Skocz do zawartości

Myszka do CS:GO, low-sens.


Recommended Posts

§  Budżet: 100zł +/-


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Natec Genesis G33


§  Jaką masz obecnie podkładkę:  razem z myszką zakupie A4Tech X7Game 500MP


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: Będę używał prawdopodobnie 800 DPI


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: jeszcze nie wiem, dowiecie się na dole, dlaczego :)


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): tylko CS:GO


§  Ile przycisków używasz w myszce: Dwa przyciski z boku koniecznie, do tego przycisk zmiany DPI


§  Chwyt: palm grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 12 cm ? coś koło tego


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Chcę grać w CS:GO na niskim sensitivity, moja myszka na to nie pozwala, występuje efekt akceleracji wstecznej, przy szybkim ruchy kursor gubi się na ekranie.


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): symetryczna, ale nie koniecznie. MYSZKA NIE MOŻE MIEĆ AKCELERACJI WSTECZNEJ, kursor nie może gubić się na ekranie!!


 


Wyczytałem na pewnym forum: "Ważne info: na sensorach optycznych A3668/3050/3080/3090 grając na bardzo niskich czułościach (na obrót potrzebne ok. 50cm+/360º) przy bardzo szybkich ruchach zawsze wywołacie akcelerację negatywną, która może się objawiać w różnych formach (kursor zwalnia, zatrzymuje się lub "wariuje"). Przed zakupem musicie wziąć to pod uwagę." 


 


Czyli myszki z tymi sensorami mam sobie odpuścić?


Edytowane przez mateusz1008
Link to post
Share on other sites

Logitech G100S ma Avago 3090, a zobacz na cytat który umieściłem wyżej, te sensory gubią się przy low sensitivity, a ja zamierzam na takich grać.

 

@EDIT: Mój błąd, logitech ma AM010 chyba (?), a więc jak ta myszka sprawdza się przy niskich czułościach??

Edytowane przez mateusz1008
Link to post
Share on other sites

Logitech G100S ma Avago 3090, a zobacz na cytat który umieściłem wyżej, te sensory gubią się przy low sensitivity, a ja zamierzam na takich grać.

 

@EDIT: Mój błąd, logitech ma AM010 chyba (?), a więc jak ta myszka sprawdza się przy niskich czułościach??

Też się zgubi przy low sens na szybkim machnięciu na 100% :) Tak, to sensor AM

 

CM Storm Alcor i na każdej myszy z 3090 wywołasz akcelerację.

 

Jeśli jej nie chcesz to musisz kupić coś z 3310/S3988, 3366 

 

Najtaniej wychodzi teraz 170zł za Roccat Kone Pure Optical (BLACK) do kupienia z X-kom za 170zł z avago3310

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://www.test-gear.pl/sensor/ Poszukaj sobie tutaj. Ogólnie lepiej troszkę dorzucić do mychy i mieć ją na lata. Odpuść sobie zabawki razera. Aktualnie jakościowo najlepsze są Roccat, Zowie i Mionix, Polecam dozbierać do czegoś porządnego. - Tak jak kolega napisał wyżej !!!

Edytowane przez RafiXll
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy ta akceleracja wsteczna na tym logitechu jest jakaś bardzo duża? Jak to wygląda tez na CM Storm?

Na tej G100S łatwiej jest mi szarpnąć w boki i ją wywołać (lżejsza jest i mniejsza). 3090 jest trochę lepszy. Jeden i drugi ma dosyć niskie wartości max tracking speed. Tracking speed również zależy od podkładki, oraz od tego na ilu HZ mamy myszkę. Przykładowo na 1000hz pooling rate łatwiej jest wywołać neg. akcelerację niż na 500hz.

 

Logitech G100s ma dwa modele (musisz szukać tego 910-003615)jeżeli ma inny kod producenta, to już w ogóle jest lipa :)

 

Co do produktów razera, to powiem szczerze że ich większość myszek to totalne zabawki, ale proszę mi nie obrazać Razerów Deathadderów bo to jedna z najlepszych myszek na rynku (pomijając razer synapse) :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Do 100 zł warto rozważyć jeszcze Roccat Savu na 3090 link do recki : http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/roccat-savu/


jeżeli nie jesteś pro gejmerem delikatna akceleracja negatywna nie powinna ci przeszkadzać ale mogę się mylić.


MYSZKA NIE MOŻE MIEĆ AKCELERACJI WSTECZNEJ jeżeli tak do pozostają Ci tylko sensory S3988/ PMW3310/3310DH PMW3366

Link to post
Share on other sites

@up są jakieś myszki w rozsądnej cenie z takimi sensorami jak podałeś?

~ Delikatna akceleracja to jaka? :D Bardzo zauważalna? Bo w mojrj aktualnej myszce nie mogę szybko sie odwrócić nawet.

Napisałem Ci człowieku wszystko w poście wyżej. Najtańszą myszą na której nie wywołasz jakiejkolwiek akceleracji to 170zł za Roccat Kone Pure Optical(black) z x-komu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci podejdzie rozmiar i kształt to Alcor będzie trochę lepsza pod low sens.


"Sensor A3090 ma świetny feeling, jest dobrze skalibrowany (łącznie z dosyć wysokimi jak na ten sensor prędkościami maksymalnymi, nawet na low sensie da się całkiem przyzwoicie grać) jedynie co może w nim przeszkadzać to dosyć wysoki LOD. Niemniej jego wartości rzędu ~3 mm są według nas jeszcze akceptowalne. Podczas grania nie natrafiliśmy na żadne problemy sensora, które mogłyby nas w jakiś sposób negatywnie zaskoczyć (sugerujemy nie korzystać z ustawień dpi innych niż 400, 800 lub 1600)."

Link to post
Share on other sites

170 zl to trochę ponad budżet ;)

 

Delikatna akceleracja nie powinna a mi przeszkadzać, oby tylko nie była jakas bardzo zauważalna i dało rade się normalnie odwrócić w grze :)

Czyli najlepszym wyborem będzie Roccat Savu?

heh.

 

Tak, jestem Pewien że mimo tej małej akceleracji będzie się dało normalnie odwrócić w każdej grze :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś to przemyśl jeszcze Gigabyte'a M7 Thor, odpowiedni sensor, regulacja w sterownikach od 400 do 5600 dpi (+ skalowanie programowe do 6000), pięć klawiszy z czego dwa możesz bindować w sterowniku + wygodny klawisz zmiany dpi (działający na zasadzie dźwigni, bez problemu możesz przełączać się pomiędzy 400dpi do gry a np. 1600 do internetu.

Edytowane przez diwpu
Link to post
Share on other sites

Jako, że używam Roccat Savu właśnie na 3090 od 7 miesięcy napiszę coś od siebie.

Myszka nie sprawiała mi problemów dopóki grałem na high/medium sens, nie zauważyłem żadnych problemow z akceleracją.

Dwa tygodnie temu przerzuciłem się na low-sens, teraz na pełny obrót 360* potrzebuje ~50cm. Niestety co drugi szybszy ruch(CSGO) w celu sprawdzenia pleców kończy się celownikiem w ziemi. Myszkę będę musiał niestety wymienić, nie da się komfortowo grać. Dodam też, że specjalnie dla tej myszki mam 3 podkładki(na początku miałem nadzieje, że to wina kolorów, plastiku etc.) Roccat Raivo, SS QCK karringan edition oraz a4tech x7gaming. Bez względu na podkładke sensor gubi się przy dynamicznych ruchach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tez mam zamiar kupic roccat savu, i mam takie pytanie.

 

Czy sensor bedzie sie gubil przy 2.9 sens i 400dpi przy szybkich ruchach?

Nie można tego stwierdzić ... czytałeś w ogóle co napisałem poprzednio?

 

Niektórzy potrafią szybciej machnąć ręką a niektórzy wolniej.

 

Pisałem już to kilka razy, ale z chęcią powtórzę. Głównymi czynnikami które mają wpływ na to czy mysz będzie się gubiła czy nie to np:

 

- Podkładka

- Pooling rate myszki (częstotliwość odświeżania) (im niższy pooling rate tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia)

- i dopiero reszta ustawień jak dpi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niektórzy potrafią szybciej machnąć ręką a niektórzy wolniej.   Pisałem już to kilka razy, ale z chęcią powtórzę. Głównymi czynnikami które mają wpływ na to czy mysz będzie się gubiła czy nie to np:   - Podkładka - Pooling rate myszki (częstotliwość odświeżania) (im niższy pooling rate tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia) - i dopiero reszta ustawień jak dpi.

 

Sama prawda. Trzeba wziąć wszystkie czynniki pod uwagę. Ostatnio kumpel kupił tanią podkładkę na której kursor po prostu wariował. Trzeba pomyśleć o doborze odpowiedniej podkładki.

 

Jeśli koniec końców wybrałeś CM Storm Alcor to powinieneś być zadowolony. Gram na Low Sensie i muszę przyznać, że gra się fajnie a akceleracji wstecznej nie zaznałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...