Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu, ponieważ wyeksploatowany, dwuletni już samsung galaxy mini 2 nie nadaje się już zbytnio nawet do pisania sms-ów. Nauczony poprzednim doświadczeniem skłaniam się bardziej do modeli z przedziału cenowego ~700zł. To czego wymagam od telefonu to:
- przyzwoite działanie przez 2 lata, bez zacinania (na tyle na ile to możliwe);

- dobra rozdzielczość, kolory, ekran w okolicach 300 ppi, ale nie zależy mi na wiecej niż 400ppi, ponoć nie widać specjalnej różnicy;
- czas działania jak najdłuższy;
- aparat przedni przyzwoity, główny również im lepszy tym lepiej :)
- rozmiar ekranu w przedziale 4,5-5 cala;
- w wymagające gry nie grywam ale przyzwoite podzespoły by się przydały;
- cena ok. 700 zł

Użytkowanie poprzedniego telefonu bardzo mnie zniechęciło do Androida - brak aktualizacji systemu, multum śmieci, zacinanie itd. Wprawdzie wybór był wtedy zdecydowanie mniejszy niż obecnie, zarówno jeżeli chodzi o telefony jak i o systemy (ios za drogi, wp7 niczego ciekawego nie przedstawiał), więc jeżeli teraz wydaję już przyzwoitą sumkę, to może jednak po androidzie mogę spodziewać się więcej?

 

Modele, które biorę obecnie pod uwagę:

- Lumia 735 - zdecydowany faworyt, wadą są tu chyba niedopracowania samego systemu

- Sony M2 - android nie najstarszy, design mi się podoba, ale aparat przedni i ekran odstają od lumi. Skusił dobrymi ocenami znajomych
- iPhone 4S - wielka niewiadoma dla mnie... Czy warto mimo tego, że nie jest już pierwszej młodości? Miałem go wczoraj w ręce, pod względem wyglądu ideał, ale jednak widać że już trochę stary jest.

- Samsung Galaxy s3 - hmmm... Nie za stary?

Co z tego byście polecili? Co Wam najbardziej przypada do gustu? Jakie jeszcze telefony są godne uwagi wg. Was? (odpadają 5 calowe lumie, i HTC). Na koniec mam jeszcze troszkę pytań.

 

 

Jaka karta SD? Mam zamiar dokupić 16GB lub 32GB kartę SD. Jakiego producenta byście mi polecili, gdzie kupować oraz jaką szybkość zapisu i odczytu, tak żeby nie przesadzić?

Czy Nokia Lumia 735 rzeczywiście nie ma WAP v2.0? Jeżeli tak to czy będzie duża różnica przy przeglądaniu stron jeżeli tak jest?

Dorzucam link do porównywarki (tam wyczytałem o tym WAP-ie)

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/9465/7449/9360/6162/


Z góry dziękuję za wszystkie porady i opinie oraz zapraszam do dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Te co wymieniłeś z androida to bym odrzucił na Twoim miejscu. M2 jest kiepski a S3 stary i nakładka laguje

4s jiż też stary i malutki ekranik na którym przeglądanie stron to katorga. Jak ktoś tylko dzwoni i kilka smsow wysyła no to może jeszcze by sie nadał ale też są teraz tylko wersje z 8gb wbudowanej pamięci więc kiepsko

 

Z androida zobacz :

LG G3s i Magna. Bardzo podobne do siebie parametrami. Bardzo dobre urządzenia z szybkimi nakładkami i przyzwoitymi aparatami. Magna ma już najnowszego Androida a G3s to nawet nie wiem. Ekrany obydwa hd. Jeśli chciałbyś mniejszy to zobacz jeszcze Spirita. Te same parametry. Nówka za 500 od kogoś kto przedłużał umowę

Motorola Moto G 2 generacji czyli taki Nexus Mini bo ma czystego androida co zapewnia płynne działanie. Bardzo zbliżony do poprzednich 2 co wymieniłem. Jednak ma ciut gorszy aparat ale za to lepsze głośniki. Ekran też hd

Huawei P8 lite. Świetnie wykonany, dobre obydwa aparaty, ekran hd i dobra nakładka. Ma też wejście ja kartę sd. Nówka około 850 od kogoś kto dostał na przedłużenie umowy

 

Co do kart pamięci to ja wybieram tylko Sandisk Ultra. Bardzos szybkie i niezawodne

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hauwei kusi, ale za drogi (jakaś szansa na porządny spadek ceny w najbliższych miesiącach?). LG jeszcze rozważę, ale żaden nie ma 5MP w przednim aparacie i podzespoły praktycznie takie same jak w lumi, a android jest bardziej zasbożerny.

Skoro motorola ma czystego andka to rozumiem ze aktualizacje będą wchodziły szybciej niż na telefony z nakladkami?

A jest jeszcze jakaś alternatywa z sony?

 

Zenfone 5... Już poszukuję co to jest za cudo :D

 

A jeszcze jedno pytanie co do ekranu: IPS czy OLED? Słyszałem ze ten drugi bardziej energooszczedny i lepiej wyświetla czerń, a IPS lepszy do jasnych pomieszczeń prawda? A jak to jest z katami widzenia?

 

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites
Skoro motorola ma czystego andka to rozumiem ze aktualizacje będą wchodziły szybciej niż na telefony z nakladkami?

Tak.

 

 

 

A jest jeszcze jakaś alternatywa z sony?

Nic na dobrą sprawę. Sony robi już tylko w miarę przyzwoite flagowce i ich odmiany - compact. 

 

 

 

IPS czy OLED? Słyszałem ze ten drugi bardziej energooszczedny i lepiej wyświetla czerń, a IPS lepszy do jasnych pomieszczeń prawda? A jak to jest z katami widzenia? Z góry dzięki :)

Popatrz na testy, a najlepiej przejdź się do jakiegoś saturna/mm/rtveuroagd i sam zobacz. Mi osobiście odmiany oledów nie leżą i wolę IPS, ale niektórzy kochają się w ich kolorach. 

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...