Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem (bzyczenie)


Recommended Posts

Niedawno zmieniłem większość podzespołów w komputerze na nowe i pojawił się pewien irytujący problem. Otóż w czasie rozmowy ze znajomym na Teamspeaku będąc w oknie gry u niego słychać mocne bzyczenie, natomiast kiedy wyjdę do pulpitu wszystko jest w porządku. W komunikacji głosowej gry (CS:GO) również bzyczenie występuje. Dodam, że problem pojawia się w przypadku podpięcia mikrofonu do zintegrowanej jak i oddzielnej karty dźwiękowej.
PC:
Gigabyte z87x-oc
Intel i5 4690K
MSI GTX 560Ti
Asus Xonar D1
Antec VP500
 
Tutaj próbka tego jak to wygląda (tutaj włączone nasłuchiwanie mikrofonu w windowsie, więc słychać to bzyczenie.

 

 

https://soundcloud.com/jablek/video-2015-06-16-17-26-41/s-6ZxbG

Na nagraniu jestem w oknie gry CS:GO i włączam i wyłączam konsolę.

 

Ma ktoś pomysł czym może być to spowodowane i jak temu zaradzić? Bo praktycznie uniemożliwia to sensowną grę w countera :/

Edytowane przez jablek
Link to post
Share on other sites

Tylko problem jest taki, że w czasie kiedy patrzę na pulpit to wszystko jest w porządku, znajomy nie słyszy żadnego bzyczenia (z grą w tle), natomiast jak tylko przejdę do okna gry od razu zaczyna bzyczeć. Podeślę zaraz link do nagrania, gdzie dobrze to widać i słychać (nagranie na yt). Na starym komputerze wszystko ustawiałem tak samo, a było w porządku. Na ts mam ciągłą transmisje, ale nawet w komunikacji growej to słychać, a także jak włączam nasłuchiwanie mikrofonu w windowsie :/

Link to post
Share on other sites

Pierdzi dalej, tylko trochę inaczej.

Wstawiam filmik, żeby każdy widział o co dokładnie chodzi:

https://www.dropbox.com/s/r3g1xvikw2vbhn3/Video%202015-06-16%2022-52-55.avi?dl=0

Włączone nasłuchiwanie mikrofonu w windowsie, tak słyszą mnie znajomi. Jak widać na pulpicie wszystko okej, wchodzę do gry i pierdzi. Dodatkowo jak włączam i wyłączam konsolę to pierdzi inaczej. Teraz zauważyłem, że przy przeglądarce też trochę pierdzi, ale mniej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam, z góry przepraszam za odkop trupa ale chyba nie ma sensu tworzyć drugiego tematu skoro jeden nie został rozwiązany. 

Mianowicie mam identyczny problem jak kolega u góry. Na pulpicie i ts'ie mikrofon działa perfekcyjnie, problem z 'bzyczeniem' występuje tylko po włączeniu cs go (przy wlaczonym cs'ie na teamspeaku tez wystepuje ten brzdęk). Ledwo mnie wtedy słychać i denerwuje tym graczy z mojej drużyny  Co dziwniejsze w zależności od komendy 'fps_max' i tego czy konsola jest włączona/wyłączona inaczej bzyczy. Nawet jak zmutuje mikrofon przyciskiem to dalej bzyczy jak cholera.

Mikrofon na minijacku podlaczony do SoundBlastera Z. Opcja Noise Reduction pomaga ale wtedy mój głos brzmi okropnie.

Prosiłbym o jakieś porady, ponieważ zmagam się z tym problemem od niepamiętnych czasów i nie widzę na necie żadnej solucji.

 

PS. Możliwe że nie mam uziemienia w gniazdku, lecz nie znam się na tym za bardzo.

Edytowane przez kar08
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...