Skocz do zawartości

Piecyk w biurku, czyli parę pytań.


Recommended Posts

Dzień dobry. Tytułem wstępu, witajcie. Mam nadzieję, że mnie za szybko nie zjecie. :)

 

Teraz szybko i konkretnie, potrzebuję biurka i przede wszystkim miejsca. Dlatego też pomyślałem o połączeniu ich w jedno. Widziałem te kilka tematów na forum o tym i żaden nie satysfakcjonuje mnie. Widziałem podobne projekty na zagranicznych forach i albo to były kobyły, albo po prostu przekombinowane. :P Mam na oku modele, jeden to typowa samoróbka, drugi... kopia. - Oryginał kosztuje 1k$+rejs i najbardziej mnie się podoba. Moje projekty były do kitu. Zbyt nawalone na małej przestrzeni. Otwarte karty, jeżeli nie można w ten sposób, proszę o zamknięcie.

 

Kontynuując, konstrukcje są typowo pod LC, które jest bardzo drogie. Chcę w nie zainwestować, ale aktualnie chciałbym mieć stan przejściowy między tym rodzajem.

 

  • Czy AC spisze się przy czymś takim? Lub przy czymś takim? Jest to w miarę mały i pojemny projekt, gdzie wymiarami można jeszcze pobawić się, by je obniżyć. Mogę dać plik do sketchupa jak widzę ten blat.
  • Czy konstrukcja oparta na metalach wymaga jakichś wymyślnych uziemień, czy może połączyć metal z drewnem lub wyrobami drewno-podobnymi? Będzie lepsza, jak ta na zdjęciach?
  • Czy blachy pod mobo muszę wykonać sam? Wolałbym gotowca, który będzie mógł zainstalować na sobie od mini do etx. :P
  • I przede wszystkim, czy taka konstrukcja będzie opłacalna? Dostęp do warsztatu mogę mieć, ale to i tak tylko kontakt z blachą. Reszta kupne.(zwykłe biurko i tak musiałbym mieć specjalnie robione.)

Pozdrawiam i przepraszam za ewentualny chaos.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Czy takie małe te projekty to nie wiem, wbrew pozorom trochę przestrzeni musi tam być. Nie wiem z czego chcesz obniżać-żeby wrzucić co pod blat to trzeba przynajmniej te 13cm zostawić, z tego powodu ucieka miejsce na nogi (wysokość). Jeśli masz dostęp tylko do warsztatu z narzędziami do metalu to jednym słowem lipa, ciężko Ci będzie coś z tym zrobić. Chyba, że dasz w metalowe "pudło" na graty jak np tutaj: http://www.overclock.net/t/1531457/sponsored-f3nix-ms1-1-scratch-build-of-my-desk-pc lub shttp://www.overclock.net/t/1534280/sponsored-deskbuild-lost i tylko zamówić blat, może nóżki na wymiar itp. 

Edytowane przez sebbo98
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witajcie. Dziękuję za odpowiedzi. Z wymiarami chodziło mi o to, że cale biurko chciałbym mieć 100x70/80x75, sebbo98. To byłoby optymalne rozwiązania jak dla mnie, ale czy prawidłowe? Dodatkowo dziękuję za informacje o ebay, Bohuniasty. Szkoda, że to wielka kobyła, ale za tę cenę? Zastanowię się. :) Mam jeszcze inne pytanie, czy w ogóle jest sens takiego łączenia? Wasze opinie, mój tzw. research powoli zniechęcają, ale jednocześnie trzeba uwzględnić, że wymiary podzespołów ciągle się zmieniają. Będzie to inwestycja na lata, czy tylko na kilka? Pozdrawiam.

P.S.

Czy może zrezygnować z takiego rozwiązania i przejść na budy tego typu?

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Z takim niewielkim rozmiarem mógbys się pokusić o wykonanie całości z metalu i na górę dać szkło. W ten sposób wyeliminujesz problem obróbki drewna Czy prawidłowe.. nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ moja opinia jest z góry ustalona :D  http://forum.benchmark.pl/topic/174962-w3-desk/#entry1829685'Jeśli podoba Ci się takie rozwiązanie, masz możliwość wykonania i myślisz w przyszłości o LC to dobre rozwiązanie. Praktycznie nieograniczona możliwość zagospodarowania, nietuzinkowy wygląd no i satysfakcja, że Twoje :)

Edytowane przez sebbo98
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@sebbo98

Dzięki za odesłanie do Twojego projektu oraz sugestii dot. konstrukcji. ;) Twój projekt jest zdecydowanie prostszy w wykonaniu, więc na pewno będę się na nim wzorował. Oczywiście, jeśli to nie jest kłopot. ;)

 

Jeżeli ktoś jeszcze ma jakiś pomysł, to z chęcią go wysłucham. Czasu jest sporo. Tak, czy inaczej, pomyślę i być może zobaczycie efekty w modlogu.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...