Skocz do zawartości

Nowy procesor i broblem BIOSu


Recommended Posts

Witam

Kupiłem nowy procesor i5-3450-3450 do płyty B75a-G43. Gdy uruchamiam komputer zaraz po resecie biosu to pojawiają mi się opcje aby kontynuować albo "run to setup". Gdy wybieram tą drugą to pojawia się napis "entering setup" i tak się wyświetla nawet przez godzinę, potem wyłączyłem komputer. Ale raz po prostu wszystkie napisy zniknęły i tak komputer działał przez ponad godzinę. Komputer uruchamia się po resecie biosu po drugim lub trzecim razie. Podczas uruchamiania mam podpięty tylko RAM i dysk. Bez dysku sytuacja wygląda tak samo. Obraz jest ze zintegrowanej grafiki, bo z osobnej karty graficznej obraz się nie pokazuje. BIOS był aktualizowany w serwisie, bo nie miałem możliwości zrobienia tego w domu.

 

Części to:

i5-3450

MSI B75A-G43

RAM 1x4gb GoodRAM Play 1600mhz i 2x2gb GoodRAM 1333mhz

Zasilacz SilentiumPC Deus G1 500 wat (sprawny, sprawdzone na innym zestawie)

Saphire Dual-X Radeon HD 7850

Link to post
Share on other sites

Po wyjęciu pamięci obraz się nie pojawia. A komputer się co chwile resetuje.

Gdy jest RAM włożony to pojawia się w prawym dolnym rogu napis "A2" i to przed resetem biosu.

 

Objawy się zaczęły od początku. Jest to nowa platforma i od początku jest tak jak teraz.

Link to post
Share on other sites

 

These suggestions may help:

 

1. Disconnect the hard drive. You may have an opportunity to access your BIOS when you see the message about no boot drives detected.

 

2. Disconnect the CPU fan connector from the motherboard (don't worry, you won't fry your chip), there may be an opportunity to access your BIOS when the POST detects the CPU temp is increasing too rapidly.

 

3. Without clearing your CMOS (and hopefully you haven't done this yet), remove all but one RAM. Hopefully the BIOS will detect the memory size difference in POST and prompt you to enter BIOS.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2493907/msi-b75a-g43-gaming-bios.html

 

Znalazłem takie coś. Możliwe że coś ci to pomoże.

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli mówiąc, że po wyjęciu RAM-u nic się nie pojawia? Nie wyjąłeś wszystkich kości, prawda?

Wyjąłemy wszystkie kości. I po włączeniu nie ma żadnego obrazu. Komputer się uruchamia ale obrazu nie ma.

 

Zresetuj bios np wyciągając baterię na kilka sek, podłącz tylko dysk włóż 1 kość pamięci i sprawdz ew tu info jaki bios obsługuje ten procek na twojej płycie. Core i5 Ivy Bridge i5-3450 100 3.10 1M 6M E1 77 7758vA0.zip

Bios resetowałem. A aktualizowali go w serwisie podobno do najnowszej wersji.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2493907/msi-b75a-g43-gaming-bios.html

 

Znalazłem takie coś. Możliwe że coś ci to pomoże.

Dzięki wielkie, spróbuje ;)

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Chodziło mi o to, żebyś wyjął: albo kość 4GB, albo 2x2, a nie wszystkie. Chcę sprawdzić, czy któraś z kości, lub któryś ze slotów nie jest uszkodzony.

Ahh no to jak jest jedna kość (sprawdzałem każda osobno w różnych slotach) to efekt jest taki, że mogę wybrać "run setup" lub to żeby kontynuować. Po wybraniu pierwszej opcji pojawia się napis "entering setup..." i nic się dalej nie dzieje albo po prostu pojawia się czarny ekran i nic więcej.

Link to post
Share on other sites

Od kiedy ustawienie odnośnie dysku ahci czy ide ma wpływ na wchodzenie do biosu ?

 

Ja bym spróbował tak: zostawić jedną kość ramu, odpiąć napędy, dyski, dźwiękówkę i inne duperele bez których można wejść do biosu. Reset biosu (przy pomocy zworki) i sprawdzić czy wtedy wejdzie do tego biosu. Jeśli tak, to już mamy jakiś progres.

Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie bios nie jest kompatybilny z nowym procesorem, tzn jest taka opcja, ale nie jetem pewien czy wtedy w ogóle komp by się włączył. Spróbuj włożyć stary procek i zrobić update biosa

Edytowane przez Efeljot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...