Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 "szarpanie obrazu", spadki FPS


Recommended Posts

Witam kilka dni temu zakupiłem nowy komputer wraz z Wiedźminem 3 i podczas gry na ustawieniach grafiki wysokich i postprocessing wysokie, w terenie otwartym było jeszcze do przeżycia, były drobne rzadkie spadki lecz widoczne (z 60 do ~54), w mieście (Novigrad, Oxenfurt) były większe spadki nawet do 50 co było dosyć widoczne i denerwujące taki "szarpiący obraz". Posiadałem sterownik wgrany przez GF Experience 353.06, Jednak wczoraj zaktualizowałem do 353.30 i zaczęło mi wywalać grę (jakiś komunikat w windowsie o błędzie). Postanowiłem ściągnąć podobno "stabilny" starszy sterownik 347.88 ze strony nvidi. Zainstalowałem go z opcją czysta instalacja. Po uruchomieniu gry były strasznie ściny nie pozwalające grać. Wgrałem potem ponownie 353.06 lecz pierwotnej "stabilności" (która nie była i tak zadowalająca) nie odzyskałem. Są jeszcze większe ściny co kilkanaście sekund na otwartym i co kilka na zamknietym terenie. Podejrzewam ,że w sterownikach zrobił się bałagan. Gdy wyłączam sychronizacje pionową obraz zupełnie "szarpie". W czym może być problem? Jak zresetować sterowniki oraz co może być przyczyną ścin? Być może także dysk 1TB SSHD Seagate, gdyż zauważyłem, że jak po mieście pochodze w kółko to jest dużo stabilniej w tym miejscu.
Mój sprzęt:
MSI GTX970
i5 4460
8 GB Ram
MSI B85M-E45
Sprawdzałem także temperatury GPU nagrzewa się maksymalnie do 77, a CPU 60

Link to post
Share on other sites

sporo ci łapie ta grafika. powinno być chłodniej tak około 70 stopni. masz mało przewiewną obudowę?

 

co do ścin to ja mam tak samo jak ty :)

Zalman Z1

 

 

Ustawienie w sterowniku grafiki maksymalną liczbę wstępnie renderowanych klatek na "1" powinno zmniejszyć szarpanie obrazu ;)

Gdzie to się ustawia?

Link to post
Share on other sites

Panel sterowania nvidia ---> Zarządzanie ustawieniami 3D ---> ustawienia programu -----> witcher 3 (wybierz z listy) ----> maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek na "1" 


u mnie chyba się poprawiło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam podobny sprzęt tylko SSD i w Novigradzie / Oxenfurcie nie ma bata żeby nie było spadków. Jak bardzo Ci to przeszkadza to możesz jedynie pokombinować z ustawieniami/zmniejszyć: liczba postaci w tle, cienie, textury (high, a ultra nie ma ekstremalnej różnicy), (może też) zasięg rysowania roślinności. Zakładam też, że system masz czysty, nie masz mocno obciążającego antyvira etc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panel sterowania nvidia ---> Zarządzanie ustawieniami 3D ---> ustawienia programu -----> witcher 3 (wybierz z listy) ----> maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek na "1" 

u mnie chyba się poprawiło.

Pomogło to z "szarpaniem" obrazu, lecz dalej są spadki FPSów i przycięcia

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...