Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie
W końcu po dość dlugim czasie zabieram się do upgrade mojego PC. Aktualnie wygląda on tak :
AMD Athlon X4 645
Zalman Z9 Plus
GTX 570 od ASUSA
8 GB RAM Kingston 1333 Mhz (dokładnie to 2 kości na 1600 i jedna na 1333)
XFX Pro Core 550W
 GIGABYTE GA-MA770-UD3

Patrząc na powyższy sprzęt dochodzę do wniosku, że do wymiany jest tylko CPU, GPU i MOBO. Upgrade jest głównie robiony pod Wiedźmina 3. Aktualna rozdzielczość mojego monitora to 1680x1050, ale możliwe, że w przyszłości zostanie on wymieniony. Jedno jest pewnie- kartę graficzną biorę GTX 970. Mam go dostać jako prezent, więc zostaje mi do wybrania tylko model. Osobiście skłaniam się póki co do wersji MSI, ew ASUS (acz głównie MSI mi się podoba). Może polecacie inny model?
Co do płyty głównej oraz CPU to póki co na koncie mam 300 zł około (co również musi mi starczyć na wakacje, ale jakoś to się połączy). Liczyłem, że aktualnie grafike sprzedam za około 300-350 zł. Co do płyty jak i CPU miałem problemy z znalezieniem na allegro, ale sądzę, że 350/400 zł za oba to chyba dobra cena. Mógłby się ktoś bardziej obeznany wypowiedzieć za ile wystawiać na allegro :) ? Nie mam póki co upodobań co do procka. Wg aktualnych wyliczeń z sprzedaży sprzętu będę miał 600-700 zł co chyba już wystarczy na jakieś tańszy zestawik (licząc z hajsem na koncie to juz koło 1000). Ew mam możliwość zdobycia większej ilości gotówki (koło 1500-2000 zł) z sprzedaży skinów z CS GO, ale wolałbym ich nie tykać i zostawić na ważniejsze wydatki. Co do OC to wiem jak się je robi, acz nie czuje potrzeby mieć taką możliwość, bo nw czy za pare lat po prostu nie zrobie znowu upgrade zamiast OC :) Osobiście celuje narazie w jakiś zestaw Płyta główna+ CPu z allegro używke, żeby kupić bez możliwości OC. Jak już zakupie GTX 970 (bo zrobie to w ciągu 1-3 dni) to bym już szukał powoli właśnie CPU+MOBO i liczę na pomoc od was. Tak więc póki co najważniejsze- jakiego GTX brać oraz w cenie koło 700 zł jakiego procka i płyty szukać :)

Link to post
Share on other sites

I MSI i Asus będą dobrym wyborem, to już twój wybór, lecz do procesora i płyty głównej nie starczy. Polecany i5-4460 kosztuje ok 800 zł, płyta główna pod H81 to wydatek rzędu 200 zł, a B85 to już 250-300 zł. Więc trochę trzeba jednak dołożyć z tych skinów lub z pieniędzy na wakacje, ale ja bym jednak wolał sprzedać skiny.

Link to post
Share on other sites

Wiem i to moze byc problem. Prawdopodobnie wystawie na licytacji i jak cena bedzie slaba to sobie podbije drugim kontem i wystawie od nowa i etedy juz sprzedam od razu niezaleznie od ceny. Tylko nw na ile to wystawic, bo im szybciej sprzet kupie tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...