Skocz do zawartości

Problem z przycinaniem w GTA V - skaczący fps


Recommended Posts

Witajcie, mam taki problem w GTA V, że strasznie skacze mi fps. 

 

Wyłączony V-sync - skoki od 40 fps do 100 fps potrafi nawet w ustawieniach się zlagować

Włączony V-sync - z 60 głównie przy szybkiej jeździe autem dropi na 30-36 i gra się na moment przycina

 

Bardzo uprzykrza mi to grę. Wyłączałem FXAA i MSAA, zmniejszałem detale trawy, postprocessing i ciągle jest to samo. Na teksturach nie chcę schodzić z jakości, bo przecież na GTX 970 jeszcze podkręconym +210 clock i +340 memory powinno fruwać bez takich kitów...

 

 


Oj, przepraszam teraz zauważyłem że nie ten dział kliknąłem, proszę o przeniesienie. 

Edytowane przez dvbbs
Link to post
Share on other sites

A przy tych ustawieniach wyświetla Ci, że ile pamięci teoretycznie zajmie to na karcie? Jakie temperatury masz podczas gry? W ustawieniach i wszelkich menu w GTA V jest problem powodujący spadki FPS praktycznie na każdej konfiguracji (miał jakiś patch to naprawić ale z tego co sam odczułem, niewiele zadziałał). Nie wiem ale może te momenty przycięć to przekroczenie 3,5GB VRAM, zmniejsz zasięg rysowania ciut żeby w opcjach było poniżej 3,5GB zużycia i przetestuj. Wiem ze opcje na maxa da się zrobić żeby gra zajmowała 3,7GB więc pewnie u Ciebie jest w tych granicach.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś czy masz aktualne sterowniki, pamiętam że sam miałem podobny problem i straciłęm pół dnia na optymalizację, po czym wieczorem przypomniałem sobie ze pod gta wyszły osobne sterowniki do karty... Zainstalowałem i wszystko chodzi bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...