Skocz do zawartości

Modding nudnej obudowy


Recommended Posts

A wiec, czas na jakieś zmiany i znalezienie sobie zajęcia na nudne jesienne wieczory. Obiektem moich pastwisk jest buda Tacens Prior (tak wiem o zad potłuc- ale niech się w końcu do czegoś przyda :) ).

A wiec w planach:

Nietypowy sposób odpalania komputera- Liczę na waszą pomysłowość.

Zgranie wnętrza jak i zewnętrza lepiej kolorystycznie- Black & blue.

Bardzo symboliczne oświetlenie- nie chce żeby komputer świecił jak choinka tylko ma być widoczne wnętrze.

Wycięcie Okna w bocznym panelu.

otworu na wentylator u góry obudowy.

 

A wiec chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązać problem włączania komputera i do tego oświetlenie żeby nie wyszło to jak choinka bożonarodzeniowa.

Link to post
Share on other sites

Najpierw bym pomalował od środka na czarno/niebiesko(fajnie jakby farba reagowała na promienie UV). Następnie dobrał drobne elementy pod kolor np. radiatory na NB, SB, RAM :) Zrobiłbym tez coś z tym szarym elementem przedniego panelu ;d

 

EDIT: Możesz zamontować także fajnie wyglądające chłodzenie na CPU np. Cooler Master Hyper N520- można z nim fajnie pokombinować (poszukać aktywnych na światło UV wentylatorków :) )

Link to post
Share on other sites

No to ja myślę tak

Jako że buda nie ciekawa i mała to z przodu Power wyrzucamy i wstawiamy siatkę i jakiś wentyl niebieski?

Możesz też zrobić odpalanie kompa na kluczyk jak ja :) tzn ja mam inaczej bo ten kluczyk to działa jak blokada a nie jak stacyjka

 

Okno miło by było wyciąć tak by nie było otworu na wentyl i tej siatki na dole

 

Środek na czarno

 

i 1 katoda 30 cm

Link to post
Share on other sites

Lopez dał niezły pomysł nawet, tyle ze musiałbym cały spód wyciąć (nóżki, i ogółem mało ciekawy wygląd) i zastąpić np Plexi?

Co do radiatorów To niestety Pamięci RAM to A-data wiec są czerwone, przemalowanie to niezbyt trafiony pomysł zmniejszy się zdolność wymiany ciepła- Czy się mylę?

 

Co do UV raczej wolałbym nie, chciałbym delikatne podświetlenie, myślę że diody niebieskie i białe (proporcje 2:1) załatwią sprawę.

 

Wycinam siatki na panelu bocznym, zastąpią je otwory w plexi i jakiś faje grile.

Co do stacyjki, jakoś nie przemawia to do mnie, wolałbym raczej ukryty przycisk czy coś.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można ukryć i stacyjkę :)

Ja miałem taki system odpalania że przełączałem kluczykiem i dajesz na przycisk power i tak za każdy razem i mogłeś zostawić na kluczyku on i każdy mógł grać dasz na off wyjdziesz z domu nikt nie gra (oczywiście jeżeli ktoś nie jest tak kumaty w kompach :) ) można też zrobić że przekręcisz kluczyk i ci od razu odpala

Link to post
Share on other sites

Tyle ze kluczyk musiałby odbijać (chociażby manualnie) ;p Bo po 5 czy 8 sekundach komp się wyłączy.

Póki co myślę jakby to było z odwróceniem komputera w sensie obudowy, kilka przeróbek by to wymagało- ale wieczory są długie a po jesieni jest jeszcze nudniejsza zima :)

 

Największym problem chyba będę miał z przednim panelem, tutaj wszystko musi być przemyślane i starannie zrobione. Myślałem o czymś na styl panelu kontrolnego, regulatory obrotów wiatraków, włącznik oświetlenia, i do tego zmieścić tam włącznik z resetem.

 

http://www.angela.pl/p5744,gelid-gamer- ... -blue.html Czy te wentylatory można kupić bez regulatora obrotów? Ewentualnie jakaś tańsza alternatywa? Mają idealny kolor do mojej wizji komputera.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

nie zadziała , on by robił to cyklicznie to tak jak byś co chwilę naciskał włącznik. Niech robi stacyjke ze sprężyną jak przekręci na max to dotknie włącznika (Kluczyk musiał by mieć wypust na końcu aby zachaczał włącznik) a sprężyna go odbije z powrotem . (Czyli działało by to jak w samochodzie ale miało by prostszą konstrukcję)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...