Skocz do zawartości

Karta do 1000


Recommended Posts

Wiem @severn. Masz rację. Nie wiemy jednak, jaką "stajnię" autor preferuje. Punktacja ...marków nie jest wymierna. Osobiście preferuję NV pamiętając jednak o Fire GL spod znaku ATI. Wyśmienita karta.

Wobec ostatnich "walk" obu obozów można dojść do pewnych wniosków...

"Eksperyment myślowy"...

Współczesne AMD będzie forsować rozwiązania rynku entuzjastów i graczy.

NV będzie kontynuować politykę przeniesienia zadań z CPU na GPU, przy okazji implementując PhysX, które wydaje się być "przyszłością".

Nie wiem komu potrzeba 150 klatek p/s... Komfortem będzie 60.

Żal do poszczególnych koncernów jest o tyle uzasadniony, na ile poważnie traktuje się odbiorcę końcowego. Żadna tego nie spełnia. Szkoda.

Co do proponowanej karty... Masz rację. :)

 

---

 

voxcordi i Dragoslaw25 mają rację, HD6870 obecnie będzie najlepszym wyborem.

Nie mamy racji. Zauważ, że kwestia subiektywnego odbioru zdarzeń pozostanie zawsze indywidualna. Samo włączenie PhysX potrafi zmienić postrzeganie. (nie piszę o korzystaniu z aplikacji do tego stworzonych).

Twórcy gier, bądź to będą próbować zbliżyć się do naturalnych odniesień, bądź forsować "grywalne/wizyjne" produkcje.

Nie znamy przyszłości.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

do tak porzadnego procka - pojedyncza grafika jest o wiele za slaba - jakakolwiek istniejaca

 

chyba ze to nie komp pod gry w fHD i nie do maxa

 

plyta msi 65 moa - zawsze masz mozliwosc wsadzic z dowolnego obozu dwie

 

a te pamiec to dostales w spadku po kims czy czemu tak biednie?

Link to post
Share on other sites

do 1000zł to czekać na niereferencyjny 6870 najlepiej vapor-x. A jak ktos nie może czekac to ma przerąbane bo albo weźmie grzałe (gtx470) albo dość głośnego referenta 6870.

jak ktoś nie musi zmieniać to lepiej poczekać na koniec roku i nowe modele od AMD i Nvidii (6850/70 i ten nowy "potfur" od zielonych co tak nim straszą). Będzie drogo ale fajnie, jak zawsze przy premierze najwydajniejszych modeli.

Link to post
Share on other sites

Ja se zamówiłem HIS HD 6870 za 880zł + 35 zł kurier w ddr2.pl, ino muszę na nią czekać jeszcze z 2 tygodnie :/ ale nie żałuje, a po świętach dokupuje drugą jak będzie w fajnej cenie :)

LOL

za 2 tyg ta karta stanieje 150zl najmarniej i ty za nia zaplacisz wiecej a otrzymasz tego samego dnia co reszta :sciana:

dodam ze w tej cenie to jest oczywiscie nieoplacalna, ponadto jesli mialbym miec 2 to wolalbym wybrac produkty nvidii, physx by dzialal bez zajakniecia

Link to post
Share on other sites

@leon691. Albo dozbierać do:

http://www3.pny.com/NVIDIA-Quadro-6000-P2912C365.aspx

Lub kolejnej generacji.

Nie wiemy co będzie "nowego". Skoro autor chce cieszyć się przed "wylewem nowych"(nie znaczy wymiernie lepszych) polećmy to, co na dziś będzie satysfakcjonujące. :sciana:

@DVD-R. Reszta nie jest milczeniem. Przy MB, PSU i CPU jakim dysponujesz choćby podsystem pamięci masowej ma wielkie znaczenie. Również ilość i jakość RAM.

Do giercowania HD6870 lub GTX460 1 GB. W zależności od preferencji.

Do pracy wystarczy NVIDIA Quadro FX 1800.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

"Myszka" też jest ciepła w środku, a jakoś wam to nie przeszkadza, wręcz odwrotnie :P

No tego bym się nie spodziewał... :)

 

Ciii, bo się wyda. Swoją drogą fajnie to zostało ujęte 8-)

 

 

:sciana: Przecież i tak każdy wie, że chodzi o myszkę do kompa :/

Link to post
Share on other sites

@DANNY_79. Proponuję przyznać medal "Mistrz dowcipu" lub "The Best Of Nolens-wolens" dla @Michael_91. :/

Kiedy przeczytałem... Ryknąłem śmiechem na tyle przekonująco, że moje koty uciekły do kuchni piętro niżej.

Zastanawiające... Pokazać ten post mojej Madame? :sciana:

 

@Lightning. Za aktywność i pożądanie wiedzy masz ode mnie pochwałę. Za (mam nadzieję) tymczasową wiedzę "krecha".

Przestudiuj SLI i CF realnie. Nie ma rozwiązań nie sprawdzonych fizycznie. To są mrzonki.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

co innego czekać parę miesiecy a co innego rozważać zakupy na kilka tygodni przed premierą, czasem naprawdę warto zaczekać.

Physix moim zdaniem jest bez sensu, w większosci gier fps leci wtedy na łeb a szyję. Af i AA jak najbardziej ale często badziewne efekty jak w mafii w polączeniu ze spadkami fps są strasznie frustrujące. Jeśli do tego dodac, że zaleca się drugą kartę by mogły posypać sie drzazgi no to sorry ale pass.

Link to post
Share on other sites

Physix moim zdaniem jest bez sensu, w większosci gier fps leci wtedy na łeb a szyję. Af i AA jak najbardziej ale często badziewne efekty jak w mafii w polączeniu ze spadkami fps są strasznie frustrujące. Jeśli do tego dodac, że zaleca się drugą kartę by mogły posypać sie drzazgi no to sorry ale pass.

 

Czy chcemy, czy nie... Odwzorowanie przyczynowości i skutku będzie konieczne.

"Poruszę molekułę azotu w środowisku wodorotlenków, co się stanie?"

Proces symulacji trwał 36 minut na GTX 460 Hawk.

Na Quadro 1,5 minuty.

Link to post
Share on other sites

Na ponad 1000PLN? Jeśli przez to rozumiesz ceny oscylujące w granicach 1,2k to nie nie nie, troszkę wyżej :sciana:. Jeśli naprawdę nie śpieszy ci się z grafiką to poczekaj, a jeśli tak, to Panowie tu polecili alternatywy dość ciekawe a szczególnie opcja z SLI.

Link to post
Share on other sites

premiera 69xx podobno 20 listopada a nie w grudniu. Dostepność to inna para kaloszy choć z nia powinno byc podobnie jak przy premierze 68xx

 

Premiera GTXa 580 też podobno pod koniec listopada :sciana:

Ciekawe jeszcze jak cenowo będą 69xx wyglądały. Nie da się ukryć, że przy naszych "marżach" to cena poleci na ponad 1 000.

 

To zależy czy Nvidia wyda coś ciekawego do tego czasu - jeśli nie to ceny będą wysokie.
Link to post
Share on other sites

Wtam, podczepię się pod temat.

W stacji CADowskiej siada mi karta, nadaje się do wymiany. Muszę w dosyć szybkim czasie ją zastąpić nową, znajomy zaoferował mi GeForce GTX480 tylko, że od MSI - nie znam ich kart i dlatego pytam czy warto kupić takiego GTX480 http://www.komputronik.pl/index.php/sea ... ategory/1/ za ok. 1200 zł ?

Do obliczeń i renderingów wolę GeForce-y z Cuda, ten dodatkowo ma jeszcze niezłe możliwości OC z MSI Afterburner. Na papierze wygląda imponująco, trochę o niej czytałem i jest wiele pozytywnych opinii, ale wolę zapytać w sumie, nie jest to mała kwota.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...