Skocz do zawartości

Przejście z Andoida na WP 8.1


Recommended Posts

Hej, wczoraj wieczorem moja stara już S4 padła totalnie, nie włącza się nawet z inną baterią. Prawdopodobnie jest to coś z przegrzewającym się cpu. Ale nie o tym. Poszedłem do mojego operatora i tam zaproponowali mi 3 smartfony na WP, Lumia 435,535 i 640, generalnie celuje w stronę 640 ale nie o tym mowa. Chciałbym się zapytać osób które przechodziły z robocika na wp, czy to "bolesne"? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Tak, przejście jest bolesne gdy korzystasz z wielu aplikacji. Na Androidzie jest sporo śmieci, ale również i przydatnych aplikacji, a na WP jest ich dużo mniej i często są one gorszej jakości. Przykładem jest chociażby aplikacja jakdojade.pl - na WP jest ona praktycznie bezużyteczna, rozkłady jazdy są nieaktualne. Nie ma aplikacji e-podróżnik (rozkład jazdy PKS) oraz kilku innych przydatnych aplikacji. Bardzo uboga oferta jeżeli chodzi o przeglądarki, odtwarzacze video i audio. Nie wiem jak jest teraz, tak było jakieś pół roku temu.

 

Co do samego systemu - oferuje on mniejsze możliwości jeżeli chodzi o personalizację. Ja lubię pobawić się launcherem, skinami itp, a na WP nie ma takiej opcji. Jeżeli to cię nie interesuje to sam system nie powinien sprawić tobie większych problemów.

Link to post
Share on other sites

jeżeli cenisz sobie płynność pracy, normalne funkcje telefonu typu dzwonienie pisanie smsow robienie zdjec - to bierz wp. Jesli lubisz instalowac milion aplikacji gier itp.. to zostan przy androidzie.

Android to dziurawy system  z fajnymi apkami.. WP na odwrot, fajny system z dziurawymi niedopracowanymi apkami.

Link to post
Share on other sites

jeżeli cenisz sobie płynność pracy, normalne funkcje telefonu typu dzwonienie pisanie smsow robienie zdjec - to bierz coś z czystym Androidem. Jesli lubisz instalowac milion aplikacji gier itp.. to zostan przy androidzie.

 

Android to dziurawy system  z fajnymi apkami.. WP na odwrot, fajny system z dziurawymi niedopracowanymi apkami.

Poprawiłem.

 

Jeżeli chodzi o płynność i szybkość systemu to:

Motorola Moto G 4G > Lumia 920

Link to post
Share on other sites

Te aplikacje, które Cię interesują możesz sprawdzić w sklepie a przejście raczej nie jest bolesne jeśli chodzi o migrację. Bez problemu możesz sobie wszystkie dane przenieść na nowy telefon. Nie ma oficjalnego snapa póki co - pewnie się pojawi dopiero po premierze W10M.

Link to post
Share on other sites

Mam Lumie 535. Kupiłem, bo każda Lumia ma darmową nawigację offline całego świata Here, no i kosztowała poniżej 500 zł, a 640 jeszcze nie było wtedy. Nawigacja fajna, bardzo szybka, no i mapy całego świata z aktualizacjami za darmo.

Ogólnie do internetu w 535 procesorek mógłby być jeszcze szybszy, ale 640 ma szybszy. IE jako przeglądarka jest średnia chociaż szybka, nie przycina, YT odpala zawsze.

Ekran 5 cali dobry, czysty obraz. Słaba bateria. Kanciasty, prostokątny kształt to wada bo narożniki wchodzą w dłoń.

To, że nie ma wielu ustawień to raczej zaleta, nie tracisz czasu.

Aktualizacja będzie do W10 to coś odświeżą i przeglądarka systemowa też ma być nowa.

Link to post
Share on other sites

Snapchat na WP nie występuje. Przeglądark działa co najwyżej przyzwoicie, jednak z aktualizacją do W10 ma się to zmienić. Odtwarzanie filmów jest mocno ograniczone. System gorzej sprawdza się w "studenckim" użytkowaniu (wymiana plików, "pomoce naukowe" itd.). Dla mnie takieprzejście było otyle nie bolesne, że używałem równolegle Androida. Gdyby nie to, zraziłbym się do systemu na długi czas. Teraz daje mu szansę w postaci W10.

 

Zrób listę interesujących Cię zagadnień i przejdź się do sklepu i pobaw się tym systemem.

Link to post
Share on other sites

Polecam olanie Snapchat'a - i przejście do CYBERDUST - jest znacznie lepszy, nawet na Androidzie :) - działa na każdej platformie, bez robienia łaski i cudowania. Co ciekawe sporo znajomych z Aadroidem olało SC i wybralo CyberDus'a - i to oni mi go polecili :) - że działa znacznie lepiej niż Snap i ma apkę na WP. :)

 

Obecnie czekam na premierę nowych flagowych Lumii - sam mam aktualnie 3 Lumie : L720, L920 i L736 - Tato dostała L640 :)

 

W nowej pracy dostałem tymczasowo jako służbowy HTC Desire 510 - i po jednym dniu mam ochotę walnąć nim o ścianę - Lumia 735 jest znacznie lepsza, nawet dwuletnia L720 działa lepiej. A zacząłem od HR w HTC. Na szczeście mam obiecane, ze za pare miesięcy dostanę nowy telefon i będę mógł go sobie wybrać :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wyżej powiedzieli: zależy do czego chcesz ten telefon. Sam użytkuję Lumie 920. Płynność i kultura pracy na wysokim poziomie. Za całe 1.5 roku użytkowania ścięła się tak na dobre może 2x (ale to nie problem wtedy wciskasz jednocześnie przycisk ściszania i wyłączania). Jeśli chcesz korzystać z telefonu jak normalny zjadacz chleba (dzwonienie, sms, mesenger, fb) to WP jest idealny. Z początku, po przesiadce z S3 mini, byłem mega pod wrażeniem. Osobiście lubię pograć w wolnym czasie na telefonie a na obecną chwilę zaczęło mi brakować aplikacji no i w planach jest ponowna przesiadka na zaśmieconego antka. 

Oby u cb było inaczej i niech nowa maszynka służy x czasu. :)

Ps: Na WP nie ma aplikacji YT. Jest co najwyżej taka która cie przenosi do przeglądarki na oficjalną stronę (to tak na marginesie co mnie troszkę irytuje) ;)

Edytowane przez Rafioninio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...