Skocz do zawartości

Wybór chłodzenia na Phenoma II x4


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego coolera na Phenoma II x4 3.6 GHz(odblokowany 555BE).

Obecnie posiadam Spartana od SPC i niestety muszę stwierdzić, że jest za mało wydajny na cztero rdzeniowego Phenoma... :sciana:

Zastanawiam się nad:

Zalman CNPS 10X FLEX + Scythe Slip Stream 120mm 1900 rpm (mam regulator obrotów, jak będzie za głośno to ściszę :) )

albo

Scythe Mugen II Rev.B

No i właśnie nie wiem co będzie lepsze, proszę o poradę. Albo może jakieś inne propozycje w mniej-więcej podobnych cenach...

Link to post
Share on other sites

Prolimatech Megahalems ma w zasadzie taką samą wydajność (według "dantejskiego testu") jak Mugen a jest sporo droższy :sciana: ...

A performa jest chyba porównywalny z z Fortisem... (którego nie chcę bo boję się, że z jakością wykonania będzie podobnie jak w Spartanie, czyli marnie :) )

Link to post
Share on other sites

Cóż jeśli chodzi o spartana to może to tylko moje "szczęście" ale:

1. Od początku dwa pierwsze finy ledwo się trzymały, teraz po paru zdjęciach wentylatora (gumowe zapinki strasznie mocno siedzą) niewiele brakuje żeby odpadły...

2. Zakończenia Heatpipe'ów wystające na końcu radiatora są beznadziejne... poszarpane, tylko jeden ma ładny okrągły "łepek"

3. Może nie całkiem pasuje pod "jakość wykonania" ale pasta dołączona do zestawu to chyba słynna maź zwana titanem...

Link to post
Share on other sites

Kurcze naprawdę nie wiem już co wybrać... :) Może z tych czterech typów podajcie wady i zalety każdego (jak wam się będzie chciało oczywiście :wariat: ):

 

1. SPC Fortis HE1225 - beznadziejne gumowe kołki

2. Zalman CNPS 10X FLEX - dlaczego ma to samo oznaczenie co performa?

3. Zalman CNPS10X Performa - największy problem to że nie ma go w cooling.pl

4. Scythe Mugen II Rev.B - niby kloc ale chyba powinien się zmieścić w gladiusie?

 

POMOCY!! :D

 

Edit:

Trochę poczytałem i zauważyłem, że performa jest w zasadzie minimalnie mniejszy od mugena... A jak z jakością wykonania??

Link to post
Share on other sites

bazuje na tym samym tescie ale przy najnizszych obrotach wentylatora bo to jest najistotniejsze ustawienie

reszta jest calkowicie zbyteczna - chodzenie ma byc jak najcichsze i jak najwydajniejsze jednoczesnie

reszta testow ze wzmozonym wiatrem w mojej ocenie jest bez znaczenia i nieistotna dla przydatnosci coolera (jak dla mnie)

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cooler ... ja3_5.html

 

wybacz ze Cie zmylilem jesli uwazasz inaczej

 

zdajesz sobie chyba sprawe ze nie osiagniesz takich temp. ze swoim procem w rozsadnych granicach OC - dla Ciebie rowniez najistotniejszym powinno byc jak mi sie wydaje wlasnie 800obr (proc z tych testów to niebywaly grzejnik, z grubo ponad 200W poborem)

Link to post
Share on other sites

Exon a na jakim napięciu?

Bo u mnie na 3.6GHz 1.3V potrafi się utrzymać na 47-48 ale tylko jak komp jest odkurzony i nasmarowany nową pastą (nie zaopatrzyłem się jeszcze w nic porządnego a ta kupa którą mam wysycha po dwóch miesiącach...)

 

 

Edit:

Hehe ja jak ustawie na 1.45V to nawet bez podnoszenia taktowania temp wymyka się spod kontroli 50,55,60,62... Dalej wolałem nie próbować, a to wszystko ze stoperami w uszach i suszarką pod stołem...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...