Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez martinoxxl,

Recommended Posts

Witam.Mam pewien problem z kartą graficzną - otóż wymieniłem radeona r9 280x na kartę Gigabyte GTX 970 w moim komputerze lecz po zamontowaniu karty nie widzi jej komuter.... wyswietla sie na ekranie komunikat ze nie moze znalzezc syganlu hdmi i potem przechodzi w tryb oszczędny.... Wziołem kartę do kolegi i podpiołem ( z tym ze nie do hdmi tylko na vga z przejsciowka na dvi-i bo kolega nie ma hdmi w monitorze) i karta działała bez problemów - mozna by wiec przypuszczac ze cos z kablem hdmi jest nie tak gdyby nie fakt ze teraz siedze na integrze na hdmi i działa bez zarzutu..... poza tym odkrylem jedną niepokojącą zecz która mnie zastanawia - napis widnforce na karcie u kolegi był podswietlany a u mnie nie jest..... czyżby zasilacz niedomagał? prubowałem podpiac piny zasilania bezposrednio z zasialacza jak i z przejsciowek ( dostalem w pakiecie dwie - 6 + 8 pin = po dwa kable do molex(tak na marginesie obie musza byc podłączone do molexa? od 6 pinówki do 2 molexów i od 8 pinówki tez? czy wystaczy jeden podpiety?) tak czy siak nie działa.... i teraz pytanie o co chodzi :P Dodam ze wiatraki kręcą sie prawidłowo - działają.

Mój komp:
16 Gb corsair 2x8 2400 Mhz
MSI Z97-G43
intel core i5 4690k 4.5 ghz
zasilacz: Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm

 

Prosze o pomoc.
Z góry dzięki za czas poświecony.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hmm to dlaczego u kolegi chodzi elegancko ? :D poza tym tak jak mówie ten napis mnie niepokoi.... czemu nie podświetlony jest.... a u kolegi tak - to wyglada wlasnie jakby cos z zasilaniem nie stykalo.

Edit:
Moze baterie biosu resetnąc? Tylko czy wtedy mi nie zresetuje podkreconego procka? :P Chyba że macie jakieś inne pomysły.

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Podłączam i dalej nic... wlasnie to mnie najbardziej dziwi.... to wskazuje ze cos nie tak jest z zasilaczem - jakbym nie podłączył efekt ten sam - wiatraki sie kręca, napis nie jest podswietlany a na monitorze nic.... ehh nwm wgl o co tutaj chodzi

 

Edit:
Jutro wezme kartę kolegi i podłącze i sprawdze czy zasila dobrze, sprawdze tez czy na vga na przejsciowce dvi-i czy bd dzialac ale watpie zeby to wina byla wejscia jakim podłączam sie do monitora....

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

No ew. z biosem wina bo biosu nie aktualizowalem nigdy - tylko pytanie jak sie to robi?  jak sie aktualizuje? jak program po prostu instaluje czy cos? ( ew jakis poradnik jakbys podesłał byl bym wdzieczny) i czy nie zresetuje mi to ustawien podkreconego kompa?

 

Edit:
Tylko co bios ma do nieswiecącego logo windforca? hmm mysle ze to nie to ale nie zaszkodzi sprubowac.

Dodam tylko ze jak mam podpieta karte a chce na integrze to nie dziala - to samo nie widzi ( nwm czy to ma znaczenie)

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Ehh cos mi sie wydaje ze nowy zasilacz bd trzeba kupować.... bo to tak wyglada jakby mu sily brakowalo... albo czego - w kazdym razie cos z zasilaniem. Jeszcze tak jak mowilem sprawdze kolegi karte graficzna itp czy daje rade. Jakiś zasilacz polecacie? Jak najtańszy żeby sobie z moim sprzętem poradził.

Link to post
Share on other sites

Bios zaktualizuj, napewno nie zaszkodzi a moze rozwiazac problem bo nie raz sie zdarzalo ze komputer nie widzial karty przez stary bios. Wartosci ustawione w biosie dla procesora mozesz sobie zapisac by pozniej po aktualizacji wpisac sprawdzone ustawienia. Pewnie jest tez gdzies opcja kopii ustawien biosu na pendrive ale nie pamietam interfejsu msi wiec poszukac musisz jakos sam. Najnowszy bios pobierzesz stad: http://pl.msi.com/support/mb/Z97G43.html#down-bios . Po jego pobraniu wypakuj go na pendrive sformatowanego na fat32 i wejdz do biosu i wybierz opcje m-flash i wybierz bios z pendrive. Pamietaj zeby nie odlaczac pod zadnym wzgledem zasilania podczas zmiany biosu.

Edytowane przez snowqwer
Link to post
Share on other sites

Hmm ok zaktualizuje i zobaczymy. Myslalem też nad innym sposobem - moze by tak dokupić takich kabli do zasilacza co je można dopiąc do zasilacza i miały by końcówke 6 pin i 8 pin? To jest semi-modularny - mam jeszcze jedno wolne miejsce, a jak dobrze bym zagospodarowal to moze i drugie wolne miejsce - ale pytanie czy takie wtyczki istnieją?

Link to post
Share on other sites

Nie nie zle mnie zrozumiales :D Mam pęt kabli których nie moge wypiąc - m.in do zasilania plyty, i wlasnie z ta koncówka 6 + 8( wlasciwie to sa 8+8 bo moge pojedyncza pare w obu przypadkach odpinac)podpinam do zasilania karty, oprócz tych głownych kabli   mam tez wejscia ( 5 kratek , z czego na 3 jest jedna w dół do zapiecia) i od tychze kratek mam kable do zasilania dysku, stacji ( z molexami ) i wlasnie o to pytam - czy do takiego wejscia mozna dokupic kable 6 +8 pin wlasnie zeby spróbowac pociagnac prad z tych wejsc zasilanie a nie z glownego strąku kabli ( bo teraz z niego podpinam i nie dziala...)

PS.
aktualizacja biosu nie pomogla ( aczkolwiek dobrze miec aktualny :P)

Edit:
http://zapodaj.net/1a4b3739aa1eb.jpg.html

Dokladnie takie wejscia mam i o to mi chodzi - czy do takich wejsc istnieją kable zasilające 6 + 8 tak aby tam je wpiac i podpiac do karty.

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Ehh widze ze dalej sie nie rozumiemy... nie chce na molex! bo juz takie mam! nawet z karta byly.... nie dziala po podpieciu do molexów ani na kable zasilajace od mojego zasilacza ani nawet pol na pol - przeprubowalem juz wszystkie kombinacje. Powtórze jeszcze raz:
 - szukam takich kabli zeby mozna je bylo wpiac do tych wejsc

http://zapodaj.net/1a4b3739aa1eb.jpg.html

I zeby mialy wlasnie koncówki 6 + 8 taka jak na zdj dales wyzej , ale powtarzam nie na molex tylko na takie wejscie jak na zdj ( nie wiem jak sie ono nazywa)

PS.
Polecacie jakiś mocny zasilacz 650 W? Do 300 zł? Tak zeby dał sobie spokojnie rade i zeby był w pełni modularny.

Link to post
Share on other sites

Ehh widze ze dalej sie nie rozumiemy...

 

Widzę że to jednak ty dalej nie rozumiesz. Jeżeli zasilacz jest sprawny, to nie ma prawa być to jego wina że karta nie działa i koniec tematu.

Rozumiem że z poprzednią kartą graficzną działał tak ? tak samo rozumiem że na zintegrowanej grafice, bez wpiętej zewnętrznej karty komputer działa.

szukam takich kabli zeby mozna je bylo wpiac do tych wejsc

 

Dodatkowych kabli nie dokupisz, zasilacz ma wystarczającą ilość okablowania jak na 550W jednostkę.

Polecacie jakiś mocny zasilacz 650 W?

 

Właśnie patrzysz na jeden taki, 550W jest to moc z bardzo dużym zapasem, zasilacz bez problemu pociągnie i mocniejszą kartę jak GTX 980 i 980Ti.

Do 300 zł? Tak zeby dał sobie spokojnie rade i zeby był w pełni modularny.

 

Nie ma wielu modularnych zasilaczy do wyboru w tej kwocie, a już na pewno nie w pełni i nie 650W które to jest zdecydowanie za dużo jak na ten zestaw.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to jest porządny zasilacz ale co zrobic? Teoria vs praktyka - w teori powinno hulac w praktycie nie działa. Krótko mówiąc 1:0 dla praktyki. Co do pytania czy z poprzednią kartą działał to tak - miałem r9 280x i działało( czyżby w między czasie sie zepsuły kable zasilajace?  - mało prawdopodobne....) .Dziś wezme od kolegi karte i sprobuje wpiac i zobacze - tylko że jak bd działac to ja juz sie poddaje... he he bo to bez sensu by było.

Ps.
Jak wepne karte graficzną i podłanczam sie do zintegrowanej - efekt ten sam  - nie moze znalezc i przechodzi w tryb uspienia. Dopiero jak wypne karte lapie integrówke.

Edytowane przez PoszukiwaczPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...