Skocz do zawartości

Zestaw do gier z monitorem za 5000 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupu nowego komputera - razem z monitorem. Dysponuję kwotą 5000 zł. Potrzebuję całego zestawu (obecnie posiadam laptopa MSI EX 625).

  • Zastosowanie komputera : głównie gry (Wiedźmin 3, GTA V, Tomb Raider, Cywilizacja V)
  • Maksymalna kwota : 5000 zł
  • Których części potrzebuję : cała buda oraz monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: FHD Acer S232HL - zmiana na iiyama GE2488HS FHD
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dysk SSD - Plextor M5S 128 GB (PX-128M5S), część peryferii - myszka i klawiatura A4Tech, głośniki Creative Gigaworks T20
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/1GDy/
  • Inne : potrzebuję dodatkowo: karty Wi-Fi, listwy zasilającej i kabla HDMI (są w powyższym koszyku).

W laptopie niecały rok temu zamontowałem dysk SSD Plextor M5S 128 GB, który mogę spokojnie zamienić na poprzedni HDD, a SSD przeznaczyć na system. Przy okazji planuję zminić moniotr, potrzebuję także parę trywialnych elementów jak listwa zasilająca czy kabel HDMI (dlatego są w powyższym koszyku)... do tego system operacyjny.

Na marginesie - posiadam myszkę, klawiaturę (oba urządzenia A4Tech) i głośniki (Creative Gigaworks T20), które wykorszystuję do pracy w domu z laptopem. Może nie najnowsze, ale na razie działają i to się liczy.

5000 musi wystarczyć na wszystko - ciężko będzie mi dołożyć dodatkowe środki... Choć w uzasadnionym przypadku parę złotych może bym znalazł.
Przrglądałem trochę forum i inne strony i wybrałem wstępnie konfigurację. Proszę o ocenę zestawu i ewentualne propozycję co można zmienić.

Zastanawiam się nad zasilaczem i obudową - czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego/ciekawszego? I czy karta graficzna jest ok - chodzi mi o ten konkretny model? Czy warto dokładać do konstrukcji innej firmy?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Wygląda to całkiem ok.  Co jednak nie pasuje. Moim zdaniem monitor na TN w cenie prawie ~ 800 zł nie ma najmniejszego sensu. Karta Gigabyte będzie dość głośna. W tym samym budżecie można sobie pozwolić na:

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Antec VSP5000 (b/z)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman

DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

SilentiumPC Fera 2 HE1224

TP-Link TL-WN751ND /N150, PCI/

Ever Standard 1.5m (5-gniazd)

Gembird HDMI / HDMI (3m)

 

4996 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Względem Twojego zestawu dostajesz znacznie lepszy monitor na IPS oraz grafikę od MSI w wersji 100ME posiadającą backplate, dobry potencjał OC oraz chłodzenie półpasywne które to, znacznie się przyczyni do poprawy kultury pracy. Pozwoliłem sobie jeszcze na zmianę obudowy na model Anteca z częściowym wygłuszeniem. 

Link to post
Share on other sites

Dobry powiadasz? Te które szukałem mają po 24 cale, rozdzielczość FHD ale różnią się rodzajem matrycy. Jeden MA szybszy czas reakcji, drugi trochę wolniejszy. Różnią się matrycą. Który - subiektywnie - byłby lepszy? Oprócz gier będę na nim przeglądać internet, oglądać filmy i czasami pracować... Wiem, że nie ma urządzenia dobrego do wszystkich zastosować, ale jakiś złoty środek trzeba znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Parę stów za 1 cal więcej, trochę szybszy czas reakcji lub trochę lepsze kolory to według mnie nieopłacalna inwestycja, tym bardziej, że za te parę stów możesz dołożyć części do OC lub kupić lepsze peryferia komputerowe, albo dołożyć dobrą kartę dźwiękową itd. możliwości masz multum

Link to post
Share on other sites

Nie zakładałem OC, bo 4460 ma zablokowany mnożnik... Nie mam doświadczenia w OC, komputer ma działać i tyle. Chcę jak najlepiej wydać budżet i cieszyć się ze sprzętu i komfortowej zabawy. Nie chcę nie potrzebnie zabierać Twojego czasu - jeżeli masz chwilę i mógłbyś zaproponować zestaw pod OC, to będę wdzięczny. W takim przypadku bez monitora.

 

 

 

To jeśli można - złożyłem zestaw pod OC. Jest droższy od mojego budżetu, ale monitor (w koszyku) mógłbym zmienić za 2-3 miesiące. Resztę zamówić teraz. Od ceny odchodzi 125 zł za cash back z MSI/Intel.

 

http://www.morele.net/inventory/info/XWySN7/

 

Czy wszystko będzie ze sobą współgrało?

Edytowane przez xardas999
Link to post
Share on other sites

1.zmień mobo na na gaming 3, sli i cf jest nieopłacalne do full hd no chyba że chcesz się trzymać jednego modelu przez kilka lat pozatym reszte hajsu lepiej przeznaczyć na lepsze komponenty :P

2.Pamięci na hyper savage 2400 cl 11 albo cos innego z tymi parametrami

3.Dołóż do hr-02 rev b albo xe1236

Edytowane przez marinz
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Płyta na MSI Gaming 3 + zwrot gotówki z promocji Intela. Zaoszczędzone pieniądze dołóż do lepszej budy, patrz Phanteks Enthoo Pro. Chłodzenie na SPC Grandis / Macho Black White (tutaj nie wiem czy BW wejdzie do Anteca). Zobacz czy za kilka złotych więcej nie ma pamięci low profile 2400 MHz CL11

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...