Skocz do zawartości

Upgrade komputera do 300zł


Recommended Posts

Cześć. Chciałbym ulepszyć mój komputer za dość skromną sumę, ale dużo na moją platformę chyba nie trzeba wydać. Do rzeczy. Moja specyfikacja wygląda następująco:

Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2P

Procesor: Athlon 64 X2 4200+

Karta graficzna: i tu właśnie nie mam, miałem hd 4850, ale spaliła się...

Ram: 2,95gb w dwóch kościach(ddr2)

Zasilacz: No name, myślałem nad jakimś tanim chieftec'iem używanym

Jeszcze nie mam kupionej gry więc nie testowałem. Dodam, że mój monitor ma rozdzielczość HD i nie będe go zmieniał narazie... Czekam na wszystkie pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sam sobie odpowiedziałeś trochę tym tematem.

 


Karta graficzna: i tu właśnie nie mam, miałem hd 4850, ale spaliła się...

 

Zasilacz: No name, myślałem nad jakimś tanim chieftec'iem używanym

 

 

Zasilacz do wymiany jako pierwsza rzecz, no chyba że chcesz reszte kompa z dymem póścic ;)

Link to post
Share on other sites

 

Polecane zasilacze

 

 

[table]

100-150 zł[/table]

SeaSonic SS350ET 80+

+ bardzo niska cena.

+ certyfikat 80+ Bronze.

- niska moc zasilacza.

Fortron FSP350-60GHN

certyfikat 80+ Bronze.

- niska moc.

- mała ilość wtyczek.

Fortron ATX HEXA 400W

+ sprawność > 80%

- słabe linie 12V.

- słabe okablowanie

Corsair VS 450W

+ stosunkowo mocna linia 12V.

+ przyzwoity wygląd.
+ oplecione kable
+ 3-letnia gwarancja
+ jedna linia 12V
- niska jakość kondensatorów.
- nie najlepsza regulacja napięć.
- brak certyfikatu sprawności.

Chieftec GPA-450S8

sprawność ok. 80%

- mała ilość mocy na liniiach 12V.

- mała ilość wtyczek.

Tacens TACRADIXECO-500

+ cichy

+ przyzwoity wygląd

+ jedna linia 12V...

- ...ale bardzo słaba(324W)

- brak certyfikatu sprawności

- mała ilość wtyczek

Antec VP-PC 500W

+ wysoka moc jak na swoją cenę

+ sprawność ok.80%

+ okablowanie

 

 

 

Nie mam doświadczenia w tym przedziale cenowym/takim zestawie. Ale w ciemno mogę powiedzieć ze jeśli weźmiesz któryś z tych to juz będzi duży krok do przodu :)

 

Link to post
Share on other sites

Najtaniej jakiś fortron z allegro, o tego sprzętu starczy.

No i jeśli nie masz karty graficznej to o niej bym pomyślał. W tej cenie tylko jakąś używaną, z nowych nie ma NIC godnego zainteresowania. 

Musisz zdawać sobie sprawę że na tym komputerze nawet z nowszą grafiką w żadną grę komfortowo nie pograsz, bo jak rozumiem komputer jest używany do gier. Chyba czas zacząć zbierać na nową platformę , na przykład jakiś pentium.

Edytowane przez radioland
Link to post
Share on other sites

Hmm. Właśnie dlatego zadałem pytanie. Chcę kupić tylko używane podzespoły. Dobrze, kupić używanego fortona, ale o jakiej mocy? Jaką grafikę? Gtx 260? Myślałem o niej, ale czy jest coś innego, lepszego? Dokupić ram. Czy procesor wystarczy? Komputer ma być do codziennego użytku, ale będe tylko grał w cs:go, ponieważ chciałbym zacząć grać w tą grę... Czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jakiś rok temu miałem podobny procesor tylko model wyższy bo 5200+ i moim zdaniem nie  nadaje się on nawet do codziennego użytku, to znaczy pocztę sprawdzisz ale oglądając film w lepszej jakości  już nie wyrabiał, ty posiadasz niższy model, więc moim zdanie nadaje się on do gry co najwyżej w sapera.

 

Może jesteś w stanie nazbierać na jakiegoś pentiuma i do tego coś pokroju r7 260x, byłbyś na tym w stanie już spokojnie pograć tym bardziej że nie masz fullhd, z tym że wiąże się to z zmianą całego komputera.

 

Modernizacja obecnego komputera to trochę podtrzymywanie przy życiu trupa. Nie spodziewałbym się lepszej wydajności niż ta którą miałeś, jedna część hamuje drugą.

Edytowane przez radioland
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...