Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, postaram sie opisac problem w skrocie i zwieźle. Otoz Postanowilem do mojego HDD 1TB dorzucic SSD 128 GB, oczywiscie na system, wybor padl na SanDisk 128 GB, (220 zl wiec spoko), Po godzinie udalo sie umiescic ladnie dysk w obudowie (uwierzcie mi nie bylo latwo:D). Zabralem sie za instalke win 8.1 (tak oryginał), i popelnilem blad bo nie odlaczylem najpierw HDD, wiec zrobilem cos takiego ze usunalem partyce z HDD tam gdize byl system, druga zostala (gry,dane,smieci), instalka poszla bez problemu na SSD i oto jestem w tym punkcie, ze 1/2 pojemnosci dysku HDD jest nieuzywana, po prostu jej nie ma - logiczne. Jak utworzyc tą nową partycje teraz ? 

Link to post
Share on other sites

Wystarczy że ;)

- Wejdź w Panel Sterowania

- System i Zabezpieczenia

- Narzędzia Administracyjne

klikasz

- Zarządzanie Komputerem

przechodzisz do

- Zarządzanie dyskami

wybierasz nieprzydzielone miejsce na dysku i tworzysz nową partycję

 

Tadą :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hehe dzieki ale tak nie dało rady bo w ogole tak nie widzialo tej brakujacej przestrzeni, ale poradizlem sobie juz w taki sposob ze uruchomilem instalator windowsa i tam ogarnalem nastepnie dalem unuluj zeby nie instalowac na nowo systemu i bangla :D Teraz jeszcze kminie bo chyba cos za slabe wyniki na tym ssdkku mam :(


http://i.imgur.com/YhIhmMJ.png

 

Dlaczego tak slabo ? :(

Link to post
Share on other sites

Maksymalna szybkość odczytu 490 MB/s Maksymalna szybkość zapisu 350 MB/s Odczyt losowy 80,000 IOPS Zapis losowy 21,000 IOPS

 

Tak podaje producent. 

Jeszcze pytanko, czy jesli jestem po formacie systemu, i to ze nie isntalowalem zadnych dodatkowych sterow (oprocz GPU) moze byc tego przyczyną ? Czy trzeba tez cos w windowsie ustawiac ? W biosie ustawilem ten tryb AHCI, nic wincyj. Wiem ze ten dysk powinien dzialac szybciej minimum te 400 mb/s odczytu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...