Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak widać na tym filmiku od 3:13 i pisałem powyżej musisz ustawić w Biosie płyty od tej 486 Cylindry ,Głowice, Sektory.. Dopiero później trzeba uruchomić ten program. Niestety nie zrobisz tego bez wykrycia dysku.. Więc jednak nic nam nie da przekładanie dysku i instalacja Disk Managera z innego PC . Kończą mi się pomysły..

Link to post
Share on other sites

Czyli jak dobrze rozumiem to bez tego nie ruszy mi norton ani wolfenstein? Na innym komputerze to startuje pozostaje aby to tak zostawic na innym komputerze czy zmiana dysku ewentualnie by cos pomogla ale tak sie zastanawiam skoro nie dziala kontroler standardowy czyli nie wykryje go i tak i tak bios tylko nadal kontroler bedzie go wykrywal

Link to post
Share on other sites

Jest na ISA czyli będzie pasował ale czy będzie działał bezproblemowo z płytą i dyskiem nie wiadomo, nie wiadomo też czy jest sprawny. Możliwych problemów jest cała masa, na pewno wystąpi problem z ograniczeniem pojemności obsługiwanych HDD. Nie wiadomo jednak czy ograniczy to pojemność i po stworzeniu na nowo partycji będzie wszystko działało czy dysk nie będzie prawidłowo pracował (błędy zapisu/odczytu, niewykrywanie dysku, zawieszenie systemu itp.). Jeśli nie jesteś obeznany w temacie (a wydaje mi się że nie jesteś) to taki zakup jest ryzykowny, możliwe że tylko zmarnujesz 35zł. Myślałeś nad sprzedażą tego co masz (486 sprzedaż bez problemu) i zakupu Socket 7 z klasycznym pentium ? To sprzęt znacznie łatwiejszy do złożenia i konfiguracji. Lub zakup gotowego działającego zestawu z 486 i późniejsze jego modyfikowanie przez np. większy dysk i kontroler pci który już posiadasz.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/wd-850mb-caviar-bez-bad-sectorow-gwarancja-i5266475205.htmltaki dysk siedzial wczesniej ale prawdopodobnie padl bo przy wlanczaniu pyka caly czas w nim elektronika i nie wykrywa dysku. Zakupic taki sam dysk i go bios wykryje? Podejrzewam ze wejscie na dysk jest padniete skoro wiekszego dysku nie wykrywa a jest sprawny bo na innym komputerze dziala bezproblemowo. Mysle nad pentiumem 3 1,26ghz szukac cos starszego? Gdzies widzialem chyba 166 mmx ale koszt kolo 200 zlotych

Link to post
Share on other sites
Zakupic taki sam dysk i go bios wykryje? Podejrzewam ze wejscie na dysk jest padniete skoro wiekszego dysku nie wykrywa a jest sprawny bo na innym komputerze dziala bezproblemowo.

 

Lektura dla Ciebie http://www.tldp.org/HOWTO/Large-Disk-HOWTO-4.html

 

Mysle nad pentiumem 3 1,26ghz szukac cos starszego? Gdzies widzialem chyba 166 mmx ale koszt kolo 200 zlotych

 

To zależy czego oczekujesz po tym sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Co do oczekiwan to nie mam zbyt wiele chce zainstalowac na nim dosa, nortona i ewentualnie win 3.11 i win 95 max. Ma sluzyc do uruchamiania starych gier dosowych. Znalazlem jeszcze plyte glowna epox z procesorem 1.70 intela karta grafiki nvidia 2 mx. 5 lat temu dzialal jak marzenie po modernizacji wszystkie czesci przelezaly w szafce a dzisiaj nie moge go uruchomic kable podlaczone prawidlowo dysk sprawny zasilacz tez, przeczyszczone i ponakladane pasta termoprzewodzaca i chyba tym przedobrzylem. Jest mozliwosc uratowania tego zestawu? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zakupic taki sam dysk i go bios wykryje?
 

 

Jeśli jest taki sam jak miałeś a płyta i dysk są sprawne to dlaczego miałoby go nie wykryć ? To że nie wykrywa większego dysku to nie znaczy że jak piszesz "wejście na dysk jest padnięte" tylko bios nie obsługuje tak dużego dysku.. Zrób fotkę tego Twojego dysku aby potem nie okazało się że to jest jednak inny HDD..


 

 

dzisiaj nie moge go uruchomic kable podlaczone prawidlowo dysk sprawny zasilacz tez, przeczyszczone i ponakladane pasta termoprzewodzaca i chyba tym przedobrzylem. Jest mozliwosc uratowania tego zestawu? 

 

Przeczyść styki spirytusem może coś nie kontaktuje, obejrzyj czy nie ma wybrzuszonych lub wylanych kondensatorów. Multimetrem sprawdź napięcia zasilacza.  

Link to post
Share on other sites

http://postimg.org/image/h3ai2gnpr/to jest dysk z 486

http://postimg.org/image/yc0hlb5s3/a to jest dysk ten wiekszy co go nie wykrywa 

 

Plyta wyglada wporzadku a te styki to mam wycierac na plycie glownej? 


Znalazlem problem z plyta otoz jak ja wkrecilem do budowy to nie chciala sie uruchamiac po wykreceniu chodzi skrecilem ja na 5 srubek czy to za duzo? Obudowa nie jest od tego sprzetu ale chyba to nie powinno miec znaczenia, dlaczego nie obudowa z tym komputerem bo tam siedzi zmodernizowany sprzet i nie chcialbym go utracic przez zle podpiecie czegos


Brak obrazu co moze byc przzczyna:

1. nieodpowiednia kosc ram? Mam kosci ramu od tego komputera ale nie pamietam dokladnie ktora w nim siedziala, sprawdzone wszystkie na zadnej nie ma obrazu

2. Karta graficzna byla sprawna nalozona jest na niej pasta termoprzewodzaca mx 2 i wyczyszczona slot karty graficznej tez przeczyszczony monitor sprawny

3. Czyszczac plyte glowna i inne podzespoly niechcacy odpialem ten radiator http://postimg.org/image/4e3cxvtfz/siedzial w tym miejscu http://postimg.org/image/4qvwt7e1r/ na tym radiatorze byl termopad( calego termopadu nie zdjalem odpadl kawaleczkami)? zamiast niego nalozylem tez paste mx2 musze zakupic termopad zeby pokazal sie obraz?

Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa nie jest od tego sprzetu ale chyba to nie powinno miec znaczenia
 


 

 

Czyszczac plyte glowna i inne podzespoly niechcacy odpialem ten radiator

 

Musisz kupić i przykleić ten radiator na nowy termopad..

Kabelki dobrze podpięte? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do oczekiwan to nie mam zbyt wiele chce zainstalowac na nim dosa, nortona i ewentualnie win 3.11 i win 95 max. Ma sluzyc do uruchamiania starych gier dosowych.
To celuj w przedział od Socket 5 do Socket 7. Pentium III i nowsze to już całkiem inna epoka z akceleratorami 3D i Windowsem 98 a nawet XP.
Link to post
Share on other sites

Plyta juz dziala w obudowie nie dalem tych koleczkow tylko bezposrednio przykrecilem do obudowy i pewnie sie cos zwieralo tak jak piszesz Tomku. Problemem jest jak narazie obraz i ewentualnie zakupie ten termopad tylko sie zastanawiam jeszcze pomiedzy plastrem a ta blaszka miedziana. Zobacze czy po tym termopadzie ruszy obraz


Fenio pokusic sie na taki zestaw? http://allegro.pl/stary-komputer-stacjonarny-i5529619990.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...