Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałbym prosić o pomoc w wyborze telefonu do +/- 1500 zł. Telefonu używam głownie do oglądania filmów oraz przeglądaniu internetu. Aparat nie musi być jakiś super dobry, praktycznie go nie używam. Telefon dla mnie musi mieć min 4,7 cala wyświetlacz. Zainteresowały mnie takie modele jak Htc one m8 , Samsung galaxy a5/a7 galaxy s5 oraz lg g3.

Proszę o opinie na temat wyżej wymienionych telefonów oraz inne propozycje w tym przedziale cenowym. 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie się nadadzą, jednak jeżeli chcesz dużo korzystać z multimediów i internetu to najlepiej wykorzystasz dużą przekątną wyświetlacza. Zatem g3 będzie dobrym wyborem, a jeszcze trochę zaoszczędzisz.

Link to post
Share on other sites

Martwię się o płynność g3 używałem go w saturnie i strasznie się przycinał przy odblokowywaniu ekranu i przełączaniu ekranów nie wiem czy to winna tego konkretnego modelu wystawowego czy on po prostu już tak ma. Po premierze wiem że wiele ludzi narzekało na zacięcia i nie wiem czy zostało to poprawione czy nie.  

Link to post
Share on other sites

W sklepach mają często stare oprogramowanie albo dostosowane tylko do oglądania bez mozliwości wchodzenia w ustawienia

Ostatnio byłem w sklepie to mi Galaxy S6 lekko lagował, Note 4 i Ascend P8 a w rzeczywistości nie lagują. Wszystko przez oprogramowanie dziadowskie

Mam G3 i nic nie laguje

Link to post
Share on other sites

@blaven

potwierdzam ;) bardziej tu chyba chodzi o czerń :D

ale amoledy maja jeden minus...albo to samsung ma minus ze swoimi amoledami...czesto ekrany posiadają przebarwienia/plamki...jakis paski, nierównomierne podświetlenie...dodatkowo z czasem może (ale niekoniecznie musi) wystepować efekt wypalenia ekranu...dla przykladu: jeśli czesto wysuwa Ci sie klawiatura ekranowa bo duzo piszesz itp...to za jakis rok-półtora będzie widać na jasnym/szarym tle odbicia klawiatury (tzw duszki...tylko, że trwałe)

 

oczywiście na pierwszy rzut oka tego wszystkiego nie widac...ale wprawne oko dojrzy :P

Edytowane przez maxellxl
Link to post
Share on other sites

Zauważalne głównie na szarym. Miałem taki problem w Galaxy S2. Kiedy telefon miał pona 1.5 roku, zauważyłem lekkie zżółknięcie po lewej stronie ekranu. Nie wiem od ilu tam było, ale zauważyłem je dopiero gdy przeczytałem, że takie sytuacje występują i zacząłem badać telefon pod tym kątem. Gdybym o tym nie przeczytał, to prawdopodobnie do dziś bym nie wiedział. Mimo wszystko, oddałem telefon na gwarancję i dostałem nowy wyświetlacz.
Podejrzewam, że w nowych telefonach owy efekt jest ograniczony (matryca Diamond Pixels, zamiast RGB).

Link to post
Share on other sites

@blaven

potwierdzam ;) bardziej tu chyba chodzi o czerń :D

ale amoledy maja jeden minus...albo to samsung ma minus ze swoimi amoledami...czesto ekrany posiadają przebarwienia/plamki...jakis paski, nierównomierne podświetlenie...dodatkowo z czasem może (ale niekoniecznie musi) wystepować efekt wypalenia ekranu...dla przykladu: jeśli czesto wysuwa Ci sie klawiatura ekranowa bo duzo piszesz itp...to za jakis rok-półtora będzie widać na jasnym/szarym tle odbicia klawiatury (tzw duszki...tylko, że trwałe)

 

oczywiście na pierwszy rzut oka tego wszystkiego nie widac...ale wprawne oko dojrzy :P

Mialem taka sytuacje z galaxy s3 wypalony zostal na ekranie ekran rozmowy ze skype. Serwis wymienil mi gwarancyjnie lcd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...