Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić komputer do gier które beda mialy premiere jak batman an, mad max czy need for speed. Teraz tak, jezeli chodzi o procesor to wiem ze te gry potrzebuja 4 rdzeni czy watkow, ale nie stac mnie na core i3. Więc albo moge kupic intel pentium np g3250 lub cos od amd z 4 rdzenie np athlon II x4 640. Wiec moje pytanie czy ten amd bedzie lepszy wyborem. Moge kupic tylko to na wiecej mnie nie stac. Chyba ze macie inne propozycje jezeli chodzi o amd. Tylko na ile ten amd bedzie wydajniejszy od intela.Wiem ze w grach intel jest chyba wydajniejszy. Jezeli uznacie ze pod te nowe gry nie ma sensu kupowanie tego to chociaż pod takie gry jak crysis 3, wolfenstein the new order czy metro redux. Mysle ze w tych powinien wystarczyc ktorys z tych procesorów. Oczywiscie chodzi mi tylko o plynne dzialanie nie wymagam fullhd i ultra.

Edytowane przez kubaxm111
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym kupić komputer do gier

 

Załóż lepiej temat do poskładania całego kompa. Wtedy będzie można tak zagospodarować budżet żeby to wszystko jakoś ogarnąć w ładna całość. Takie wydzielanie sobie pieniędzy na poszczególne podzespoły jest bez sensu :)  

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o reszte to orientuje sie co mam kupic chodzi mi tylko o procesor i te 350 zł moge dac. Grafike to chyba r7 250x(moze 260x) zasilacz corsair vs450, ramy 4 GB, i płytę w zależności jaki proc to też coś znajde.

Edytowane przez kubaxm111
Link to post
Share on other sites

Jak liczysz się z każdą złotówką i nie wybrzydzasz to do 350zł ja bym kupił i5 750/60 + jakaś płyta p55.

Wiem że jest to stara konstrukcja,ale po podkręceniu CPU spokojnie grasz we wszystkie gry,możesz nawet kartę włożyć z górnej półki choćby GTX-a 970 sam się do takiej przymierzam,tylko czekałem na nowe radeony i jak ceny polecą.

Tu masz płytę i procesor,zasilacz odliczyłem te 50zł http://olx.pl/oferta/i5-750-plyta-glowna-zasilacz-chieftec-CID99-ID8GO4f.html#5b0c70e3c0.

 

ps.na boxowym OC te 3.6GHz powinno dać radę,jak więcej do np.3.8/4.0GHz to jakieś chłodzenie by się przydało np.Fera 2 lub Fortis.

Dodam że na mojej konfig. i5 750 + GTX 660Ti to bardziej karta słabnie niż CPU.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być to nowy sprzęt ale budżetowy to szukaj Athlona 860k i mobo fm2+. Jak nie bedziesz podkręcić to wystarczy najtanszy mobas za ok 170pln.

 

Jeśli mogą być używki to szukaj i5 drugiej generacji. Pierwsze iCore są wydajne ale obecnie coraz ciężej o sensowne używane płyty a nowe kosztują lrocie i są raczej białymi krukami.

Link to post
Share on other sites

Athlon 860k jest wolny bez mocnego OC, w większości gier znacznie wolniejszy od proponowanego wcześniej i3. Za to i5 Sandy Bridge raczej nie kupi do 350zł jeśli szukać sensownej wersji z taktowaniem minimum 2.9Ghz. Trzeba by dołożyć jeszcze 100zł.

Link to post
Share on other sites

Na stokowych taktach spokojnie da się pograć we wszystko - nawet GTAV na wysoko/średnich ustawieniach (sprzet z sygny).OC procka robi się stosunkowo łatwo i nie trzeba do tego jakiejś monstrualnej płyty. Jest to na pewno lepsza propozycja w tej cenie niż pentium ktory w ostatnich produkcjach nie wyrabia. Ocywiscie mowimy o nowym sprzecie bo i3 nowego za 350pln nie kupi.

.Najlepszym zakupem i tak było by i5 SB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...