Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję nowego smartfona, jestem po wstępnych selekcjach i przejrzeniu różnych opinii na temat telefonów, a wciąż ostatecznego wyboru nie ma...

Założenia:
- nowy, nie używany
- max. 700zł
- RAM min. 1,5GB
- na procesorach się nie znam, proszę o porady w tej materii
- wyswietlacz 4,5 - 5"
- aparat min. 8 mpx

A zatem wytpowałem dwa finałowe modele:
1. Galaxy S3 Neo (czy może jednak S4 mini lte?)
2. Overmax Vertis Yard

W tym momencie skłaniam się bardziej ku Samsungowi, gdyż posiadałem SGS2, z którego byłem zadowolony. Natomiast Overmax, mimo że sprzętowo wygląda ciekawie to jest dla mnie kompletnym no name. No i te awarie opisywane w opiniach użytkowników.
Co byście wybrali?

Jeżeli znacie coś lepszego w podanych wyżej założeniach, to proszę podajcie z argumentami, a na pewno rozważę.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie

Albo dopłacić do nowego Huaweia P8 lite

Klikałem dzisiaj na P8 i P8 lite w saturnie. Pierwsze wrażenie to rewelacyjny wygląd i wykonanie. Do tego te cienkie ramki po pokach. No miodzio:)

Nakładka też bardzo fajna :) na styl IOS

Zawsze to coś innego :)

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Dołóż 100 zł i kup używanego LG G2. Imo wielki skok wydajnościowy,  a dopłata względnie mała.

 

Raczej nie chciałem już nic dokładać ponad 700zł :(  I jakoś nie jestem przekonany do kupowania używanych telefonów, zawsze wiąże się z tym jakaś niepewność.

 

 

Tak jak wyżej.

Vertis to tandeta a S3 Neo to .... też tandeta :D W Neo gorsze podzespoły wsadzone niż w zwykłeś S3 jeżeli chodzi o wydajność.

 

Do tej pory we wszystkich opiniach czytałem, że Neo jest jednak lepszy od starej S3, teraz jestem odrobinę zbity z tropu...

 

Jeżeli nie chcesz przekraczać budżetu, potrzebujesz karty SD, albo telefon musi być koniecznie nowy, to pozostaje ZenFone 5 (2GB RAM-u). Jednak bardziej skłaniałbym się ku G2.

 

Popatrzyłem na specyfikację ZenFone 5 i na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo podobny do Neo.

Czy coś mi umknęło?

Edytowane przez so_high
Link to post
Share on other sites

W s3 Neo może więcej giga ale procka masz snapdragon 400 z andreo 305 na Cortex A7 rodem z Kruger&Matz za 350 zł NOWY :D  wydajnościowo gorszy od Samsunga Exynos a ten jest na A9. No ale co trzeba patent zrobić żeby użytkownicy zwykłej S3 nie wgrali sobie 4.4 :D

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Yard będzie spoko, to całkiem niezły telefon. Faktycznie robiony w chinach, ale to już dzisiaj jak wszystko... Także nie ma sensu sie tym przejmować. Neo nie jest ani troche lepsze

Chyba sobie jaja robisz. Problem z serwisem, błędy w tłumaczeniu, problemnz czułością dotyku, brak aktualizacji. Już bym wolał te Neo albo wersję LTE bo chociaż jest normalny serwis, świetny ekran i dobry aparat

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obydwa bardzo dobre, jednak z racji na RAM lepszy wydaje się być ZenFone.

Link to post
Share on other sites

 

 

jednak z racji na RAM lepszy wydaje się być ZenFone.

A Moto G 2gen ma zaś czystego Androida, który będzie zoptymalizowany najlepiej jak tylko można Androida zoptymalizować..

Wybór to już chyba kwestia gustu i preferencji.

Osobiście wziąłbym Moto.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...