Skocz do zawartości

Zestaw do gier [4000zł]


Recommended Posts

Tak wiem, że płyta służy do podkręcania, ALE ja potrzebuję takiej płyty, która obsłuży mi pamięci 2400MHz. A pozatym gdybym miał robić zestaw do oc, to 300zł dopłaty, kosztem słabszej pamięci i karty graficznej od palita. Chyba, że znajdzie się płytka z podstawką 1150 i taka, która obsłuży pamięci z wyższym taktowaniem niż 1600MHz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak wiem, że płyta służy do podkręcania, ALE ja potrzebuję takiej płyty, która obsłuży mi pamięci 2400MHz. A pozatym gdybym miał robić zestaw do oc, to 300zł dopłaty, kosztem słabszej pamięci i karty graficznej od palita. Chyba, że znajdzie się płytka z podstawką 1150 i taka, która obsłuży pamięci z wyższym taktowaniem niż 1600MHz.

Co z tego, że płyta obsługuje 2400mhz jak ten procek osługuje max 1600. Poza tym lepiej iść w i5 4460. Te kilkaset mhz wiecej nie opłaca się kupywać.

Obudowa z3/+ albo r1.

Link to post
Share on other sites

A potem ponowna instalacja systemu, pewnie gier itp. Kosztem podkręcenia procesora, które pewnie przyda mi się za 3 lata bo i5 4590 spokojnie starcza do grania w obecne gry na high ustawieniach. Jeżeli już się brać za oc to wypadało by kupić porządną płytę, a nie byle z97.

Link to post
Share on other sites

Obecnie do OC CPU nie są potrzebne mocne i drogie płyty z rozbudowanymi sekcjami zasilania. Nawet na budżetowych płytach można osiągać ładne wyniki. Instalacja systemu wcale nie będzie potrzebna. Sklonujesz sobie partycję systemową na SSD i po sprawie. 

 

i5 4590 w cenie 860 zł oraz płyta na Z97 + pamięci 2400 MHz .... jakoś mi tutaj czegoś brakuje. Dopłata 160 zł i masz procesor pod OC. 

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, czy pakować się w te podkręcanie. Dla poprawy paru do parenastu fpsów w niektórych grach gdzie przy i5 4590 będe miał i tak powyżej 50 fps, czy to sens dokładać te 200zł.. Bo mogę wziąść i SSD i procek do oc. Ale martwi mnie fakt, że nie poradze sobie go podkręcić, a nawet, jeżeli to np. chłodzenie będzie nie wydajne i uda mi się podkręcić tylko do 4.2GHz. Gdzie na YT widziałem porównanie i5 4460 vs i5 4690k na 4.8Ghz i różnice nie były straszne duże. Od 2 fps do 15fps (te 15fps to world of tanki). Ach te dylematy..

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od danej gry oraz od miejsca testowego. W wielu filmach na youtubie, alokacja testowa dla CPU oraz GPU jest po prostu źle dobierana. Stąd też takie rzeczy, że 8350 wypada tak samo jak i7 4790K itp. 

 

Moim zdaniem warto dołożyć te 160 zł do i5 4690K. Samo chłodzenie czy SSD można dokupić z czasem. Komputer to inwestycja na lata i uważam, że warto zostawić sobie taką furtkę do zwiększenia wydajności. Nawet jak będziesz odsprzedawał obecne graty, o i5 4690K będzie Ci łatwiej sprzedać i wyciągniesz za niego o wiele lepsze pieniądze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli może się zdarzyć tak, że teraz ten i5 4690k bez oc udźwignie wszystkie gry na full, ale np. za 1 rok wyjdzie jakaś świetna gra, niezoptymalizowana i będe miał na niej 35fps to wtedy podkręcam procek i mam 50fps - tak to działa?

 

Edit. Mam pytanie, czy trudno się wyjmuje płytę gówną, instaluje chłodzenie i ponownie wkłada płytkę do obudowy? 


Tak będzie chyba ostatecznie wyglądał mój zestaw. W prawie takiej samej cenie mam i5 4690k wraz z palitem, który i tak nie odbiega od asusa strixa (prawda?). 

 

http://pl.tinypic.com/r/29bj5ea/8

 

Wszystko będzie kompatybilne?

Edytowane przez Tilon
Link to post
Share on other sites

Czyli może się zdarzyć tak, że teraz ten i5 4690k bez oc udźwignie wszystkie gry na full, ale np. za 1 rok wyjdzie jakaś świetna gra, niezoptymalizowana i będe miał na niej 35fps to wtedy podkręcam procek i mam 50fps - tak to działa?

Niezupełnie.. Prawdopodobnie patrzyłeś na testy 4460 vs 4690k w grach które wykorzystują procka pewnie w 70-80%, gdzie rzeczywiście oc da tylko pare fps więcej, ale zobaczysz za rok czy dwa gdzie będą wykorzystywać w 100% i wtedy oc okaże się złotym środkiem. W wiedźminie 3 zauważyłem maksymalnie 82% przez pare sekund.

Oczywiście to wszystko niepewne domysły, ale lepiej się zabezpieczyć na lata.

Edytowane przez marinz
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...