Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć,

 

otóż jakiś czas temu przygotowałem propozycję zestawu do biura dla znajomej.

 

             http://www.morele.net/inventory/info/EGS4Vi/

 

w pierwszej kolejności chciałem dopytać się jak wygląda waszym zdaniem ten zestaw. Coś pozmieniać? Może coś lepszego można dostać w podobnej cenie lub lepiej niższej.

 

  • Zastosowanie komputera : biuro, office i podstawowe programy biurowe
  • Maksymalna kwota : 1500
  • Których części potrzebuję : desktop+monitor i peryferia
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : niee
  • Własna propozycja zestawu : jak wyżej
  • inne: Co do monitora, wybrałem koniecznie z D-SUB i DVI aby był bardziej uniwersalny (w biurze są jeszcze komputery z D-Sub). Płyta główna w sumie mógłbym wymienić na tańszą od MSI, ale nie byłoby wtedy wyprowadzenia USB 3 na przedni panel.

 

No i przechodząc do meritum,

znajomej został zaproponowany tańszy zestaw Lenovo ThinkCenter (podejrzewam że jest on poleasingowy) w dużo niższej cenie. Jest to:

-Intel Core 2 Duo E7600 (chipset Q45)

-4GB ramu DDR3 (nie wiem jakie taktowania)

-dysk 320GB

-monitor Nec 22” LCD rozdz 1680x1050

 

Tylko takie informacje dostałem od znajomej. Czy da radę jakoś porównać te 2 zestawy?

 

Link to post
Share on other sites

nie napisałeś co znaczy w dużo niższej cenie :)

ten Lenovo na 99,9% będzie poleasingowy - używany

 

ja do prac typowo biurowych brałbym spokojnie tego lenovo - ewentualnie coś z Dell, F/S, z procesorem C2D 8400 + 4 GB ramu

na allegro jest multum takich ofert

 

dodatkowo w sprzęcie poleasingowym powinien być ujęty Win7 dla sprzętów po regeneracji

za taki sprzęt z monitorem i windowsem powinieneś zapłacić połowę / lekko ponad połowę wyjściowej kwety

Link to post
Share on other sites

komputer za 300 zł - co tu modernizować ?

w zależności co padnie i kiedy - albo wymiana podzespołu albo wymiana na nowszy poleasingowy komp

 

pamiętaj że te komputery były projektowane pod pracę w bankach, firmach i instytucjach gdzie głównie liczy się stabilność i bezawaryjność

 

z różnicy w cenie masz na modernizację sprzętu przez długi czas - do zastosować biurowych wymagania komputerowe praktycznie od kilku lat stoją w miejscu, przy win8.1, czy win10 w związku z opytmalizacją pod tablety na atomie powinno być jeszcze lepiej :)

 

w przypadku składanego zestawu nie widziałem ujętego Windowsa - jeśli na firmę /zakładając że nie masz już oryginalnej kopii/ warto takiego zakupu dokonać

Edytowane przez armi3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nadal to niska kwota i o modernizacji możesz zapomnieć, bo takie sprzęty się wyrzuca a nie modernizuje  ;)

 

 

Nie chciałbym się pakować w coś, co potem jak się coś zepsuje to nie będzie możliwości naprawy/wymiany części lub ewentualnego upgrade'u w przyszłości

A jaki sprzęt daje taka gwarancje ? Wszystko znika z pólek prędzej czy później - kupując teraz sprzęty które mają około 10 lat nie oczekuj że będziesz je mógł modernizować / naprawiać ... raz że kosztują psie pieniądze, a dwa w jakim celu to robić jak to zabytki już w sumie są i byle najsłabszy CPU z obecnych czasów rozkłada na łopatki jakieś C2D itp. Brać po lisingówkę i nie narzekać - jak padnie to kupić drugą ... albo kupić nowe podzespoły, najsłabsze jakie są na rynku i zapłacić 2x tyle.

Opcja No3 - zakupić laptopa  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie racja. Bardziej chodzi o to, że na tych komputerach są bazy danych i programy firmowe. Przeinstalowywanie ich to kupa roboty, dla tego brak awaryjności jest taki ważny.

Ale faktycznie raczej nie ma sensu pakować się w nowe części.

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości i poświęcony czas

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...