Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tych ofert wybrałem dwie. Cryorig XF140 http://www.morele.net/cryorig-wentylator-xf140-pwm-cr-xfa-140x26mm-cr-xfa-705818/

i Alpenfohn Wing Bost 2  http://www.morele.net/alpenfohn-140mm-wing-boost-2-plus-pwm-19-6-dba-bialy-84000000110-643416/

Zastanawiam się który będzie lepszy. XF140 ma większy CFM ale CRYORIG jest to dopiero debiutująca firma więc nie wiem czego się spodziewać. Alpenfohn-y polecają na forach lecz na papierze bardziej odpowiada mi XF140

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites

Obudowa, 2 x top. Oglądałem film z wing bost'em w roli głównej i w porównaniu do innych wentylatorów cisza niesamowita i przepływ niczego sobie już chyba wiem co kupić! zapodaje link :

do porówntania cryorig xf140 : 

Zastanów się czy jest sens kupowania od razu dwóch wentylatorów na top. W starym Lancoolu K58 miałem dwa a później ostał się jeno jeden :)  Nie dosyć że ciszej to ten drugi nic nie dawał, w każdym bądź razie nie na tyle żeby ten drugi był nieodzowny.

Link to post
Share on other sites

Może masz racje ale ja zastosuje obieg negatywny więc muszą być 2 na górze. Zastanawiam się tylko nad zamontowaniem wentylatora na spodzie obudowy. To coś daje, a może tylko pogarsza przepływ  powietrza?

Chyba, że tak.  Od dołu być może pomoże odetchnąć karcie graficznej. Nigdy nie miałem takiej dziurawej obudowy ;)

Link to post
Share on other sites

Raijintek Agos solidna obudowa z dobrym przepływem powietrza  w którą zamierzam się zaopatrzyć. I tak nie wykorzystam 8 miejsc na wentylatory które ta obudowa posiada,bo to wydaje mi się zbędne. Masz racje trochę dziurawa ale "dziurawa" ma też swoje plusy  :)

Link to post
Share on other sites

Widzę, że jest solidnie ofiltrowana  :)  Być może nie będzie pochłaniać tyle kurzu. Ja mimo tego, że mam filtry to toczę cały czas walkę z kurzem a raczej z sierścią ale cóż zrobić, żona uwielbia koty a mamy ich trzy więc jest co robić :/ Mam nadzieję, że Alpenhofny dadzą radę z chłodzeniem twojej obudowy, od jakiegoś czasu korci mnie żeby je wypróbować ;)

Link to post
Share on other sites

No z tą filtracją nie jest tak kolorowo. Co prawda ma filtry na topie i boku ale z przodu ma niefiltrowany otwór przez który dostaje się kurz(mały ale jest, mi to nie przeszkadza). I tak nic nie pobije corsarzy którzy wypuszczają obudowę za 3 bańki a filtry musisz sobie dokupić za kolejne 2.

Link to post
Share on other sites

No z tą filtracją nie jest tak kolorowo. Co prawda ma filtry na topie i boku ale z przodu ma niefiltrowany otwór przez który dostaje się kurz(mały ale jest, mi to nie przeszkadza). I tak nic nie pobije corsarzy którzy wypuszczają obudowę za 3 bańki a filtry musisz sobie dokupić za kolejne 2.

Mówisz o tej szczelinie u dołu obudowy? No tak akurat tam sporo kurzu się może dostać. Miałem tak w jakimś starym Antku ale włożyłem tam cienki kawałek gąbki i po problemie, wentylacja była a kurz się nie przedostawał. Nawet kilka miesięcy nie musiałem odkurzać wnętrza obudowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...