Skocz do zawartości

komputer różnie wczytuję obraz


Recommended Posts

Witam,

W maju kupiłam komputer. Niestety nie miałam czasu aby dosiąść do niego, ale zainstalowałam system Windows 7, sterowniki od karty graficznej, płyty głównej. [Wszystko z płyty]

Mam stary monitor, używam przejściówki dvi-vga. Do tej pory wszystko działało na Starym komputerze. Niestety, na nowym komputerze obraz raz wczytuje się z karty graficznej, po wyłączeniu komputera potrafi się uruchomić zintegrowana. Wylaczylam zintegrowana w menadżer urządzeń, ponieważ w biosie mam tylko opcje [pci/ nie pamiętam], jeszcze drugą opcję cos o podłączeniu wielu monitorów [włącz/ wyłącz]. I tak jest za każdym razem gdy komputer się włącza- raz karta graficzna, raz zintegrowana.

Dodam, że mimo wyłączenia integry, dalej się na niej uruchamia. Wtedy wyskakuje problem dot. Sterowników karty- tj. Ich nie było zainstalowanych, a są. Nie da się ich zainstalować ponieważ wyskakuje błąd o niezgodny sprzęcie graficznym.

Gdy podłączyć się pod karte graficzna, sterowniki działają normalnie.

Również gdy uruchamia się zintegrowana karta, to w tym czasie działa normalna karta graf. ale w biosie na mapie podłączeń uznano że nie ma karty graficznej, a działają wentylatory niej. Próbowałam już aktualizacje sterowników, nie pomogła.

Karta graficzna to gigabyte gtx 960, płyta główna MSI B85 G43.

Link to post
Share on other sites

Aktualizowalas BIOS płyty głównej ?? Z tego co się orientuje to do mojej z87 też MSI wyszła poprawka 22 maja która poprawiała działanie kart zintegrowanych. To po pierwsze po drugie w biosie ustaw grafikę na PGE a nie igp, po aktualizacji biosu opcja wielu monitorów dla igp nie powinna być już aktywną to tam nic nie zmienisz, a po trzecie rozumiem że przekladasz kabel z dedykowanej do integry gdy obraz się nie pojawia, to może GTX jest uszkodzony,gdy komputer nie widzi karty z automatu przerzuca się na integre i tego nie wylaczysz i dlatego raz obraz jest raz nie. Raczej uderzał bym w ta 3 opcję

Link to post
Share on other sites

Nie chcę sama aktualizować biosu, gdyż komputer jest na gwarancji. Dokładnie robię tak, jak mówisz o 3 punkcie, przekładam kabel.

Myślę że nie ma co kombinować samemu na siłe, a póki komputer jest na gwarancji, oddam go po prostu. Dam znać co z tego wyszło ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...