Skocz do zawartości

Asrock extreme4 z97 problem płyta nie wstaje.


Recommended Posts

Witam zakupiłem tą płytę jako używaną i mam z nią problem. Wada fabryczna po wyłączeniu zasilania płyta nie wstaje. Komputer się nie uruchamia. Było tak na starym biosie po aktualizacji do 2.10 (najnowszy) problem pozostał. Wiele czytałem na temat tego błędu i wielu użytkownikom pomagała aktualizacja biosu, mi nie. Czy może ktoś spotkał się z innym rozwiązaniem? Mój problem polega na tym iż nie mam rachunku, potwierdzenia zakupu i nie wiem jak ją reklamować. Extreme4 miał premierę w sierpniu 2014 producent udziela 3 letniej gwarancji jak mogę z niej skorzystać. Czy ma znaczenie ze płyta pochodzi z Niemiec?

 

Moja specyfikacja :

4790k

Asrock z97 extreme4

2x8 Gb Kingston 2400 MHz

2x Asus gtx 660 OC

XFX Pro Core 650W

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie: co masz przypięte do komputera? Mam tą samą płytę i okazało się, że gdy do komputera był podpięty HUB na USB z dodatkowym zasilaniem to też nie chciała wstać. Po odpięciu zasilania - wszystko minęło.

 

Jeśli kupiłeś jako używaną należałoby się zwrócić do sprzedającego i wyjaśnić sprawę.

Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw jak Ci pójdzie, też mam tę płytę ale nową .takie relacje jak Twoja poznałem dopiero po kupnie. Ta wada ogólnie tyczy się wszystkich sztuk?

Witam, też posiadam tą płytę, ale ja z nią problemów jak narazie nie miałem, więc chyba nie tyczy się wszystkich sztuk.

Link to post
Share on other sites

Tak jest,problem w tym ze zakupu dokonałem ponad miesiąc temu, dlatego chciałem się tu dowiedzieć jak reklamować bezpośrednio u producenta może ktoś przechodził taka procedurę.

Mój S/N

https://images.tapatalk-cdn.com/15/06/29/8f2b0219e8c0645f4919511eee2a2000.jpg

Link to post
Share on other sites

 

Mam tą samą płytę. Owszem jest problem z uruchamianiem ale przyczyną w moim przypadku leży po stronie zasilacza - potrzebuje trochę czasu żeby się naładować.

Link to post
Share on other sites

Problem sie pojawia przy wyłączeniu listwy☺ Aktualnie jej nie wyłączam ale denerwuje mnie podświetlenie klawiatury myszki i ledy od gtx'ów ( komputer na biurku zachciało mi się okna w obudowie )

sorry jesli glupoty pisze ale pierwszy sie spotykam aby myszka/klawiatura swiecily po wylaczeniu komputera (w pracy mam bezprzewodowe, w domu przewodowe) i takich opcji nigdy nie zaznalem tym bardziej swiecacej plyty glownej czy gpu. Wiec jesli one swieca to znaczy ze komputer nie wylaczyl sie calkowicie a przeszedl w stan typu 'wake on lan' lub innego typu (nie uzywam tych trybów)... po wylaczeniu go wtedy z prądu moga sie potem dziac jakies jaja.

 

z tym mial nie jeden problem, np: http://forums.tweaktown.com/asrock/57488-asrock-z97-extreme4-turning-computer-off-sleep-issue.html

 

odnosnie tego problemu z wlaczaniem sprawdz podlaczenie wtyczki 8pin (kiedys czytalem ze niektorzy mieli z tym problem), inni polecają pobawić się przyciskami PWR/RES w dolnym rogu na płycie głównej (w niektórych przypadkach działa za 1 razem, inni klikają po 100x aby załączyło się) - ostatecznie wszyscy pewnie i tak wysyłają płyty na RMA, z tego co pamiętam od serii 46 problem zanikał gdy Asrock objął oficjalne stanowisko w tej sprawie, że "ponieważ niektórym użytkownikom pojawiało się (...) dlatego wydaliśmy serię płyt głównym z usuniętym problemem" - cytując w skrócie komunikat z usa..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...