Skocz do zawartości

Komputer do gier za 5000 zł


Recommended Posts

Witam mam już pieniążki odłożone na nowy komputer, lecz w ogóle się na tym nie znam. Prosze o pomoc w złożeniu zestawu dla mnie :)

 

  • Zastosowanie komputera: Gry (CS:GO, H1Z1, Wiedźmin 3, jakieś inne nowości które są lub będą  :) )
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak, chciałbym to zrobić.
  • Specjalne wymagania: Chciałbym mieć 300 fb w CS:GO i żeby wiesiek latał jak najlepiej :)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920:1080

Z góry dzięki za pomoc, jak będą jakieś pytania do mnie to z miłą chęcią odpowiem :)

Link to post
Share on other sites

Raczej nie bo monitor planowałem zakupić w przyszłości, teraz zależy mi na skrzynce dobrej, bo moja mnie już wkurza totalnie :)

 

Chciałbym te 5000 zł władować w skrzynkę aby starczyła na dłuuuugie lata :)


 

 

A może opłacalny zestaw za 4000 zł wraz z monitorem 120 Hz pod CS:GO ?

A mógłbyś mi także, jeżeli nie będzie problemu oczywiście, taki zestaw z monitorem pokazać? Jak nie to spoko :) Dzięki z góry :)

Edytowane przez takashi0403
Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman

Thermalright HR-02 Macho rev.B

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

Phanteks Enthoo Pro (black)

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

Antec True Power Classic GOLD 550W

 

5187 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor serii i7 z odblokowanym mnożnikiem pod OC. Bdb płyta pod OC i bdb wyposażona za dość dobre pieniądze. Jej minus jest taki, że nie obsłuży nowej generacji CPU od Intela, tak jak ma to zrobić jeszcze przez jedną generację chipset Z97. Nie sądzę jednak żebyś tak szybko myślał o zmianie CPU mając na pokładzie i7 4790K. GPU od MSI w wersji 100ME z backplatem oraz z dobrym potencjałem OC. Model ten posiada oczywiście chłodzenie półpasywne.  Pamięci ram o pojemności 8 GB zapewnią komfort w każdej grze. Z czasem jak zacznie brakować, to możesz sobie dokładać. Dobrze wykonana obudowa, ze świetną aranżacją okablowania. Zasilacz w postaci Seasonica pod szyldem Anteca. Brak modularności przy obudowę Enthoo Pro nie stanowi tutaj żadnej problemu. Zasilacz i tak jest zasłonięty przez maskownicę. Do tego dysk SSD 250 GB na system, soft i najczęściej grane gry. Chłodzenie na CPU z 140 mm wentylatorem. Wydajne oraz kulturalne podczas pracy. 

 

Trochę naciągnąłem budżet i wrzuciłem tego i7. Wiedz, że póki co, gry nie korzystają z wielowątkowości procesora i7. Tutaj spokojnie możesz wrzucić Intel Core i5-4690K Chcesz komputer na lata, to i zapewne wyjdziesz z założenia, że przyjdzie czas w którym to procesor i7 zrobi różnicę. Ten czas nadchodzi już jednak kilka ładnych lat i nic w tym temacie się nie zmienia. W przypadku procesora i5 możesz brać płytę na Z97. Zostawisz sobie wtedy możliwość upgradu do i7 Broadwell. Kto wie, może ten czas w końcu nadejdzie 

 

MSI Z97S SLI Krait Edition /intel Z97, LGA1150/ + zwrot z promocji Intela (tutaj jednak musisz się śpieszyć)

 

https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying

 

Jaki planujesz kupić monitor ? Wkładając mocniejszy PSU zostawiasz sobie też możliwość do rozbudowy pod 2 x GTX 970. Patrz chociażby Corsair CS750M 750WObydwie płyty wyżej posiadają wsparcie dla układów SLI

 

Stawiając na ciszę możesz wrzucić obudowę fabrycznie wyciszoną. Patrz Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl

Jeżeli chcesz budę z oknem to bierz Enthoo Pro i z czasem dokup sobie panel boczny z oknem w cenie ~ 60 zł. 

Ewentualnie przy budzie z oknem możesz pomyśleć o kosmetyce wyglądu. Kwestia tego w jakie mobo pójdziesz. 


 

 

A mógłbyś mi także, jeżeli nie będzie problemu oczywiście, taki zestaw z monitorem pokazać? Jak nie to spoko Dzięki z góry

 

Chyba jednak przeholowałem.  W cenie 4000 zł złoży się zestaw pod OC CPU i5 4690K + GTX 970 ale bez dysku SSD oraz chłodzenia na start. Oczywiście trzeba będzie też zejść na nieco niższe modele GPU,PSU, obudowy itp ....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...