Skocz do zawartości

Podkręcanie Pamięci


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PoszukiwaczPL,

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie do was - czy jest sens kręcic ramy 2400 hz na np 2866 czy 3000 ? Czy odczuje to w grach?

 

 

Płyta główna: MSI z97-G73
Karta graf: Gigabyte GTX 970
Proc:I5 4690k 4,5 GHz
Zasilacz:Cooler master g550

Prosił bym też o jakiś poradnik jak  podkręcać, nie chciał bym sobie czegoś zepsuć,spalić.

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam pytanie do was - czy jest sens kręcic ramy 2400 hz na np 2866 czy 3000 ? Czy odczuje to w grach?

 

Nie będzie. Ok 2400MHz jest najbardziej optymalne(dokładnie 2400 CL9 lub 2666 CL10), powyżej nie ma już znaczących przyrostów wydajności, a przeważnie żeby osiągnąć wyższe taktowania trzeba poświęcić timingi.

Więc gra jest nie warta świeczki jeżeli chodzi o gry poza kilkoma % przy sli/crossfire, chyba że dla samego OC.

Tutaj jest fajny artykuł na ten temat http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell

Edytowane przez sixtyone
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasadę działania OC znam, pytam bo może ja robię coś źle.

Moje Tridenty 2400 idą na 2666 cl12 ale po 10 minutach bsod.

Kręciłem już wszystkim czym można było podkręcić.

Nie zwiększałem jedynie napięcia powyżej 1,72 z obawy przed zjaraniem.

Dziesiątki prób i restartów :P

I nic.

Między 2400 a 2666 różnica jest ale co z tego jak zwiechy zalicza.

Gdzieś wyczytałem że producent zanim wyśle do sprzedaży ustala maksymalną prędkość z bazowej 1600.

Stąd mamy 1600 2133 2400 itd.

I że już nic z tym nie da się zrobić.

 

Chętnie poznam magika któremu OC ddr3 się udało :)

Link to post
Share on other sites

Moje Tridenty 2400 idą na 2666 cl12 ale po 10 minutach bsod.

Kręciłem już wszystkim czym można było podkręcić.

I nic.

 

Z opisu wynika że autor pewnie ma te lub podobne pamięci, dlatego napisałem

 

Twoich pamięci raczej nie uda się tak ustawić,

 

Gdzieś wyczytałem że producent zanim wyśle do sprzedaży ustala maksymalną prędkość z bazowej 1600.

Stąd mamy 1600 2133 2400 itd.

I że już nic z tym nie da się zrobić.

 

Producenci mają już opanowaną produkcję i selekcje w takim stopniu, że do trafienia szybkich pamięci które się będą jeszcze dodatkowo dobrze podkręcać trzeba bardzo dużo szczęścia.

 

Między 2400 a 2666 różnica jest

 

Może i jest ale już raczej skromna :)

 

tak czy inaczej masz dobre pamięci, przy tych taktowaniach różnica jest już marginalna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@sixtyone przez zwiechy nie da się sprawdzić tego :D

Czyli OC nieudane ;)

 

Żadna strata, 2666 przy CL12 już nie byłyby szybsze od standardowych ustawień. Można sprawdzić na szybszym komplecie pamięci odpowiednio porównując :)

 

 Nie ma co gonić wyników zwiększając już fabrycznie podniesione napięcie bo mija się to z celem, chyba że dla samego OC.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

Czytałem że traktowanie z zegarem 2133 cl9 jest mniej więcej porównywane z zegarem 2400 cl 10. Czy to prawda ?

 

Tak, osiągi na takich pamięciach są porównywalne, w tych okolicach to się dobrze skaluje. http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell/10

 

Ile da się wyciągnąć z moich żeby to miało sens , mniej więcej. Gskill Ripjaws 2133 cl9-11-10-28 1.65

 

Nie licz na jakieś wymierne rezultaty w poprawie osiągów, bo to już jest właśnie mniej więcej w punkcie gdzie jest najbardziej optymalne.

Jednak jak masz ochotę się pobawić w OC i masz czas to jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko lepiej nie przesadzaj z napięciami, a jak nie masz doświadczenia to zostaw standardowe 1.65V i tak podbite przez producenta.

Link to post
Share on other sites

Dobije do tematu. Czytałem że traktowanie z zegarem 2133 cl9 jest mniej więcej porównywane z zegarem 2400 cl 10. Czy to prawda ? Ile da się wyciągnąć z moich żeby to miało sens , mniej więcej. Gskill Ripjaws 2133 cl9-11-10-28 1.65

Trochę ponad 2500 na 10-12-11-26-1T i napięciu 1.665V.

Kiedyś postawiłem je na 2600, ale było ponad 1.8V, timingów nie pamiętam.

 

2400 CL10 jest szybsze od 2133 CL9 tylko w benchmarkach.

Edytowane przez radekID
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...