Skocz do zawartości

Power bank z Lidla


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xprzemcio,

Recommended Posts

Witam, kupiłem power bank z Lidla z panelem słonecznym i mam mały mankament. Otóż ładuje sprzęt lecz nie ładuje mojego telefonu. (LG L605) sprawdzałem na Noki, Samsungu i Goclever, każde z nich ładuje się lecz tylko nie mój LG. W czym może być problem? Oryginalna ładowarka do LG ma 1A czyli tyle ile na papierze generuje ten power bank. 

 

PS. Sprawdziłem na kilku kablach usb różnej długości i nic. 

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

W ładowarkach dwa piny środkowe muszą być zwarte tak aby telefon wykrył, że jest to ładowarka i rozpoczął ładowanie. Czasem "zwiera" się przez rezystor. Może tak być, że po stronie powerbanku na środkowych pinach jest zbyt duża rezystancja i LG nie widzi ładowarki mimo, że na pinach jest napięcie...

 

Ja tak miałem przy Sony Z. Zrobiłem sam kabel USB do ładowania bez przewodów do danych - czyli dwa przewody. Bez zwarcia środkowych pinów we wtyczce ładowanie nie chciał się uruchomić.

Sprawdź czy w powerbanku dwa piny w środku (data) są zwarte

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To znaczy trochę źle się wyraziłem. Po podpięciu telefonu i naciśnięciu on/off telefon jest przez chwilę ładowany potem zaczyna migać dioda, a w instrukcji piszą, że to jest jakiś obwód zabezpieczający akumulator w power banku. Przerywa się ładowanie i trzeba wtedy połączyć tym samym kablem out i in lub podłączyć ładowarkę do gniazda in. Wszystkie inne telefony ładuje oprócz LG, sprawdziłem nawet na nawigacji i podróbce kamery GoPro i je ładuje. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No to zasadniczo zmienia Twój problem.

Prawdopodobnie działa zabezpieczenie przeciwprzeciazeniowe i rozłącza ładowarkę. Czyli LG może bierze za dużo "papu" :) Na to nic nie poradzisz, chyba że obniżysz napięcie ładowania.

 

Widział byś więcej posiadając taki tester :)

http://allegro.pl/tester-ladowania-pomiar-napiecie-prad-pojemnosc-i5469709558.html

auto reklama ale mi pomaga w identyfikacji wszelkich problemów z ładowaniem z USB.

 

Możesz jeszcze próbować ładować gorszymi przewodami, przedłużką itp tak aby ograniczyć prąd ładowania. No ale to się z celem trochę mija.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam przedłużacz usb 1.5 m sprawdzę go. 

 

Dobra po zastosowaniu przedłużki i oryginalnego kabla usb mój telefonik się ładuje :) 

 

xprzemcio należy Ci się duży, chłodny browarek :) dziękuje. 

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...