Skocz do zawartości

Pytanie o zasilacz


Recommended Posts

Witam planuje zakup nowego komputera do celów czysto rozrywkowych:

 

Płyta: ASUS M4A785-M

Procesor: PHENOM II X4 4x3.2GHz

Grafika: GIGABYTE GTS 450 OC

Ram: 4GB DDR2 (800MHZ)

+ dysk

 

Pamięci takie jak wyżej bo akurat leżą i się marnują, więc bez sensu kupować nowych, zwłaszcza, że ma być to middle-end. Co do zasilacza to mam obbecnie na stanie nieużywanego Chieftec 500W ale sądze, że będzie nieco za słaby do tego zestawu. I nie za bardzo wiem co wybrać bo średnio się na tym znam. A wiadomo, że fajnie by było jakby złotówek dużo zostało w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Gram w gry mające duże wymagania co do CPU, więc inwestycja miała być głównie w CPU i napewno z phenoma nie zrezygnuje, co do karty to no cóż zastanowie się jeszcze. Tymczasem wiem co chciałem wiedzieć. Temat do zamknięcia i dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

opowiadasz;)

to moze wymien ktore tytuly w 1920x1080 aax4 +detale Vhigh (dx10 /11) sa ograniczane przez procka typu x3-4.0

 

aa i nie idz na latwizne typu turnament 3 i 200fps a moze byc 250fps znajdz jakąs realnie ograniczoną - nie ma takiej :sciana:

 

w tym przedziale ustawien wszystkie istniejace poza TW sa mocno ograniczane przez grafiki

Link to post
Share on other sites

Większość MMORPGow mocno skaluje się z prockiem ;] Akurat na benchmark.pl jest tylko stary test WoWa, który nie jest zbyt miarodajny ale ogólnie da ci jako takie pojęcie. A procek jest często piątą achillesową w większych starciach PvP. I możesz sobie nawet darować takie zabójcze rozdzielczości wyłączyć AA i wysokie detale a i tak będą się ciąć.

Link to post
Share on other sites

to nie sa zabojcze ustawienia tylko NORMALNE takich uzywa polowa graczy a ta ktora ich nie uzywa to nie ma mozliwosci bo wlasnie ich grafika nie wydala lub brak monitora odpowiedniego - ograniczeniem dla nikogo nie jest procesor

 

WOWa oclony ath x3 ogranicza? uu pojechales po bandzie :sciana:

Link to post
Share on other sites

We wszystkich facebookach, forach i innych dziwnych wymysłach brakuje mi opcji odwrotnej do pochwał. Na przykład bardzo by mi się podobał przycisk "hate it". A co do wowa, chociaż akurat ja wcale nie powiedziałem, że akurat o tą gre chodzi. Tak również OC ath x3 ogranicza WoWa. Generalnie kazdy procesor, który jest szybszy daje więcej fpsów w Wowie. Owszem na razie nie widać różnicy między trzema a czterema rdzeniami ale to się wkrótce zmieni. I na tym proszę skończmy rozmowę w tym wątku, za to bardzo chętnie zapraszam na priva.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...