Skocz do zawartości

Laptop do gier w cenie max. 7000 zł


Recommended Posts

Witam,

Z racji tego iż mam do wydania ok. 7000 zł (fVAT na firmę) to pomyślałem, że kupię jakiegoś super wydajnego notebooka do gier, może mnie zmobilizuje żeby w wolnej chwili w coś zagrać. Przeglądałem sieć i trafiałem głównie na Asusy G (odpadają, mam złe doświadczenia z tą marką - z serwisem jeszcze gorsze), Toshiby (wolę się wystrzegać, w pracy mamy 2 Toshiby a właściwie to ich nie mamy, bo cały czas jeżdżą po serwisach). Znalazłem ciekawego notebooka od MSI, może i mało popularna marka ale wyposażenie i cena mi odpowiada, ale chciałem się poradzić, może mi coś doradzicie.

Znalazłem coś takiego - MSI GX660R-086PL http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... od_no=2127) wyczytałem, że posiada takie funkcje jak TDE+ - do podkręcania procesora i pamięci. Czy ktoś się kiedyś spotkał z tą funkcją, może ktoś to testował. Czy ktoś miał jakiś bliższy kontakt z tym notebookiem ? Zakupu muszę dokonać w pierwszej połowie listopada, więc proszę o jakieś opinie, najlepiej poparte doświadczeniami związanymi z tym / podobnym modelem.

 

Z góry dziękuję, za opinie.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem "złego" doświadczenia z marką. Serwis jest zależny od dystrybutora rejonu w jakim jesteś. Nie firma, lecz ludzie stanowią zaufanie, jak i problemy.

15,6" FHD za 7000 zł? O'K. Ikony przez lornetkę?

HP Envy 17-1010ew

Toshiba Qosmio X500-12G

Asus NX90JQ-YZ016V - z wskazaniem "do gier".

Za tę kwotę można zbudować "super machine for game's on PC platform's".

Żaden "lap-wtop" nie zdzierży.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dell Alienware 17x w konfiguracji:

 

PROCESSOR Intel® Core™ i7 720QM 1.6GHz (2.8 GHz Turbo Mode, 6MB Cache) edit

OPERATING SYSTEM Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit, English edit

VIDEO CARD CrossfireX™ 1GB GDDR5 ATI Radeon™ Mobility HD 5870 edit

LCD PANEL 17-inch WideXGA+ 1440 x 900 (900p) edit

MEMORY 4GB Dual Channel Memory (2x 2GB DDR3) edit

HARD DRIVE 500GB 7,200RPM SATA-II HDD edit

INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW) edit

Dell Recommends

Watch High Definition with an internal Blu-Ray player

Upgrade to Slot-Loading Dual Layer Blu-ray Reader (BR-ROM, DVD+-RW, CD-RW) [Add $150.00 or $5.00/month1]

WIRELESS CARDS Wireless 1520 802.11n Half Mini-Card edit

Personalize

 

Kosztuje 7200 zł

 

Oczywiście to tylko przykład, możesz sobie pozmieniać ale karty graficzne proponuje zostawić. Jak dysk wolisz mniejszy to możesz wziąśc mniejszy i lepszego procka.

 

Oto konfigurator - http://configure.us.dell.com/dellstore/ ... nware-m17x

 

Dell robi najlepsze jakościowo laptopy a ten model jest najpotężniejszy ze wszystkich wcześniej podanych w tym temacie i miażdzy takiego HP Envy czy Toshibę.

 

Jeśli natomiast chcesz coś na czym pójdzie każda gra (włącznie z metro 2033) na full to weź tego - http://allegro.pl/sager-7280-clevo-x720 ... 72611.html

 

I dołóż do dwóch GTX480M. To drogi zakup, ale jak masz firme to masz kase.

 

Clevo to bardzo dobra firma, a podany laptop jest najpotężniejszy na świecie. To, który wybierzesz zależy od ciebie (i od twojego portfela)

Link to post
Share on other sites

Co do tego Dell-a Alienware, nie licząc szpetnego designu (każdy ma swój gust) to w podobnej cenie dostajemy słabszy komputer, mniejszy RAM (4GB zamiast 8 GB w MSI - 3 banki pamięci max. 12 GB), słabsza matryca niby 17" ale tylko 1440x900, MSI ma Full HD i powiem szczerze, że już kiedyś pracowałem na takiej matrycy i wcale lornetka nie była potrzebna (tak samo jak do Sony Vaio Z 13,1" z Full HD), grafiki te same we wskazanym VBI SAGERa GF460 - słabsza od HD 5870 tutaj tabela http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html.

Moja rada - za te pieniądze jak najbardziej warto zainwestować w tego notebooka MSI GX660R - dobra jakość, technologia TDE+, dobre podzespoły - na parę lat wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...