Skocz do zawartości

Odblokowanie rdzeni - co w przypadku niepowodzenia ?


Recommended Posts

Płyta i procesor jak w podpisie. W BIOS'ie opcja CoreUnlocker a na płycie przełącznik o tej samej nazwie. Można tak i tak. Po aktywacji okazuje się, że nie wszystko gra - jakieś niestabilności w pracy systemu. Jak przywrócić stan pierwotny ? W BIOS'ie można zablokować rdzenie ale trzeba wiedzieć które nie pracują prawidłowo. Proszę o kompetentne porady - chciałbym to wiedzieć PRZED a nie PO.

Pozdrawiam ...

Link to post
Share on other sites

Jeśli procesor po odblokowaniu rdzeni nie chodzi prawidłowo to już raczej nic z tym nie zrobisz, po prostu ten egzemplarz tak ma. Mój procek po odblokowaniu rdzenie i L3 zawiesza się po 3min. w OCCT :) . W biosie powinien być oznaczony przycisk, który przywraca domyślne ustawienia np. u mnie domyślnie jest to"F8".

Link to post
Share on other sites

Od razu po odblokowaniu rdzeni trzeba zwiększyć trochę napięcie - co najmniej +0,050. Bez tego procesor będzie niestabilny. Jeśli to nie pomoże, a mimo to na pulpit się dostaniesz to zaniż trochę mnożnik :). Najlepiej będzie przetestować sprzęt 3DMarkiem06 lub ewentualnie Vantage.

Jaki dokładnie masz procesor?

Link to post
Share on other sites

Od razu po odblokowaniu rdzeni trzeba zwiększyć trochę napięcie - co najmniej +0,050. Bez tego procesor będzie niestabilny. Jeśli to nie pomoże, a mimo to na pulpit się dostaniesz to zaniż trochę mnożnik :). Najlepiej będzie przetestować sprzęt 3DMarkiem06 lub ewentualnie Vantage.

Jaki dokładnie masz procesor?

Jak w podpisie - Phenom II X2 550. Na forach piszą, że prawdopodobieństwo sukcesu to 90%. Ale co będzie jak znajdę się w tych 10% ???

 

Pozdrawiam ...

Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz słyszę żeby 3DMark był wiarygodnym testem stabilności cepa; nie jest on go bowiem w stanie obciążyć w 100%. Nie jednokrotnie sprzęt przechodzi 3dm a wyzwania typu Orthos, czy OCCT okazują się za wysoką poprzeczką. Pełna stabilność to jakaś godz. w OCCT i niech mi nikt nie mówi że to "gotowanie" sprzętu. Jeśli temp są za wysokie, znaczy że trzeba poprawić coś z chłodzeniem; zejść z taktów, napięcia...

 

Jak w podpisie - Phenom II X2 550. Na forach piszą, że prawdopodobieństwo sukcesu to 90%. Ale co będzie jak znajdę się w tych 10% ???

 

Pozdrawiam ...

Wówczas będziesz miał dokładnie ten sprzęt który nabyłeś, przecież kupowałeś PII X2, a nie X4 i nikt ci 4 jajek nie obiecał, była to jedynie dość prawdopodobna ewentualność.

Link to post
Share on other sites

Panowie ... Proszę do meritum - zakładam, że po odblokowaniu komp pracuje niestabilnie - wiem czym to sprawdzić. Jak teraz wrócić do stabilnej pracy na DWÓCH rdzeniach ? Jak zidentyfikować, które rdzenie powodują niestabilność ? Bo chyba nie będę musiał wyrzucić tego procesora ???

Link to post
Share on other sites

Jak w podpisie - Phenom II X2 550. Na forach piszą, że prawdopodobieństwo sukcesu to 90%. Ale co będzie jak znajdę się w tych 10% ???

 

Pozdrawiam ...

90% to było przy pierwszych seriach tego procesora w 2009 roku. Teraz to masz ledwie 20% szans na powodzenie... W przypadku x2 555 miałbyś 70% szans na stabilną jednostkę, ale to tylko matematyka...

Link to post
Share on other sites

Jeśli procesor po odblokowaniu rdzeni nie chodzi prawidłowo to już raczej nic z tym nie zrobisz, po prostu ten egzemplarz tak ma. Mój procek po odblokowaniu rdzenie i L3 zawiesza się po 3min. w OCCT . W biosie powinien być oznaczony przycisk, który przywraca domyślne ustawienia np. u mnie domyślnie jest to"F8".

Moj tez w OCCT pada. A mimo to od ponad pol roku jest caly czas odblokowany, caly czas pracuje i sie poci podczas gier, a mimo to nie zawiesil sie ani razu podczas normalnej pracy. :wariat:

 

Od razu po odblokowaniu rdzeni trzeba zwiększyć trochę napięcie - co najmniej +0,050

To tez nie jest koniecznoscia. Rownie duza szansa jest, ze po unlocku bedziesz mogl zjechac z napieciem w dol. Najpierw przetestuj cepa na oryginalnym vcore. Dopiero gdy wtedy Ci padnie podkrec mu delikatnie napiecie.
Link to post
Share on other sites

ja mam 550 odblokowany na 4cores

idzie na 4x3,7 przy 1,4v chociaż nie przechodzi testu w occt to ja mam to w du.. z lekka

ściągnij amd overdrive tam rób OC i tam jest super test stabilności u mnie jak przejdzie tamten test nie ma szans żeby komp sie zawiesił przy graniu lub benchmarkach typu 3dmark czy furmark a to jest dla mnie wyznacznik

nie wykonuje jakis mega obliczen czy czegos tam na czym opiera sie prime czy orthos

CHCESZ HELP TO PISZ DO MNIE PO 17 NA GG

AMD OVERDRIVE NAWET ZA CIEBIE ODBLOKUJE RDZENIE

niczym nie ryzykujesz stary:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...