Skocz do zawartości

Dell Inspiron 14 3451 - obsługa filmów w rozdzielczości FullHD i aplikacji napisanych w Javie.


Recommended Posts

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu wspomnianego w temacie laptopa (link do pełnej specyfikacji: http://www.komputronik.pl/product/264535/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Inspiron_3451_497_.html).

 

Laptop ma służyć do podstawowych zadań takich jak przeglądanie i tworzenie stron www, obsługa pakietów biurowych oraz odtwarzanie plików audio (np. w bezstratnym formacie FLAC) i wideo (np. plik wideo @1080p na zewnętrznym ekranie o rozdzielczości FullHD). Po zakupie planowałbym rozszerzyć pamięć do 4GB i (jeśli testy wykażą, że przyniesie to jakiekolwiek korzyści) włożyć do niego obecnie nieużywany dysk SSD (Plextor M5S 120GB).

 

Byłem już oglądać sprzęt w RTV Euro AGD i, pomimo zapewnień sprzedawcy, że na tym sprzęcie nawet panel sterowania uruchamia się 30 sekund, wszystko działało płynnie, z wyjątkiem filmów na YouTube w rozdzielczości 1080p i losowo wybranych gier na miniclip.com. Sądziłem, że problemy z obsługą takich rzeczy odeszły w zapomnienie razem z Intelowskim GMA 4500M i stąd pytanie do Was czy sprzęt o takich parametrach powinien sobie z wymienionymi przez mnie rzeczami poradzić?

 

Normalnie po przetestowaniu sprzętu w sklepie nie zadawałbym dodatkowego pytania na forum, ale model wystawowy był tak zaśmiecony uruchamiającymi się co chwilę aplikacjami promocyjnymi sklepu, że straciłem pewność swojego osądu. Dodatkowo jedyną siecią do jakiej miałem dostęp, to ta udostępniona ze swojego, już dość leciwego, telefonu...

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez sober
Link to post
Share on other sites

Ten Dell ma dosyć cienki procesor więc nie zdziwiłbym się gdyby te wyższe rozdzielczości/bardziej wymagające programy ścinały (ale za taką cenę dużo lepszego się nie znajdziesz). Ogólnie przy czystym systemie powinno być ok a doliczając zawalony system i słaby internet takie coś jak najbardziej może występować (czyli jak nie będziesz o niego dbać to może być ,,cienko").

4 gb to po kosztach ale na razie powinno wystarczyć. SSD doda powera. Jak kupisz sprawdź i w ciągu kilku dni możesz oddać bez podania przyczyny (przynajmniej jeżeli kupisz od firmy). Wtedy wszystko się wyjaśni.

Link to post
Share on other sites

Również zastanawiam się nad tym laptopem. Na youtube znalazłem recenzje Acera, który też ma N2840, 2GB ram i HDD 500GB, ale Win 8.1 jest w wersji 64bitowej. Kiepsko u mnie z angielskim więc mógłbyś dać zać czego się dowiedziałeś :)

https://www.youtube.com/watch?v=m7ErEDtNU1c

 

PS.

Która wersja win 8.1 powinna lepiej działać na tym sprzęcie, 32bit czy 64bit? czy może jest to bez znaczenia?

 

 

A tu recenzja wersji z 4GB ram
https://www.youtube.com/watch?v=tdomysk69s4

Edytowane przez Martines82
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Byłem w paru sklepach i zauważyłem, że laptopy (niezależnie od rozmiaru ekranu czy marki)  z identycznymi parametrami jak ten DELL, działają znacznie płynniej gdy mają do dyspozycji 4GB RAM'u. Przy okazji dowiedziałem się, że te modele DELL'a pamięć RAM mają wlutowaną w płytę główną na stałe. Szczerze mówiąc, to nie jestem tego pewien, ale zarówno w sklepach jak i na stronie producenta przewija się kilka wersji tego laptopa (np. ze złączem Ethernet) i nie chcąc ryzykować zamówiłem wersję z 4GB RAM'u, którą udało mi się znaleźć w cenie 949 zł, czyli +/- tyle ile bym musiał dać za dodatkową pamięć RAM.

Będę wiedział coś więcej jak odbiorę laptopa i trochę się nim pobawię.

Edytowane przez sober
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...