Skocz do zawartości

Szczegółowa ocena zestawu za ok. 6 000 zł


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym poprosić o poradę w sprawie złożenia nowego komputera. Pierwszy raz składam więc z góry przepraszam za niefrasobliwość, w niektórych aspektach.

 

  • Zastosowanie komputera: GRY
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: +/-6 000 ZŁ
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Specjalne wymagania: zestaw do gier na około 3 lata
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: tv samsung uhd 6900 - gra w rozdzielczości FHD 60 HZ
  • Których części potrzebujesz?: Tylko "buda"
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/r3VEVm/
  • Inne: Zauważyłem iż nowe gry zaczynają używać HT w procesorach i7...warto więc do niego dopłacać ?
  • NOCTUA NH-D15 CZY RAJTINEK TISIS ?
  • ZASILACZ 550 CZY 650  - który lepszy do mocnego OC ?
  • PAMIĄTKI: lepiej cl11 2400 czy cl9 1800 do gier/multimediów ?
  • i jedno z najważniejszych pytań co do karty graficznej - mój kolega posiada evga w wersji ftw, chciałbym jednak ftw+ z tąd moje pytanie czy jest sens dokładać te 200 zł ( backplate, więcej rurek cieplnych) ??

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zauważyłem iż nowe gry zaczynają używać HT w procesorach i7...warto więc do niego dopłacać ?

O ile zdajesz sobie sprawę z opłacalności zakupu tej i7  to tak.

 

 

NOCTUA NH-D15 CZY RAJTINEK TISIS ?

Do tej i7 wystarczy CI spokojnie dużo tańsze chłodzenie  Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Dlaczego ? - przy glucie pod IHSem nie odczujesz różnicy.

 

 

ZASILACZ 550 CZY 650  - który lepszy do mocnego OC ?

550W z dużym zapasem.

 

 

PAMIĄTKI: lepiej cl11 2400 czy cl9 1800 do gier/multimediów ?

Najtańsze 2400MHZ 11CL z niskim radiatorem np. G.Skill Ares DDR3 8GB (4GBx2), 2400MHz, CL11 Dual (F3-2400C11D-8GAB)

 

 

i jedno z najważniejszych pytań co do karty graficznej - mój kolega posiada evga w wersji ftw, chciałbym jednak ftw+ z tąd moje pytanie czy jest sens dokładać te 200 zł ( backplate, więcej rurek cieplnych) ??

Nie ma to sensu żadnego, za 1500zł masz  Asus GTX970 DC2 Strix 4GB DDR5/256bit za 1570zł MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB 

Co do płyty głównej niepotrzebnie przepłacasz, do OC procesora będzie dobrym wyborem MSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX (Z97-G43)

Alternatywa co do płyty Gigabyte GA-Z87X-UD4H, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, ATX (GA-Z87X-UD4H)

Ten chipset nie obsłuży już Broadwellów, ale i tak Ci się nie przyda, nie wymienisz tej i7 prędko.

Z obudów zerknij jeszcze na http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-ph-es614pc-bk-649555/

Jest też wersja z oknem i biała.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się tylko jeszcze nad jedną rzeczą. Czy nie warto czasem poczekać jeszcze trochę wybrać i5 4-gen i dozbierać pieniądze na gtx 980 ti ?? co o tym myślicie ?? A może jednak bardziej opłaca się już teraz wziąć i5 4690k z gtx 980 ?? Nie ukrywam, że chciałbym się trochę "pocieszyć" posiadaniem dobrego sprzętu i grą na full detalach, a nie zastanawiać nad tym czy za 6 miesięcy nie będę musiał zmieniać już karty graficznej bo będą gry lagować...

Link to post
Share on other sites

No niestety kwota pierwszego z nich ( msi ) już się pojawiła i jest...powiedziałbym dość mocno zaporowa ( http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-980-ti-gaming-gddr5-6gb-384-bit-dvi-hdmi-3x-minidp-v323-001r-752716/) :/... niby chodzą słuchy o obniżce cen przez nvidie ale szczerze powątpiewam, a jeśli nawet to w PL tego nie odczujemy...udało mi się jednak dojść do benchmarków z wykorzystaniem DX12 i HT...okazało się że owszem wykorzystanie HT będzie duże...ale przy procesorach 5-gen....

 

Czuje się trochę wygłupiony testami, które dość mocno obserwuję od kilku tygodni i zachodzi mi w głowę jedno pytanie...czy jest to dobry moment na złożenie komputera ?? AMD nie pokazuje nic od siebie by polepszyć swoją pozycję na tle konkurencji, NVIDIA-guru kart ceny wynosi nad ludzkie możliwości...so what we can do now ??

Link to post
Share on other sites

A więc już wybrałem i będzie to gtx 970 od evga w edycji ftw+ :) ...czytałem o dobrej sekcji zasilania i poprawionym chłodzeniu...powiedzcie mi jeszcze a propo tego i7 4790k czy one faktycznie sie tak grzeją ?? chłodzenie chce zostawić od noctuy nh-d15...wiem że on daje przyrost tylko kilku fps-ów ale czy jest z nim az tak zle ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...