Skocz do zawartości

Zestaw używany do 1500zł, jaka płyta?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Zestaw w miarę możliwości do gier, dlatego zdecydowałem się częściowo na używane części.

 

Procesor: Inter Core i5 - 2400 3,1 GHz  ~ 400zł

Grafika: GeForce GTX 750Ti / Radeon HD 7850 (dostępność używanych Radeonów jest dużo większa) ~ 450zł

Ram: GOODRAM PLAY DDR3 1600MHz CL9 ~ 250zł (nowa, ew. tańsza używka Kingstona 1333 do 170zł)

Dysk: SDD - Kingston v300 / Intel 530 ~ 200-250zł (nowy)

Obudowa: Silentiumpc brutus m23

 

Mogę prosić o pomysły jaką płytę główną kupić w granicach 250zł z obsługą USB3 ATX/mATX?

Jakieś sugestie co do reszty zestawu? Opierałem się na artykułach sprzed pół roku, więc może coś potaniało?

 

Pozdrawiam,

Krystian

 

Edytowane przez kornfan
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Dysk: SDD - Kingston v300 / Intel 530 ~ 200-250zł (nowy)

 

Tylko i wyłącznie http://allegro.pl/dysk-ssd-2-5-crucial-m550-128gb-550-mb-s-7mm-i5424278334.html

 

Obudowa: Silentiumpc brutus m23

 

Jakość wykonania jest dość słaba. Zobacz na Zalman Z3

 

Grafika: GeForce GTX 750Ti / Radeon HD 7850 (dostępność używanych Radeonów jest dużo większa) ~ 450zł

 

Dodatkowo 7850 będzie trochę wydajniejszy. Zerkaj też na aukcje z 7870. Można je dostać w cenie 450 - 500 zł 

 

Mogę prosić o pomysły jaką płytę główną kupić w granicach 250zł z obsługą USB3 ATX/mATX?

 

A zerknij sobie na tą aukcję

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już zdążyłem o nim coś poczytać i faktycznie lepiej, żebym go zmienił. Czekam, aż znajomy sprawdzi czy mu został zasilacz po ostatnim upgrade komputera, a w międzyczasie szukam możliwie najtańszego zasilacza, bo budżet już jest dość wąski. Przeglądałem też giełdę na forum i czy Fortron 350W wchodzi w grę? Składa się, że na forum ktoś sprzedaje za 30 zł :) 


Ewentulanie Fortron 400W? http://allegro.pl/zasilacz-atx-400w-fortron-fsp400-60mdn-tanio-i5445825359.html Jak wygląda sprawa z kablami zasilającymi płytę główną - tzn. jeśli zasilacz ma 1x20pin to nie podepnę go pod tą płytę (ma 24 piny), czy są jakieś przejściówki?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...