umozliwi mi cieszenie sie tym komputerem bez wprowadzania zmian i modernizacji przez dluzyszy czas. Poza tym ewentualnosc montiora 4k tez mnie sklonila do tego wyboru. Bardzo chetnie wyslucham twojej opini na ten temat biorac pod uwage argumenty ktore podalem.

 

Przy okazji jesli myslimy juz o atrakcyjnym wnetrzu to kazde byle nie czerwone ;p. Zbyt oklepane w moim mniemaniu.

Z gory dziekuje za pomoc. Sugestie z twojej strony bardzo wartosciowe.

Link to post
Share on other sites

Hej, Tak wyglada moj build obecnie. Łączna cena to ~7200zl. Jesli ktos ma jakies sugestie to bardzo chetnie wyslucham.

 

Procesor:

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

 

Chłodzenie:

bequiet! Dark Rock 3

 

 

Płyta główna:

MSI Z97S SLI Krait Edition /intel Z97, LGA1150/

 

RAM:

Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

SSD:

Plextor M6S 256GB SATA3 (520/420MB/s)

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti 6GB DDR5 384bit (1075/7010) + Batman

 

Buda:

Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

 

Zasilacz:

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

--------------------------------------------------------------------------

 

Niestety w tej konfiguracji brakuje mi funduszy na system operacyjny. Macie moze jakies sugestie jak go zmiescic. Jak zejsc troszke z ceny?

System operacyjny:

Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL

 

Z gory dzieki za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Niestety w tej konfiguracji brakuje mi funduszy na system operacyjny. Macie moze jakies sugestie jak go zmiescic.

Może użyjesz wersji demonstracyjnej, a jak uzbierasz pieniądze to kupisz Windowsa. http://nieidealny.pl/?p=129

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=57031

Płyta główna:

MSI Z97S SLI Krait Edition /intel Z97, LGA1150/

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti 6GB DDR5 384bit (1075/7010) + Batman

 

Zasilacz:

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Wybrałeś płyte pod SLI, nowego GTX'a, czyli będzie kiedyś SLI? Jeśli tak, to trzeba zasilacz minimum 750W...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
pracy na duzych formatach w adobe photoshop

16GB ramu , bez scratch disk - powodzenia ...

Po jaki grzyb piszesz że to do PSa do pracy z dużymi formatami ... jak ty nawet monitora nie masz do pracy odpowiedniego  :[ 

Można linki do prac ?

Typowy współczesny "designer -grafik" ... gtx 980Ti i monitor klasy TN w 16:9 ...  :/  

---------------- doszła wiadomość ---------------

Sprawdź obciążenie pamięci ram podczas pracy, oraz sprawdzaj wielkość pliku wymiany dla Photoshopa (scratchdisk - nazwa pliku "Photoshop Tempxxxxxxxx"). Jak często wychodzisz poza 13-14GB to spokojnie myśl o 32GB ramu. Pamieć to najbardziej czuły "element" - bezpośrednio przekłada się to na komfort pracy.

Scratch disk przydaje się gdy pamięci brakuje - wtedy dysk po częsci pełni role pamieci, a jak wiadomo transfer leci na łeb na szyję względem pamięci  :/ Jedyna opcja to max ramu i starać się go nie przekraczać, do tego wydajny scratch disk i to jest praktycznie wszystko co możesz zrobić w tej materii. CPU ma już mniejszy wpływ na pracę i tutaj spokojnie nawet i5 z 4 wątkami jest już wystarczający (szczególnie po OC).

Odnośnie laga na pędzlach cyfrowych - nie do usunięcia nawet na najbardziej wypasionej maszynie zawsze występuje opóźnienie. Nie zależnie czy będzie 48 wątków, czy 5,5GHz na rdzeniu ... lag zawsze będzie. 

 

ps. Fajne pracki  ;)

 

A nie lepiej w miejsce zabawki do gier ... Cyntusia 27QHD  :D Zastanów się dobrze ... zawsze też jest tańszy starszy brat 24HD  ;) Osobiście w ta stronę polecam się skierować, szczególnie mając na uwadze typ prac jaki wykonujesz.

Link to post
Share on other sites

Cyntacz rzeczywiscie kusi, przede wszystkim nowy companion ktory moglbym zabrac ze soba wszedzie i rysowac w komunikacji miejskiej jadac do pracy czy relaksujac sie poza domem. Taki przenosny sprzet chodzi mi po glowie juz od jakiegos czasu.

 

Jednak powtarzam. Tym razem buduje komputer do zabawy a do citiqua dostep mam w obecnej pracy ( choc przyzwyczajony jestem do Intuosa 4'czki ). Potrzebna mi bestyjka do 7 000 na ktorej bede pawil sie dobrze nawet po zakupie wiekszego monitorka (4k) w niedalekiej przyszlosci. Rzeczywiscie pierwszym opisem moglem wprowadzic w blad, formaty na ktorych bede projektowal postaci i srodowiska (badz uczly sie, robil studium postaci anatomii itp.) nie beda wymagac wiecej niz 16 gb ramu. Mam rownierz przenosny scratch disc a ewentualnie dokupie sobie dodatkowy po kilku miesiacach uzytkowania.

 

Wiec biorac pod uwage to co napisalem mam nadzieje ze latwiej bedzie zasugerowac jakies rozsadne zmiany do builda ktorego przedstawilem wczesniej. Z gory dzieki! No i przepraszam za nieporozumienie.

 

 

 


Procesor:

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

 

Chłodzenie:

bequiet! Dark Rock 3

 

 

Płyta główna:

MSI Z97S SLI Krait Edition /intel Z97, LGA1150/

 

RAM:

Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

SSD:

Plextor M6S 256GB SATA3 (520/420MB/s)

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 980 Ti 6GB DDR5 384bit (1075/7010) + Batman

 

Buda:

Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

 

Zasilacz:

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

Bede wdzeczny jesli uda sie znalesc sposob na zejscie z ceny nie rezygnujac z 980 Ti.

Edytowane przez Zerotrap
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie zestaw wyglada bardzo dobrze - ładnie zbalansowany, niema tu żadnego taniego półśrodka, wszystkie podzespoły to jedne lepszych pod względem cena/wydajność. Możesz pokombinować ewentualnie z mobo i tu najtańsza opcja jak dla mnie to MSi Z97 G43 - ta płyta posiada wszystko co powinna posiadać i nic ponad to, także nie będziesz przepłacał za niepotrzebne dodatki.

Na pozostałych podzespołach zbyt dużo już nie uszczypniesz - groszowe sprawy, raczej nie warte zachodu. Możesz poczekać kilka tygodni na obniżkę 980Ti - jeszcze zejdą z ceny pewnie do poziomu 2,5K, ale ile czasu na to potrzeba - tego już nie powiem  ;)

SSD - osobiście polecam Cruciala MX200 - na tą chwile są to lepsze konstrukcje od Plextora (Plextor jest fajny, ale pod długim obciążeniem potrafi zaliczyć spadek wydajności i to spory spadek. Crucial to Crucial - mam "m4" 240GB, który służy już 5 lat, oczywiście bezawaryjnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz zejść z płytą na Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

lepiej wyposażona i tańsza o ponad 100zł, normalnie kosztuje w granicach 900zł  ;).

SSD Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

szybszy i tańszy.

Cooler Thermalright HR-02 Macho rev.B

70zł taniej, jest to równie dobre chłodzenie, w rewizji B został poprawiony zakres pracy wentylatora dzięki czemu jest to także kulturalny cooler.

 

 

 

 


Jeszcze jedno pamięć Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

o ile w grach będzie to różnica kilku fps, o tyle w Photoshopie nie zauważysz różnicy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...