Skocz do zawartości

Problem z grafiką - paski na ekranie (Radeon r9 280x)


Recommended Posts

Cześć Wam.

Ostatnio wymieniałem grafikę w komputerze, przez jakiś czas wszystko było dobrze, jednak obecnie mam z nią dość duże problemy.

 

Konfiguracja mojego komputera:

Płyta główna: Asus m5a97

Procesor: AMD Phenom II Quad Core X4 955 AM3 BOX

Grafika: Gigabyte Radeon R9 280X 3072MB 384bit WindForce 3X OC (wcześniej Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-Express)

Zasilacz: Corsair CMPSU-500CXEU 500W

Pamięć: 12GB

Dysk: 500GB

Monitor: BenQ 21.5" G2220HD

System: Windows 8.1 (64x)

 

 

Problem polega na tym, że podczas grania w Wiedźmina 3 (głównie), na ekranie zaczynają migać poziome paski. Jeśli wyjdę szybko z gry, wszystko wraca do normy. Jeśli nie, to po krótkim czasie (kilka/kilkadziesiąt sekund), komputer się zawiesza, a ekran wygląda mniej więcej tak - http://2.bp.blogspot.com/_Aq-CSTDACAI/TGMMja23cSI/AAAAAAAAALw/Wh2n4aAZTSQ/s1600/VerticalStripes.png . Z tą tylko różnicą, że paski są poziome, a nie pionowe.

Czasem paski pojawiają się po kilku sekundach gry, czasem po kilku(nastu) minutach.

 

Ostatnio podczas oglądania jakiegoś filmiku w Firefoxie pojawił się ten sam problem, co skutkowało zawieszeniem komputera.

Na chrome i podczas oglądania "zwykłych" filmów tego typu problemów nie zauważyłem.

 

Próbowałem zainstalować inne sterowniki (obecnie mam AMD-Catalyst-Omega-14.12-With-DOTNet45-Win8.1-64bit), jednak to nic nie pomagało. Obniżenie jakości grafiki w grze także nic nie zmieniło.

Wyszukałem informacje o tym, że problem może się pojawiać, gdy procesor nie nadąża za kartą graficzną i system próbuje ją zresetować, ale to chyba nie to, ponieważ zmieniłem ustawienia w rejestrze TrdLevel i nic się nie zmieniło.

 

Jest jeszcze coś, co mogę spróbować, czy niestety kartę muszę reklamować?

 

 

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie zaraz po zakupie (3 lata temu) mojego Gigabyte HD7770 Rev 1.0 1100/5000Mhz. Zmieniłem bios na najnowszy (ze stronki Gigabyte) podniósł napięcie rdzenia jak pamiętam chyba 0,04V (nie pamiętam dokładnie) i od tamtej pory jest ok. Masz wersję podkręconą więc spróbuj obniżyć zegary np o 50Mhz i zobacz czy pomoże. Zobacz jaki masz bios karty bo może masz jakiś stary a na stronce jest nowszy poprawiony jak w moim przypadku. Karty OC Gigabyte są często fabrycznie tak podkręcone że aż niestabilne.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem z moim r9 280x, zmieniałem biosy, stery i nic to nie dało. Oddałem kartę na gwarancję i jak się okazało karta nie do naprawiania, dostałem nową. Więc radzę zrobić to samo, bo szkoda czasu i nerwów z tym problemem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...