Skocz do zawartości

Radeon HD 7870-spalona?


Recommended Posts

Witam,
Jako, że są wakacje to dorabiam sobie na naprawach komputerów kolegi :) 
Tak, więc mam problem z jednym z nich, ponieważ kolega, grał w cs go i w pewnym memencie pojawił się czarny ekran. Wyłączył kompa, ale widnows nie chciał się do końca załadować. Przeinstalowałem system i się włączył i pojawiły się paski na ekranie w tym stylu;
http://i178.photobucket.com/albums/w272/SeBo232/sdasdasd.jpg

 

Tak, więc według mnie nic innego jak karta graficzna. Włączyłem kompa z odpiętą kartą graficzną i normalnie wszystko działało (czyli ekran był bez pasków)
Tak więc mam pytanie: Czy poszła karta graficzna? Z tego wynika, że tak ale nie ma tego żadnych oznak. Nawet po włączeniu wiatraki normalnie chodzą. Kolega mów, że grał krótka i nie było żadncyh oznak ,,spalenizny". Wygląda na normalną, sprawną.
Tak, więc, czy da się tą kartę jakoś naprawić? Może to wina zasilacza, że złe napięcia daję, bo jak zobaczyłem, to zasilacz to jakiś chinol z allegro 700W. Czy trzeba nową kartę kupować?

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, to nie zasilacz przecież. W takim wypadku wywalało by pod obciążeniem/komp by się nie włączał.

Grafika jak nic - nie spalona, a artefakty. Możesz spróbować delikatnie obniżyć taktowania i sprawdzić temperaturę, ewentualnie podwyższyć napięcie na rdzeniu, Jeśli to nie przyniesie skutków - piekarnik albo gwarancja ;/

Link to post
Share on other sites
Gość miomol

Wygląda mi to na padnięte pamięci, więc wygrzewanie i inne cuda nic tutaj nie dadzą. Jak nie pomoże obniżenie taktowania to karta do śmieci, lub kości pamięci do wymiany (co jest nieopłacalne).

Link to post
Share on other sites

Wygląda mi to na padnięte pamięci, więc wygrzewanie i inne cuda nic tutaj nie dadzą. Jak nie pomoże obniżenie taktowania to karta do śmieci, lub kości pamięci do wymiany (co jest nieopłacalne).

Naucz mnie tej tajemnej sztuki rozpoznawania, czy to rdzeń, czy pamięci :)

Link to post
Share on other sites

Z regulaminu - nie cytuj postów poprzedzających swoją wypowiedź :)

 

Ok, powiedzmy że sensowny argument. Teraz tak: dlaczego nie da się tego naprawić? Przecież to tylko zimne luty. Pamięci się od tak nie kończą. 

 

BTW A jak wygląda uszkodzenie rdzenia? Losowe artefakty? Jeśli tak to się nie zgodzę. Podkręć sobie mocno rdzeń gpu, a potem pamięć. Sprawdź efekty.

Link to post
Share on other sites

Czemu radek 7870 w tytule jak tam w menagerze masz GTx 9800? :D

Bo jest Radek 7870.  Ten GTX ze screena nie jest mój. Screen pochodzi z internetu, a nie z mojego komputera. Wstawiłem go, bo na moim komputerze paski wyglądają tak samo, jak na tym screenie, dlatego napisałem:

 

 

Przeinstalowałem system i się włączył i pojawiły się paski na ekranie w tym stylu;

 

 

BTW A jak wygląda uszkodzenie rdzenia? Losowe artefakty? Jeśli tak to się nie zgodzę. Podkręć sobie mocno rdzeń gpu, a potem pamięć. Sprawdź efekty.

 

Artefakty występują w tych samych miejscach, przez cały czas, od razu po włączeniu. 

Ok nie wiem czy powinienem edytować post czy pisać drugi pod sobą.

 

Tak, więc wrzuciłem kartę do piekarnika i póki co działa, tak więc temat do zamknięcia :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...