Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
mam problem z routerem,
podłączyłem do niego dysk WD My Passport 1 TB, za pomocą portu USB 3.0 udostępniłem go przez media serwer jak i SMB. Problem pojawia się przy transferze plików. Podczas Uploadu na serwer przez LAN prędkości sięgają 20-30 MB/s ,przez Wi-Fi są takie same więc zakładam, ze to max zapisu dysku/prędkości portu USB w routerze i tutaj jest ok natomiast problem się pojawia w momencie odczytu zapisanych danych, przez Wi-Fi jest około 13-20 MB/s co jest dobrym wynikiem, jednak przez LAN prędkość wynosi 1-2 MB/s co jest nie do zaakceptowania, próbowałem na różnych komputerach i kablach (mam 2 stacjonarne i 2 laptopy w domu) na każdym wynik taki sam, dodatkowo telewizor Samsunga podłączony do routera przez Wi-Fi jest w stanie odtwarzać plik Full HD 3D o próbkowaniu około 10 MB/s natomiast po przełączeniu na LAN zacina się i co chwile doczytuje dane. Co zrobić, aby "naprawić" transfery dla odczytu po sieci LAN?



aktualizacja:
częściowo rozwiązałem problem
a mianowicie WYŁĄCZYŁEM QoS
transfery dla LAN wynoszą już 40-60 MB/s
jednak QoS jest wyłączony, jak go ustawić by działał poprawnie, czyli ograniczał transfer internetowy a nie sieciowy oraz dlaczego blokował tylko download dla LAN gdzie dla Wi-Fi nie ograniczał transferu... przecież transfer plików odbywa się po tym samym protokole dla Wi-Fi i LAN, czy nie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...