Skocz do zawartości

Karta do 1000


Recommended Posts

Czy HD6870 + Physx 9600GT to dobre połączenie?

Jeśli ma się drogą płytę z układem lucid hydra to tak :sciana:

Czyli mogę zapomnieć o takim zestawianiu na płycie P7P55D-E Pro....;/

 

Zdecydowany jestem na HD6870, a 9600GT sprzedam, dołożę trochę i kupie dysk SSD.

Kwestia producenta - Sapphire czy His?

Link to post
Share on other sites

Wtam, podczepię się pod temat.

W stacji CADowskiej siada mi karta, nadaje się do wymiany. Muszę w dosyć szybkim czasie ją zastąpić nową, znajomy zaoferował mi GeForce GTX480 tylko, że od MSI - nie znam ich kart i dlatego pytam czy warto kupić takiego GTX480 http://www.komputronik.pl/index.php/sea ... ategory/1/ za ok. 1200 zł ?

Do obliczeń i renderingów wolę GeForce-y z Cuda, ten dodatkowo ma jeszcze niezłe możliwości OC z MSI Afterburner. Na papierze wygląda imponująco, trochę o niej czytałem i jest wiele pozytywnych opinii, ale wolę zapytać w sumie, nie jest to mała kwota.

MSI to bardzo dobra firma :/ Jeśli ta karta nie jest stara to nic tylko barć (tylko kto normalny sprzedaje GTXa 480 :sciana:)

 

Kwestia producenta - Sapphire czy His?

 

Obaj Ci producenci są bardzo dobrzy i porównywalni do siebie (no może Sappire jest trochę lepszy). Bierz to co tańsze :)
Link to post
Share on other sites

Kwestia producenta - Sapphire czy His?

 

Obaj Ci producenci są bardzo dobrzy i porównywalni do siebie (no może Sappire jest trochę lepszy). Bierz to co tańsze :sciana:

Tylko, że z Sapphire to będzie problem z dostępnością a ja potrzebuje na już. Kolega ma na sprzedaż właśnie taką MSI GTX480 - karta nowa, nie używana, 1200 zł, dlatego pytam. Miał ktoś doświadczenia z kartami MSI, jak to się sprawuje w CAD-zie, jak to jest z tym podkręcaniem (nawet jeżeli wiatraki będą chodziły głośniej to nie ważne). Wyczytałem, że spokojnie 840 MHz GPU i 4,1 GHz MEM i to wszystko przez MSI Afterburner bez VMOD-a. Swoją drogą, ciekaw jestem jak wypadnie w grach (przecież człowiek nie samą pracą żyje) z i7-950 i 12 GB RAM DDR3 1600, szczególnie jestem ciekaw antialiasingu x32 przy wysokich rozdzielczościach.

Link to post
Share on other sites

no to lepiej kupic 2xnajtanszy gtx460 i bedzie duuzo szybciej a wyjdzie 1100zl;]

ale do autora nic nie dociera - on widocznie lubi wywalac kase na "byle co"

 

 

"Prestiżowy, a zarazem najdroższy sklep" , ale w miarę przystępnie

http://www.vobis.pl/oferta/komponenty_i ... 024mb.aspx

sklep a'la odwrocona reklama media markt wlasnie dla I... i owa karta rownie dobrze do tego sklepu pasuje

 

referent 6870 za 1000 zl - "swietny" zakup :sciana:

Link to post
Share on other sites

nie nabijam sie z nikogo - bron Boze

nabijam sie z wydajnosci i chlodzenia karty wycenionej na 1000 zl - chyba ktos ma ludzi za idiotow i nabija ich zawziecie w butelke - przydaloby sie raczej postawic takiemu traktowaniu a nie mu ulegac

 

a autor raczej nawet sie nie pofatygowal zajrzec do jakichkolwiek testow - ot siedzi i czyta tylko to co tu sie pisze

Link to post
Share on other sites

?? Nabijasz się z wydajności 6870? Przecież ona miejscami w testach wyprzedza sporo droższego 5870 i nawet w tej zawyżonej o 100zł cenie jest lepszą propozycją od niego.

W życiu bym nie decydowal się na żadne sli ani cf, jedna mocna karta wystarczy do wszystkiego, jak będzie za słaba wymiana na nowszą itd.

Link to post
Share on other sites

Leon

wiec z 5870 rowniez sie nabijam - chyba to oczywiste- czasy sie zmieniaja , rynek sie zmienia i moje podejscie sie zmienia wraz z nimi

 

 

karta pojedyncza bedzie dobra wtedy kiedy uciagnie ponad plynnosc czyli uciagnie w 50ciu kl jakosc graficzną typu crysis i produkcje mu podobne (moze kiedys lepsze)

w fhd z pelnymi bajerami - a takiej jeszcze nie ma

wowczas powiem sobie - tak- pojedyncza karta osiagnela zadowalajacą praktycznie wszystkich graczy wydajnosc

 

obecnie wydajnosc grafik przeskoczyla juz piety ale wciaz nie dorasta do pasa wydajnosci procesorow w zastosowaniach - gry

 

Dvd-r

8x8 jest na tyle skutecznym ze nie daje zauwazalnych spadkow

nie warto nawet rozmyslac o pelnym 16x16

 

co do plyty e-pro jest za droga w zupelnosci wystarczy tanszy produkt

Link to post
Share on other sites

Pakowanie się w CF, czy SLI może być uzasadnione wykorzystaniem platformy do konkretnych zadań. Sama możliwość MB korzyści z tego płynących nie da wymiernego efektu bez poparcia odpowiednim CPU, RAM i aplikacji korzystających z konfigu.

Tylko 8x8... Wypróbuj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...