Skocz do zawartości

Karta graficzna do 800 zł o małych rozmiarach


Recommended Posts

Witam opisze z grubsza mój sprzęt: 

-Intel i7 

-8gb ramu

- zasilacz 200 W

- Oraz karta graficzna nvidia 625 

 

 Jako, ze obecna grafika mnie nie zadowala, postanowiłem ją wymienić zastanawiałem się miedzy HIS radeon r9 280 lub saphhire Radeon r7 265. To, że raczej na pewno czeka mnie wymiana na mocniejszy zasilacz to wiem. Jednak pojawił się problem do do karty graficznej, ponieważ karty wymienię wcześniej przeze mnie są dość sporych rozmiarów, a ja w moim komputerze dysponuje jedynie  18 cm długością.

I tutaj mam prośbę do was czy możecie polecić mi parę mikro rozmiarów wydajnych kart graficznych, albo podrzucić jakiś inny pomysł na podłączenie większej karty może takowy istnieje. Z góry dziękuje 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz Radka to zasilacz wylatuje na rzecz czegoś z certyfikatem min 450w. Certyfikat 80+ oczywiście

 

teraz ma zasilacz 200 to niby po co mu aż o 250w mocniejszy do średnio wydajnej karty graficznej ? 

Co prawda jak by była potrzebna zmiana na jeszcze coś lepszego to wiadomo że zapas się przyda .

 

Apropo szyny  256 , Nie upieraj się na szynie , bo liczy się ogólna wydajność , a nie sama szyna .

 

Tu masz na szynie 256 , ale to starszy bardziej prądożerny i chyba ciut mniej wydajny model od proponowanego wyżej http://allegro.pl/msi-gtx760-oc-itx-2gb-ddr5-gwar-fv-sklep-i5018603887.html

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

teraz ma zasilacz 200 to niby po co mu aż o 250w mocniejszy do średnio wydajnej karty graficznej ? 

Co prawda jak by była potrzebna zmiana na jeszcze coś lepszego to wiadomo że zapas się przyda .

 

Apropo szyny  256 , Nie upieraj się na szynie , bo liczy się ogólna wydajność , a nie sama szyna .

 

Powiem szczerze, że boję się trochę kart graficznych mających szynę 128 mb, ponieważ obecnie mam z szyną 64 mb i gta iv na medium mi się tnie 

Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Czy proponowana karta( gigabyte  gtx 660) poradzi sobie z takimi tytułami jak Guild wars 2, Wiedźmin 3, GTA V ? 

Link to post
Share on other sites

No ale ta nvidia 625 to totalny low end . Temu procesorowi graficznemu z tej karty by i nie pomogła szyna 512 . Na 960 pograsz sobie komfortowo w 1080p .

 

Jeszcze dodam że radki są krótsze od 18 cm , np nowy r7 360 można dostać o długości 16,5

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Za 800zł mozesz kupić R9 280 lub używaną 280X ale musisz mieć zasilacz markowy 450W+ no i miejsce na grafe w budzie. Swoją drogą obudowe możesz zmienić za 100zł można jakaś używana w pełnym ATXie kupić.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

chyba zdecyduje się na  gigabyte geforce gtx 960, przeraża mnie trochę ta szyna ale... Tylko muszę coś sprawdzić to zauważyłem jakiś kabel, który wchodzi w płytę główną centralnie pod kartą graficzną 

 

Jeszcze mam pytanie czy do tej 960, mój obecny zasilacz sobie poradzi ?

Edytowane przez bartolini9898
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...